Закріпляємо на практиці фандрайзинг у соціальній роботі

Цього семестру здобувачки вищої освіти 2 курсу спеціальності 231 Соціальна робота Бердянського державного педагогічного університету вивчають дисципліну «Фандрайзинг у соціальній роботі». Але цього разу все не обмежилося лише теорією – дівчата одразу застосували знання на практиці.

Для практичного відпрацювання курсу студентки долучилися до збору коштів на підтримку волонтерської ініціативи з виготовлення маскувальних сіток для ЗСУ. Так вони не тільки здобули перший досвід організації збору, а й допомогли українським військовим.

Окремим натхненням стала зустріч із Олесою Єсіною, координаторкою волонтерського центру. Вона розповіла:

  • як протягом трьох років функціонує центр;
  • як формується команда та мотивація;
  • чому важливо враховувати побажання тих, хто реально користується сітками;
  • які фандрайзингові методи зараз працюють найкраще;
  • чого уникати тим, хто лише починає;
  • і головне – чому важливо не зупинятись, навіть якщо важко.

Після зустрічі студентки створили власний план фандрайзингового проєкту, розподілили обов’язки й уже перейшли до реалізації. Для багатьох це перший досвід не просто участі, а організації кампанії.

«Я маю досвід участі у фандрайзингових заходах. Тепер в мене буде досвід організації фандрайзингової кампанії і роботи в команді. Я зрозуміла як проходить планування та реалізація кампанії з чіткими цілями; співпраця з командою, розподіл ролей і координація завдань; комунікація з донорами, партнерами та медіа; проведення подій та активностей для збору коштів», — Любов Шатохіна

«Це така важлива справа, я раніше не задумувалась як працює внутрішня кухня таких центрів. Як багато треба врахувати і організувати, щоб допомогти нашим захисникам і захисницям. Таким чином, подібні заходи формують не лише знання, а й цінності. А цінності — це те, що сьогодні формує обличчя країни. Молоде покоління бачить, що благодійність — це не лише “доброта”, а й щоденна відповідальність, організація і стратегія. І чим раніше ми почнемо це усвідомлювати, тим сильнішим буде наше суспільство — у тилу і на передовій», — Вікторія Малиш.

«Я отримала для себе цінний досвід та корисну інформацію відносно фандрайзингової діяльності. Зрозуміла як цей механізм працює зсередини, кількість залучених людей та ресурсів, які необхідні для цього -вражає. Не все так просто, як зазвичай здається на перший погляд і завжди треба розуміти та пам’ятати про це. Хочу відзначити одну певну істину, якщо на перший погляд в неосяжну справу кожен зробить свій маленький вклад, вона обов’язково буде реалізована у життя. Ми є частиною спільного механізму. Пам’ятайте про це!», – Наталя Кандила.

Запрошуємо студентів та викладачів університету долучитись до збору на тканину для сіток.

IBAN UA 20 322001 00000 2620 4341 2420 94

Наша волонтерська команда вже більше трьох років виготовляє маскувальні сітки для військових. Зараз ми потребуємо допомоги на матеріали – тканину та основу. Будемо вдячні за ваш внесок 

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/7kMLXgWSaE?fbclid=PAZXh0bgNhZW0CMTEAAafgugE_t8lnHbeiufIvDA3g-muYmgJ5uxaLnCcke7wvCHkB9tED8ihYDt8ZZg_aem_5ukf-qfP_1jOcXaw0k8AVA

Координаторка проекту, асистентка кафедри СР та ІО Алла Мельничук.

Знайомство студентів/ок з новими формами роботи на практиці відбувається на виконання Цілей сталого розвитку. ЦСР 4: Якісна освіта, ЦСР 10: Скорочення нерівності, ЦСР 16: Мир, справедливість та сильні інституції.

За матеріалами
здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 204СР-з групи
ОПП «Соціальна робота та практична психологія»
Наталії Кандили


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print