29 листопада 2017 року в м. Києві відбувся тренінг «Використання курсу «Журналістські розслідування: основи» в навчальному процесі». Воркшоп став можливим за підтримки ГО «Детектор медіа» та фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Тренінг відвідала старший викладач кафедри соціальних комунікацій Ксенія Лукач.
На початку зустрічі, Діана Дуцик, виконавчий директор ГО «Детектор медіа» презентувала результати моніторингу телевізійних розслідувальних проектів. Він охопив 6 українських програм: «Гроші» («1+1»), «Народна прокуратура» («112»), «Наші гроші» («24», «UА: перший»), «Слідство. Інфо» («Громадське ТБ», «UА: Перший», «24»), «Стоп корупції» (5 канал), «Схеми» («Радіо Свобода», «UА: Перший»). Результати містять дослідження якісних показників у формі таблиці й думки експертів, які спираються на визначені параметри оцінки та особисті враження, що ґрунтуються на досвіді та знанні жанру (за матеріалами ресурсу detector.media).
Після цього слово взяв медіатренер Олег Хоменок – старший радник з питань медіа Internews Network, член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів, який разом із медійним експертом, колишнім головним редактором програм розслідувань «Знак оклику» та «Слідство.Інфо», автором і ведучим проектів «Перший відділ» та «Останнє попередження» (продюсерський центр «Закрита зона») Федором Сидоруком представили викладачам з різних регіонів України онлайновий курс «Журналістські розслідування: основи». Медійні тренери розказали як можна використовувати цей курс у своїй університетській практиці та дали низку цінних практичних порад.
Ураховуючи, що курс знаходиться в постійному доступі на сторінках інтернет-ресурсу http://video.detector.media/, ним може скористатись будь-хто зацікавлений в організації і проведенні журналістського розслідування в Україні – курс містить багато практичних порад, можливих джерельних баз, корисних гіперпосилань і наочних матеріалів.
кафедра соціальних комунікацій ФФСК