Вчені єдині! Нова віха розвитку «Наукових записок БДПУ»

«Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія: Педагогічні науки» було засновано у 2013 році. Головний редактор видання – ректор БДПУ Ігор Богданов. Вже понад 10 років збірник наукових праць публікує дослідження вітчизняних і закордонних дослідників з актуальних питань педагогіки і освіти. Зараз у нашого видання нова віха розвитку. Тепер Наукові записки БДПУ будуть видаватися Видавничим домом «Гельветика».

Сьогодні Гельветика є одним із провідних міжнародних наукових видавництв у Східній Європі, який об’єднує більш ніж 250 наукових журналів і є частиною Helvetica Publishing Group. 27 січня 2024 року було підписано відповідний договір про співробітництво директором «Гельветики» Олегом Головко і проректором з наукової роботи БДПУ Яною Сичіковою. Слід зауважити, що ідея такої співпраці обговорювалася в стінах БДПУ 23 лютого 2022 року. Тоді директор Гельветики Олег Головко та директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва Михайло Віхляєв завітали до нашого університету з метою запровадження тісної співпраці. Однак наступного дня почалася війна, і спільні широкоглядні плани були відкладені на, на той момент, невизначений термін.Під час війни журнал не припинив своє існування. Завдяки редакторкам журналу Катерині Назімовій, Ользі Поповій, Анастасії Тургенєвій, Марії Лєпіной та головному редактору Ігорю Богданову вдалося зберегти темп та якість видання.Однак видавнича галузь України розвивається разом із розвитком принципів відкритої науки та євроінтеграційним курсом нашої держави. Саме для того, щоб відповідати кращим практикам та стандартам якості було прийнято рішення до приєднання нашого видання до сім’ї журналів Видавничої групи Гельветика.Поновлення планів на співробітництво відбулося під час 1ої Міжнародної науково-практичної конференції проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти України «Євроінтеграція української освіти й науки: проблеми та виклики», яка була організована Центром українсько-європейського наукового співробітництва та видавничим домом Гельветика у листопаді 2023 року. А сьогодні вже маємо підписаний договір і нові ідеї щодо співробітництва.

Зокрема, серед найближчих планів є поновлення видання «Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія: Філологічні науки».Сьогодні журнали Видавничої групи Гельветика об’єднані під спільним гаслом «Вчені єдині». З радістю приєднуємося до цього руху заради розвитку української наукової думки!

За матеріалами наукового відділу


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print