Запорука творчого розвитку педагогів

Кафедра дошкільної освіти плідно співпрацює з різними освітніми установами України. Одним із партнерів кафедри, діяльність якого спрямована на сприяння нарощування наукового потенціалу країни, є Національний центр «Мала академія наук України». Співробітництво здійснюється в різних напрямках: друкування статей в Наукових записках Малої академії наук, участь у науково-практичних конференціях (Київ – Кіровоград, 16-17 квітня 2013; Київ, 29 жовтня 2013), проектах.

z1Доктор педагогічних наук, професор Лариса Зайцева з 2011 року бере участь в інноваційному проекті «РОЗКВІТ» з теми «Створення науково-методичних засад формування у дітей навчально-дослідницьких умінь». Лариса Іванівна є активним учасником Всеукраїнських науково-педагогічних діалогів на виконання проекту (Київ – Черкаси – Кіровоград, 21-22-23 серпня 2012; Київ – Черкаси – Кіровоград, 21-22 серпня 2013). Свої наукові доробки науковець висвітлювала під час виступів на пленарних засіданнях («Концептуальні засади формування у старших дошкільників уявлень про об’єкти природно-предметного довкілля», «Використання моделей та моделювання як засобу розвитку начально-дослідницьких умінь дошкільників») проведення майстер-класів («Формування узагальнених процесуальних уявлень у дітей дошкільного віку в процесі ознайомлення з об’єктами довкілля», «Розкриваємо таємниці довкілля»). Їй оголошувались «Подяки «Малої академії Наук» за творчий внесок у формування та розвиток особистісного потенціалу підростаючого покоління, за активну участь у проведенні всеукраїнських науково-педагогічних діалогів.

z2Кафедра дошкільної освіти виступила співорганізатором I Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційно-освітній простір: технологічні концепти формування і розвитку», яка відбулася в Києві 29 жовтня ц. р. У конференції взяв участь 41 навчальний заклад України, Польщі та Росії. На конференції розглядалися питання формування технологічних концептів насичення інформаційного освітнього простору, зокрема, застосування новітніх інформаційних технологій як засобу для кращого функціонування дослідницької діяльності у ВНЗ. Особливістю конференції було проведення її в різних форматах – безпосередня участь та з використанням онлайн-зв’язку, а саме – платформи для відеоконференції «Microsoft lync Webapp».

За матеріалами конференції видано збірник тез, у якому вміщено доповіді викладачів кафедри дошкільної освіти – Лариси Зайцевої («Підготовка майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів до організації процесу науково-практичного оволодіння дошкільниками об’єктами довкілля»), Алли Зрожевської («Використання інтерактивних методів навчання в опануванні студентами курсу «Сучасні педагогічні технології»), Тетяни Єськової («Підготовка студентів до керівництва художньою працею в дошкільному навчальному закладі»), Аліни Луб’янової («Проблема морально-правового виховання старших дошкільників»), Юлії Назарук («Сучасні питання медіа виховання дітей дошкільного віку»), Лесі Мороз-Рекотової («Формування екологічної свідомості педагога-дошкільника»).

Тісна співпраця кафедри дошкільної освіти та Малої академії наук України є запорукою творчого розвитку педагогів.

«Університетське Слово» (за матеріалами, надісланими з кафедри)

На світлинах із архіву кафедри: заняття веде професор Лариса Зайцева


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print