Журналістика в буденному житті: реалії очима випускника

У доволі юному віці, а саме в 17 років, коли кожен обирає майбутню професію, нас переслідують безліч надій, думок і навіть фантазій. Упродовж навчання, після нього та під час пошуку роботи ці надії міцнішають чи навпаки – розбиваються об скелі реальності. Тому дуже важливо почути поради від людей, які трансформували свої теоретичні знання в практичну площину.

У здобувачів вищої освіти спеціальності 061 Журналістика 6 вересня була чудова можливість поспілкуватися з Ростиславом Генераловим, випускником цієї спеціальності 2021 року. Після закінчення Бердянського державного педагогічного університету Ростислав пішов до армії. Напередодні Дня солідарності журналістів він радо погодився поділитись своїми університетськими спогадами та розповісти про перспективи в роботі журналіста для випускника.

Власний успіх залежить від тебе – головна теза цієї зустрічі, яка спрямовує кожного й кожну на самовдосконалення та постійну кропітку працю. Саме ці фактори супроводжували Ростислава протягом студентських років. Адже за цей час він здобув багато необхідних компетентностей, зокрема вміння створювати та монтувати власний медіапродукт.

“Навички критичного мислення та вміння протидіяти маніпуляціям і фейкам, робота з джерелами та комунікація з людьми виявилися дуже корисними, – зазначив Ростислав, – вони знадобилися не тільки в професійній діяльності, а й в житті та армії. Усі аспекти спеціальності журналіста, яким навчали в БДПУ, – від світоглядної складової до практичного досвіду”.

Також спікер наголосив, що сучасний роботодавець цінує практичні навички, тому акцентувати треба на освоєнні програм монтажу та редагуванні медіатекстів, вивченні нюансів роботи з фото та відео, розумінні «будови» радіо- та тележурналістики, правил написання якісного матеріалу.

«Усі ви маєте унікальну можливість навчитися всьому, бути конвергентними фахівцями – писати тексти, знімати відео, робити власні радіопроєкти. Особливо коли поруч професіонали», – каже Ростислав Генералов.

Зустріч вийшла напрочуд тепла і родинна, а розповідь гостя – цікава та корисна. Тож не варто нехтувати можливістю навчитися чомусь новому та розширити свій світогляд. Інформацію, знання за плечима не носити, у вас її ніхто не вкраде, а от користь в майбутньому, та й в сьогоденні, вона вам точно принесе.

А ми сподіваємося, що такі зустрічі з випускниками стануть частотними, і не тільки в зум-форматі, а й офлайн – у стінах улюбленого та рідного Бердянського державного педагогічного університету.

Вікторія Напрягло, здобувачка вищої освіти спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print