Однією з головних компетентностей майбутнього вчителя хореографії, керівника хореографічного колективу є збереження та примноження національного надбання українського народу. Вивчення традиційних танців та співу є важливою частиною виховання гармонійної особистості, яка буде поважати свою культуру та шанувати надбання свого краю.
9 жовтня об 11.00 у головній залі БДПУ під керівництвом доцентки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олени Мартиненко відбувся важливий захід щодо залучення молодого покоління до вивчення та збереження фольклорної скарбниці українського народу. Особливістю цієї зустрічі стало знайомство зі зразками танцювального фольклору Запорізького краю у записах видатного фольклориста, нашого земляка Захара Сизоненка. Регіональний аспект у вивченні культури є досить новим і актуальним.
До заходу долучилися викладачі і концертмейстери кафедри Юлія Тараненко, Руслан Павленко, Юлія Павленко, Володимир Хохлов, Ольга Смолка. У рамках проведення фольклорного дійства були виконані зразки весняної обрядовості. Студентам-хореографам було запропоновано відтворити аутентичні дійства проводів зими та зустрічі весни. Під власний спів та інструментальний супровід викладачів, у традиційному українському одязі здобувачі вищої освіти виконали хороводи Запорізького краю «Полоняночка», «Дощик», «Благослови, мати», «Ой, зав’ю вінки», «Ой, ходила дівчина бережком». Також вони реконструювали народний побутовий танець «Ланце», записаний у с. Осипенко Бердянського району, що складається з п’яти різних фігур на мелодії українських народних пісень і танців.
Здобувачі освіти змогли отримати важливий досвід роботи з фольклорними першоджерелами. Відповідно до сучасного погляду на мистецтво як єдине явище для учасників дійства відбувся вихід за рамки суто танцювальної сфери, вони дізналися багато нового і цікавого про звичаї Запорізького краю та культуру нашого регіону.
За матеріалами кафедри