Відшкодування шкоди, завданої внаслідок воєнних дій

24 жовтня 2024 р. у Бердянському державному педагогічному університеті на платформі Zoom відбувся правопросвітній семінар щодо відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок воєнних дій. Захід організувала Юридична клініка БДПУ «Кворум» у співпраці з приймальнею Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Покровськ Донецької області.

Модерувала семінар керівниця ЮК БДПУ, доц. кафедри правознавства Катерина Дудорова. Спікерами від ЮК були: Влада Копілець (м2пр-з СГФ), Карина Коротун (м1пр-з СГФ), Дар’я Приходько (2пр СГФ).

Здобувачі освіти різних спеціальностей, співробітники БДПУ, які долучилися до семінару, дізналися від клініцистів ЮК:

  • про переваги і недоліки існуючого в Україні адміністративного механізму компенсації за зруйноване чи пошкоджене нерухоме майно;
  • про особливості розгляду судами України цивільних справ щодо відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок воєнних дій;
  • про переваги і недоліки цивільно-правового механізму захисту прав, порушених внаслідок війни;
  • про перші кроки, зроблені на шляху створення Міжнародного компенсаційного механізму.

За запрошенням приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Покровську до правопросвітнього семінару долучилася Анастасія Сербіна, адвокатка, засновниця Тренінгової групи АС, експертка в питаннях внутрішнього переміщення та демократичного врядування. Її надзвичайно інформативний та практичний виступ стосувався компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло українців.

Участь у семінарі взяли: координатор приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Покровську Артем Безрук та інформаційний координатор приймальні УГСПЛ у м. Покровську Володимир Деревянко (3 пр СГФ). Правозахисники поділилися  власним досвідом захисту прав громадян в умовах воєнного стану, акцентуючи увагу на проблемних питаннях, які виникають на практиці при відшкодуванні за зруйноване майно.

За матеріалами кафедри правознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Залишити відповідь