Захід з безпеки журналістів-розслідувачів

Професія журналіста, безперечно, є небезпечною через висвітлення фактів, які можуть загрожувати звільненням або навіть позбавленням волі для героїв тих чи інших журналістських матеріалів. Зазвичай, найбільша небезпека загрожує журналістам-розслідувачам, які, усвідомлюючи, усю складність розслідування, все одно продовжують рухатися професійним шляхом та створювати все більше кейсів із резонансними фактами.

З кожним роком випадки нападів на журналістів-розслідувачів частішають, антигерої матеріалів розробляють нові шляхи добуття потрібної їм інформації, щоб попередити її оприлюднення журналістами. З метою висвітлення нових методів перешкоджання журналістської діяльності Донецьким інститутом інформації було проведено панельну дискусію “Безпека журналістів-розслідувачів: нові загрози”, який у режимі онлайн відвідати студенти спеціальності 061Журналістика.

Модераторкою даного заходу виступала Людмила Панкратова, голова “Інституту розвитку регіональної преси”. Спікери із різних міст України розповіли про випадки спроб перешкоджання їх діяльності, поділилися, як журналістів-розслідувачів намагаються залякати шляхом перенесення важливої інформації з електронних носіїв, позовів до суду, підпалів редакції та навіть замахів на вбивство. Майбутні журналісти мали змогу задати спікерам цікаві для них питання та отримати вичерпну відповідь.

Дякуємо за можливість відвідувати подібні заходи навіть в умовах карантину та чекатимемо на нові, не менш цікаві, онлайн-форуми.

Дарина Тестова, кореспондентка «УС»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print