День пам’яті жертв Голодомору цьогоріч вшановують 23 листопада.
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-23, 1932-33 і голод 1946-47 років. Життя мільйонів людей, чверть з яких діти, забрали ці голодомори. Утім, наймаштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
З того часу минуло менше століття, однак здається , що між сучасною та минулою реальністю – ціла прірва. Але пам’ять – дуже сильна штука. Пам’ять – це наша правда. Забудемо – і правда зникне.
Тож вшанувати пам’ять жертв Голодомору зібралися викладачі та студенти гуманітарно-економічного факультету. Захід організувала та провела студрада факультету. Жахливі історичні факти, шокуюча статистика та відеоролики, що змонтували студенти-історики на основі взятих інтерв’ю у очевидців тих подій, нікого не залишили байдужими.
Сьогодні часто вживають термін «генетична пам’ять ». Як ніде, цей термін доречний саме до подій 1932-33 років. Відходять у вічність люди, що пережили Голодомор. Але пам’ять повинна залишитись! Саме тому і збираємося, і вшановуємо, щоб не повторилася трагедія, щоб ніхто не був забутий. Скорбота за вбитими предками дає нам сили захищати себе і нащадків.
Тамара МАКАРЕНКО,
декан гуманітарно-економічного факультету