Відкрита лекція “Experience of the countries of Central and Eastern Europe on the way to EU membership: main lessons for Ukraine”, гуманітарно-економічний факультет, БДПУ

22 травня 2023 року доцентка кафедри менеджменту та адміністрування Бердянського державного педагогічного університету Олена Токаренко, в рамках курсу “Ukraine on the way to the European Union: selected topics”, провела відкриту лекцію в Університеті Касселя.

Ця лекція стала можливою завдяки підтримці Університету Касселя (Німеччина) та Міністерства вищої освіти, досліджень та мистецтв федеральної землі Гессен та підготовлена в рамках Стипендіальної програми «HessenFonds Scholarship for Refugees and Researchers of Risk – Highly Qualified Students and Scientists». Курс “Ukraine on the way to the European Union: selected topics” читається у літньому семестрі 2022/2023 навчального року для здобувачів другого рівня вищої освіти освітньої програми «Державне управління та поведінська економіка» в Університеті Касселя.

Разом зі студентами Університету Касселя лекцію слухали онлайн й студенти Бердянського державного педагогічного університету, які є здобувачами першого та другого рівнів вищої освіти за освітніми програмами «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» та «Менеджмент», відповідно. Лекцію відвідали й викладачі кафедри менеджменту та адміністрування БДПУ Катерина Леміш та Вікторія Швачко.

На гуманітарно-економічному факультеті це не перший досвід відвідування студентами лекцій англійською, який викладачі кафедри менеджменту та адміністрування мають намір розвивати й надалі, з урахуванням вимог та викликів сучасної європейської системи освіти. Адже однією із цілей, які сучасні сту денти переслідують, навчаюсь у закладі вищої освіти, є досягнення такого професійного та мовного рівнів, які забезпечуватимуть спілкування та ефективність комунікацій у майбутній професійній діяльності у межах європейського простору. Належне оволодіння англійською мовою як широко поширеною мовою ділового спілкування сприяє набуттю здобувачами соціальних навичок (softskills), які є підгрунтям для подальшого особистого та кар’єрного зростання. Важливість англійської мови була підкреслена випускниками та роботодавцями освітніх програм «Менеджмент» та «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» за спеціальністю 073 Менеджмент під час їхнього обговорення на розширеному засіданні кафедри менеджменту та адміністрування 29 травня 2023 року.

Метою лекції було поглиблення знань європейських та українських студентів про процедуру вступу країн-кандидатів до Європейського Союзу на прикладі країн Центрально-Східної Європи, які доєдналися до ЄС у 2004 році, а також демонстрація того, які особливості, проблеми, виклики можуть постати перед країною під час виконання Копенгагенських критеріїв вступу до ЄС.

Головним меседжем лекції стало твердження про те, що майбутнє України та її громадян – у Європейському союзі, і що навіть у надскладних умовах ведення жорсткої війни Україна продовжує реформування у різних сферах, а досвід країн, які на початку ХХІ століття увійшли до ЄС, може бути корисним для прискорення необхідних змін відповідно до стандартів ЄС.

За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print