Чаруючий світ поезії завжди захоплює та дивує. Коли чуємо поетичні рядки, наша душа оживає, серце починає битися в ритмі поезії, піднесених слів, гарних фраз, глибокого сенсу… Щороку, 21 березня, вся земна куля святкує Всесвітній день поезії. З цієї нагоди Студентська рада та редакція газети БДПУ «Університетське Слово» організували поетичний конкурс «В ПОЛОНІ МУЗИ МОЛОДОЇ», в якому брали участь талановиті, обдарованні студенти-поети, з-під пера яких народжуються ліричні, романтичні, тривожні вірші. У конкурсі взяли участь 13 студентів, серед яких було обрано трьох переможців. Цікаво те, що переважна більшість молодих університетських поетів далеко не філологи, а майбутні фізики, математики, соціальні педагоги…
Святкове підбиття підсумків конкурсу відбулося сьогодні, 21 березня, в конференц-залі БДПУ. Провідний фахівець з виховної роботи Анетта Омельченко, голова Студентської ради Вікторія Каліберда, проректор з адміністративно-господарчої діяльності Ольга Яланська розповіли про важливість поезії в житті людини, її неповторність, про позитивне ставлення до культури та мистецтва в цілому, декламували чарівні поезії Ліни Костенко та Василя Симоненка…
Студент-магістрант Інституту філології та соціальних комунікацій Микола Антощак уже має дві збірки власних поезій «Воістину люблю» та «Великдень нашої любові». Талановитий хлопець декламував учасникам конкурсу вірші, після яких додав: «Поезія – це жива річ, і коли вона з’являється в нашому житті, то незрівнянні ні з чим іншим відчуття». На питання:«Як виглядає твоя муза?», Микола відповів: «Вона в мене і білява, і чорнява, і руда»… Як на мене, то дуже зручно.
Журналіст та редактор газети «Університетське Слово» Степан Герилів також представив на «суд людський» збірку емігрантських поезій «Заробітчанські дзвони». Сам її він жартівливо називає «захалявною» книжкою, бо її легко можна «заховати в чобіт» чи вмостити за «пазуху». Не дивлячись на постійно гарний настрій та добре відчуття гумору Степана Миколайовича, вірші в його збірці доволі сумні, бентежні, схвильовані… Болісний вірш про те, як не стало матері, заставив кожного задуматися: настала тиша, бо всі в цей момент згадали найдорожчу у світі людину – матусю…
А далі свої вірші читали конкурсанти. Вслуховуючись у кожне слово, не надто розумієш, як такі молоді, ще не дуже обізнані з труднощами життя студенти, так тонко, вміло та мудро відчувають любов, щастя, переживання інших… Переможцями конкурсу «В ПОЛОНІ МУЗИ МОЛОДОЇ» стали: Оксана Кайда (ІФСК), Олександра Литвин (ІППОМ) та Вікторія Зимовець (СГФ). Їхні старання були відзначені Грамотами, «солодкими призами» та книжками Миколи Антощака з автографами автора. Всім конкурсантам побажали натхнення та вірності її величності – Музі.
Незабаром найцікавіші роботи поетичних конкурсантів будуть надруковані в газеті «Університетське Слово».
Кристина Корінець,
кореспондент «Університетського Слова»