Вивчаємо культурну спадщину країни

Ми, першокурсники спеціальності Дошкільна освіта, вже поринули в навчальний процес, що називається, з головою. Нові предмети. Нові викладачі. Нові знання та емоції.

Коли наша група побачила в розкладі дисципліну «Історія України», всі були здивовані: ми ж це вчили в школі! Але вже з перших лекцій доцента Марини Антощак всі поглянули на історію нашої країни зовсім з іншого боку. Але година лекції не дає можливості заглибитися в той чи інший період, особливо нас зацікавили культурні надбання українців у кожний період становлення нашої державності. Адже культура є фундаментом, що забезпечує стійкість і соціальну згуртованість нації.

Нині не найкращі часи нашої історії. Ми бачимо, що наша культура  стала мішенню для постійних атак з боку росії, яка прагне знищити будь-які прояви незламного духу українців.

Виходячи з цього група прийняла рішення постійно підвищувати свій рівень знань щодо історії і культури України. І розпочався пошук лекцій і вебінарів. Один із таких ми знайшли на сайті Фонду «Партнерство за сильну Україну».

Фонд «Партнерство за сильну Україну» – це спільна донорська програма Уряду України та восьми держав-партнерів, що реалізує проєкти на національному рівні. Зважаючи на роль культури в згуртуванні суспільства, Фонд активно підтримує культурні ініціативи, пропагуючи багатовікові національні надбання.

Вся наша група прослухала лекцію на тему «Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців». Ми дізналися як у найтемніші часи культура підтримувала колективну ідентичність, допомагала єднатися навколо спільних цінностей та ідей. Як завдяки митцям культура ставала простором для осмислення болю та втрат, дарувала надію і зміцнювала почуття єдності серед українців.

А крім знань і емоцій ми отримали ще й сертифікати.

Аліна Ляшко – студентка 102ДО групи факультету

дошкільної, спеціальної та соціальної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Залишити відповідь