Міжнародний день пам’яток та визначних місць відзначають щороку 18 квітня. Це свято ініційоване Міжнародною радою з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС) та ухвалене Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО в 1983 році. Його мета – поглибити обізнаність світової спільноти про різноманіття культурної спадщини, її вразливість та важливість координації зусиль заради збереження для майбутніх поколінь. В Україні День пам’яток історії та культури відзначають з 1999 року.
Студентки факультету філології та соціальних комунікацій 2УМЛ групи Ситнік Дар’я та Нестеренко Єлизавета провели тематичний виховний захід, присвячений Дню пам’яток і визначних місць. Дівчата підготували цікаві презентації про всесвітньовідомі українські пам’ятки культури та запропонували учасникам взяти участь в інтерактивній вікторині, завдання якої – перевірити свої знання про історичну спадщину рідного краю.
Україна – держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному куточку нашої країни є визначні пам’ятки, які свідчать про її минуле. Однак унаслідок дій російської армії на території України зруйновано чимало пам’яток архітектури, з-поміж яких церкви, пам’ятники, бібліотеки, музеї тощо. Згідно з Гаазькою конвенцією 1954 року руйнування об’єктів культури є воєнним злочином. Наразі триває збір доказів злочинів російської федерації щодо знищення української культурної спадщини. Міністерство культури та інформаційної політики верифікує доказову базу для подальшого її використання в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Належне зберігання та використання об’єктів культурної спадщини – це маркер, за яким оцінюється рівень розвитку держави, важливий чинник активної інтеграції України до світового культурного співтовариства.
Пам’ятайте: досліджуючи та популяризуючи шедеври української культури, ви сприяєте духовному піднесенню нації і зростанню самосвідомості Українського народу!
Кафедра української мови та славістики і здобувачі групи 2УМЛ (кураторка – доц. Ганна Вусик) вітають велику університетську родину з Днем пам’яток історії та культури!
Здобувачка групи 2УМЛ
факультету філології та соціальних комунікацій
Нестеренко Єлизавета