Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Понад 15 років кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти щороку 1 грудня долучається до відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Соціальні акції, флешмоби, зустрічі з фахівцями, конкурси стіннівок, соціальна реклама, вуличні акції стали традиційними заходами, що організовуються викладачами та студентами спеціальності «Соціальна робота». Цьогоріч, не дивлячись на епідеміологічні обмеження, колектив кафедри продовжує інформувати студентську молодь про соціально небезпечну хворобу СНІД.

1 грудня куратори академічних груп з 1-го по 4-й курс разом зі здобувачами вищої освіти, майбутніми соціальними працівниками провели виховний захід «СНІД: обирай майбутнє!». З метою формування навичок поведінкової мотивації до збереження здоров’я, інформування про важливі проблеми захворювання учасники проходили опитування, грали у вікторини, переглядали відео тощо.
В межах заходу студенти дізналися, що символ антиСНІДівського руху червону стрічку було створено у 1991 році художником Франком Муром, який був інфікований і помер від СНІДу. Здобувачі мали можливість пройти онлай тест і визначити рівень власної обізнаності про проблему, симптоми та шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, а також переглянули відео «ВІЛ та СНІД – міфи та реальність». Важливим етапом виховного заходу стало закріплення отриманої інформації під час участі у вікторині «Фейки і факти про ВІЛ/СНІД».
Під час веб екскурсії до Центру громадського здоров’я МОЗ України у учасників була можливість вкотре переконалися, що головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, свідоме ставлення до власного здоров’я.
Сподіваємося, що проведення інформаційно-просвітницьких заходів з цієї проблематики дозволить зменшити розповсюдження ВІЛ/СНІДУ, а також сприятиме толерантному ставленню до людей, які живуть з цією хворобою.

Ірина Сизоненко,
доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти,
к.пед.н.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print