Захист магістерської: з Англії про англійську освіту англійською мовою

Магістерський диплом — це не тільки ще один привід для гордості за себе (я – випускник магістратури!), але і величезний вклад у власний розвиток. Особливо, коли захист магістерської роботи відбувається на англійській мові.

Саме така подія сталася на підсумковій атестації магістрів денної форми навчання спеціальності 012 Дошкільна освіта: Альона Луценко робила доповідь за змістом кваліфікаційної роботи на тему «Освіта і виховання дітей дошкільного віку в Англії» на англійській мові, супроводжуючи її презентацією на українській. 

Вибір теми був невипадковим. З початку повномасштабної війни дівчина виїхала з Донецької області в Англію. В 2022 році вона успішно закінчила бакалаврат і вступила до магістратури. Підставою для визначення теми дослідження стала її робота вихователем в дошкільному відділені державної освітньої установи – Moss hall nursery school.

В теоретичній частині роботи магістранта спиралася виключно на англійські джерела, що дало змогу схарактеризувати особливості дошкільної освіти Англії, а в експериментальній частині порівняти її з організацією навчання дошкільників в Україні.

Захист магістерської роботи викликав значний інтерес як у членів комісії, так і у присутніх студентів: задавалася велика кількість запитань щодо змісту програм навчання, організації режиму дня, розподілу обов’язків між вихователями і вчителем, яких на одній групі працює аж четверо! Частина питань була значно ширше заявленої теми: де і як готують вихователів, тривалість їх робочого дня, як педагоги підвищують кваліфікацію, які питання вирішує керівник закладу, чи є атестація педагогів та закладу в цілому?  І хоча обговорення вийшло за рамки відведеного часу, воно  підтвердило необхідність вивчення закордонного досвіду в період реформування дошкільної освіти в країні.

З заключному слові після оголошення оцінок Альона звернулася зі словами подяки до викладачів:

«Хочу щиро подякувати Вам за всі чудові роки мого навчання в БДПУ!

Колись я починала свій шлях з нашим університетом 17-річною дівчинкою, а зараз мені більше 20 і я живу самостійно закордоном. Я фактично виросла особистісно поряд з моїми одногрупниками та Вами, моїми викладачами.

Дякую за всі цікаві лекції, семінари і екзамени! За те, що всі працівники факультету створювали для нас, студентів, відчуття приналежності до університетської наукової родини.

Тепер я з гордістю можу казати, що я магістр Бердянського Державного Педагогічного Університету!»

За матеріалами кафедри дошкільної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print