Вічність Тараса Шевченка

Відзначення 210-ої річниці народин Тараса Шевченка засвідчила його актуальність та важливість для сучасності. Слова, вирази, образи, настрій Шевченкової творчості живуть і сьогодні. І це не вигадка, не перебільшення, не «притягнення». Його присутність відчувається в окремих фразах, сказаних у різних ситуаціях людьми, що перебувають на межі життя та смерті, в українських містах і селах, для яких майже звичним стало очікування російських обстрілів, у самій атмосфері країни, що бореться за своє майбутнє.

8 березня 2024 року студенти, викладачі, гості під час онлайн-зустрічі підкреслювали саме таке відчуття творчості Шевченка. Передував цьому флешмоб, оголошений кафедрою української та зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства БДПУ, гаслом якого було обрано слова Шевченка «… Тії незримії скрижалі / Незримим писані пером».

Протягом кількох тижнів на ютуб-каналі StudMedia BSPU розміщувалися відео, в яких студенти різних факультетів, викладачі університету, шкільні колективи пропонували свої варіанти прочитання поетичних творів Тараса Шевченка. Важливим було й те, що учасниками флешмобу стали найменші – діти викладачів, випускників, студентів. Це було особисте і колективне читання, з більшою чи меншою майстерністю, з відео-рядами та без них, але головне – це було щире та справжнє зацікавлення світом великого Поета. Загалом участь у флешмобі взяли майже 30 учасників, а в мистецькому заході «Шевченко & Я: єднаймося в читання» – майже 80.

Під час онлайн-зустрічі переглядали відео, захоплювалися танцювальними та пісенними номерами, організованими викладачами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін О. Бузовою та О. Мартиненко. Зворушливим вийшов перегляд відео з минулих часів, коли в актовій залі нашого університету відбувалися заходи різного характеру, але це було у вільному, не окупованому Бердянську. А потім голова студради факультету філології та соціальних комунікацій та ведуча Зоряна Біловол запросила всіх до вільного мікрофона – читання поезій Тараса Шевченка. Викладачі та студенти пропонували свої варіанти прочитання невмирущих творів, згадували ситуації, пов’язані з постаттю і творчістю автора, поєднували минуле, сучасне та майбутнє в Шевченковому слові.

Ольга Харлан, доктор філологічних наук, професор-завідувач кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print