Відлуння війни у короткометражці

У рамках освітньої компоненти “Документалістика” 18 листопада відбулась цікава подія. Поділитися ексклюзивним досвідом зйомок короткометражного фільму завітали випускниці Бердянської спеціалізованої школи №16 Дерія Оздемір та Катрін-Деніз Натха.

До повномасштабного вторгнення обидві жили в Бердянську, а навесні 2022 року виїхали з рідного міста за кордон, встигли відчути на собі, що таке жити в окупації та виїжджати з особливо небезпечних територій. І хоча їх відділяють одне від одної тисячі кілометрів, дівчата продовжують дружити, плідно спілкуватися та творити.

Дівчата відзняли свій перший короткий метр “Ехо Війни”, який увійшов до програми офлайн-переглядів всеукраїнського кінофестивалю “Cinemoteen”. Стрічка описує важку та актуальну проблему — посттравматичний стресовий розлад. Ідея десятихвилинного фільму полягала в ознайомленні аудиторії з основними проявами, симптомами і наслідками ПТСР, його впливом на життя українського підлітка. Їх фільм покликаний звернути увагу людей на себе, почути свій внутрішній голос, звернутися за потреби по допомогу.

Гості кафедри соціальних комунікацій описали етапи створення короткометражки від ідеї до постпродакшену: пошук команди, планування, сценарій, зйомки і обладнання, монтаж. Особливу увагу спікерки приділили порадам щодо пошуку можливостей, заповнення заявок на різноманітні фестивалі, написанню резюме. Дякуємо Катрин і Дерії за цікаву, продуктивну, мотивуючу зустріч і бажаємо нових перемог!

Арсеній Мельніков


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print