Зустріч із ректором польського вишу

У рамках культурно-просвітницького проекту «Європа – наш спільний дім» 14 травня ц. р. відбулася зустріч представників закладів освіти України, серед яких  були викладачі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ: к. п. н., доцент Ганна Алєксєєва, к. п. н., доцент Лариса Горбатюк, к. ф-м. н., доцент Наталя Кравченко, д. т. н., доцент Тетяна Каткова та гуманітарно-економічного факультету – к. е. н, доцент Тетяна Несторенко з ректором Вроцлавського університету, професором Адамом Єзерськи.
Пан ректор ознайомив учасників проекту з історією університету, провів невелику екскурсію історичними залами університету (Аула Леопольдіна, Ораторія Маріан Хол), розповів про умови та можливості навчання  у Вроцлавському університеті. Пан професор зазначив, що Вроцлавський університет – один з найстаріших університетів Центральної та Східної Європи з багатою понад 300-літньою історією і традиціями (заснований у 1702 році). Найбільший вищий навчальний заклад в Нижній Сілезії. Протягом ХХ століття подарував світові 9 нобелівських лауреатів у галузі фізики, літератури, хімії та медицини.
На сьогоднішній день – це сучасний навчальний заклад, в якому навчається близько 27 000 студентів і аспірантів. У навчальному закладі є 10 факультетів, які пропонують навчання за 60 напрямками бакалаврату, 2 напрямками неподільної магістратури, 4 інженерними та майже 60 напрямками магістратури, 250 спеціальностей.
Вроцлавський університет – єдиний польський заклад вищої освіти, що належить до всесвітньої мережі обмінів ISEP, в якій бере участь 250 університетів з усього світу, в т.ч. 132 американських. Це третій виш у Польщі, який найчастіше вибирають іноземні студенти. Навчальний заклад також займає перші позиції серед польських вузів за кількістю студентів, що виїжджають на навчання в рамках програми Erasmus +.
Спілкування в Ораторії Маріан Хол мало особливий характер не тільки завдяки унікальному місцю, а й тому, що пан ректор особисто дав для учасників проекту невеликий концерт, виконавши на органі твори Іогана Баха, Ісаака Берковича та на фортепіано попурі з вальсів Фредеріка Шопена, Рихара Вагнера, Іогана Штрауса.
Зустріч із професором Адамом Єзерськи залишила дуже приємні та теплі спогади завдяки створеній ним атмосфері доброзичливості, уваги та галантності по відношенню до учасниць проекту.

Лариса Горбатюк,
доцент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики

Світлини з архіву автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print