Зустрічі, які торкаються головного

Уже багато років поспіль під час Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» для Бердянського державного педагогічного університету проводиться тематичні заходи. Не зважаючи на скрутне становище в усій країні, цей рік не став виключенням.

2 грудня, у Міжнародний день відміни рабства, для студентів та викладачів університету лекцію «Гендерно зумовлене насильство в світлі триваючої війни» провела гендерна радниця Бердянського міського голови, експертка з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, правозахисниця, експертка UNFPA Валентина Ємельяненко.
Питання насилля під час воєнного часу дуже болюче та актуальне на сьогодні. Тому учасники заходу торкнулися теми насилля не тільки на окупованих та деокупованих територіях України, але й різного виду порушенням прав людини, з яким стикаються як внутрішньо переміщені особи, так і ті, хто виїхав за межі країни. Пані Валентина навела декілька прикладів, коли з жінок знущаються та дискримінують у тих чи інших сферах життя, розповіла про ставлення до українських біженців за кордоном.
Не оминули також актуального питання ставлення до жінок в збройних силах, адже, як би ми не хотіли, але проблема дискримінації в нашій армії також присутня, хоча понад 40 тисяч жінок перебувають на військових посадах, а понад 5 тисяч з них в умовах повномасштабної війни знаходяться на передовій. Також, дуже часто жертвами насилля стають жінки, чоловіки яких повертаються з війни та починають «скидати» свої психологічні проблеми на них. Але в більшості випадків ці чоловіки не розуміють, що коять, бо керуються «затьмареним» розумом, який був спотворений жахіттями бойових дій. Упродовж всієї лекції ми згадували найбільший крок нашої країни щодо протидії насильству – це ратифікація Стамбульської конвенції, яка відбулася 20 червня 2022 року. Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи, яка криміналізує, захищає постраждалих та попереджує насильство проти жінок та дівчат, а саме домашнє насильство, сексуальне насильство, убивства честі та інші злочини, виправдовувані «честю». Конвенція визначає насильство проти жінок порушенням прав людини та формою дискримінації і пропонує системні та контрольовані стратегії викорінення цих явищ. Та дуже багато було зроблено зі сторони жінок і до узаконення документу: 8 березня 2021 року відбувся черговий Марш жінок у Києві, Херсоні, Харкові, Запоріжжі, Полтаві, Краматорську, Львові, Івано-Франківську, де основною вимогою була ратифікація Стамбульської конвенції. Петиція щодо ратифікації конвенції (друга за рахунком) знову набрала необхідні 25 тисяч голосів. У кінці лекції присутні систематизували всю отриману інформацію, і винесли для себе декілька висновків, один із головних звучить так: Наша країна знаходиться на вищому щаблі, на відміну від Європи, не тільки з «побутових» питань, а й з питань протидії та захисту від насильства (та все ж таки, деякі недопрацювання присутні).

Нагадаємо, що БДПУ організовує різноманітні заходи, щоб привернути увагу суспільства до таких ганебних явищ, яким не місце в сучасному демократичному світі та які повинні бути викоріненні. Такі зустрічі – вагомий внесок у цю благодійну справу!
І на завершення, декілька коментарів від учасників:
Ганна Александрова – Щиро дякую Валентині Миколаївні, як завжди було цікаво та актуально; багато над чим замислився.
Христина Вознюк – Дякую за інформативну лекцію, все було дуже цікаво!
Пані Наталя – Корисна лекція, яка зачепила найпотаємніше в душі.
Дмитро – Дійсно, було цікаво.
Вікторія Напрягло – Було «цікаво» знову підтвердити ту думку, що за кордоном не все так організовано та «правильно», як багато хто думає; вже дуже багато людей, які знаходяться там говорять, що не нам потрібно в Європу, а Європі до нас. Дякую за лекцію.
Арсеній – Круто, що порушуються такі важливі теми в часи, коли в країні настільки все складно.

Напрягло Вікторія


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print