У бердянському державному педагогічному університеті виконувався грант на персональний проєкт Яни Сичікової «Наноарт. Наука – це мистецтво», який підтримує Європейський союз за програмою «Дім Європи», створюється безліч візуального та інформаційного контенту.
Згідно з умовами гранту його завершення припадає на цей місяць.
Самий час підбивати підсумки і оцінити, що було зроблено. А зроблено немало. Найголовнішим результатом є відкриття першої в Україні галереї «Наноарт», яка розташована на 2 поверсі 1А корпусу нашого університету. Репортаж з відкриття – на офіційному ютуб-каналі БДПУ StudMedia BSPU.
Відкрив галерею ректор університету Ігор Богданов, а дизайнер проєкту Сергій Ковачов подарував Ігорю Тимофійовичу науково-популярне видання та серію постерів – точну копію картин, що представлені у галереї.
Романом Костромицьким було створено віртуальну галерею «Наноарт», яку теж пропонуємо для перегляду.
Було створено низку презентацій та відео (близько 20), каталог, серію постерів тощо!
Під час реалізації проєкту було проведено низку заходів популяризаторського спрямування, серед яких презентації проєкту, воркшопи, круглі столи, майстер класи тощо. Проєкт був також широко представлений за межами нашої країни. Представники 15 країн світу ознайомилися з унікальним культурним продуктом, створеним Яною Сичіковою та Сергієм Ковачовим під час реалізації гранту на персональний проєкт «Наноарт. Наука – це мистецтво. Всього було проведено близько 40 заходів онлайн, офлайн та змішаного формату.
Неодноразово проєкт висвітлювався в ЗМІ – близько 40 статей у онлайн та друкованих виданнях представлено читачам. Наноарт став настільки масштабним та популярним, що про нього писали провідні видання України, а редакція найпотужнішого порталу «Дзеркало тижня» запропонувала Яні Сичікової написати статтю, з якою можна ознайомитися тут.
У соціальних мережах проєкт було представлено у більш ніж 200 постах та згадуваннях на сторінках загальним охопленням близько мільйону відвідувачів та фоловерів. Приголомшливі результати, чи не так?
Зараз відбувається наповнення сторінок проєкту Наноарт у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм (https://www.facebook.com/nanoart.ukraine, https://www.instagram.com/nanoart.ukraine/?hl=ru) англомовним контентом з метою масштабування напрямку та залучення аудиторії з усіх куточків світу. Надалі планується провести ще низку презентацій для різних цільових аудиторій: учнів шкіл, вчителів, студентів університетів, викладачів, дослідників, дизайнерів, митців, для усіх зацікавлених. Тож, хоча грант добігає кінця, історія Наноарту тільки починається. Підтвердженням цього є отримання нового гранту на реалізацію проєкту «Наноарт», тепер вже на створення однойменного артбуку. Відповідно до Розпорядження Президента України №493/2021-рп «Про призначення грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів», дизайнер проєкту та справжній митець Сергій Ковачов отримав грант у галузі образотворчого мистецтва.
Масштабне охоплення потенційних зацікавлених осіб та широке розповсюдження ідей проєкту у професійних колах дозволяє сподіватися, що ідеї проєкту і надалі будуть цікавими користувачам. Вже сьогодні є запити зі шкіл міста для проведення офлайн-екскурсій галереєю «Наноарт». Щодня галерею відвідують більш ніж 50 відвідувачів. Улітку корпус університету, де розташована галерея, приймає більше 1000 абітурієнтів. Таким чином, лише за декілька місяців офлайн-відвідування галереї сягне відмітки 5000 осіб.
Постійна діюча галерея Наноарт у стінах Бердянського державного педагогічного університету стане майданчиком для обміну думок між наноінженерами, науковцями, митцями та дизайнерами. Створена віртуальна галерея буде широко розповсюджуватися мережею інтернет та дозволить стати Наноарту впізнаваним брендом. Маємо сподівання, що мультидисциплінарний аспект проєкту сприятиме створенню та розвитку креативного продукту дизайнерів, митців та інженерів. Такі дії забезпечать виведення науки з меж лабораторій до широкого загалу, а також об’єднання різних сфер творчої та наукової діяльності. Ми прагнемо показати, що наука – це естетика, вона невід’ємна від мистецтва.
Зі звітною презентацією проєкту (українською та англійською мовами) можна буде ознайомитися на сторінці «Наноарт. Наука – це мистецво» за посиланням.
Дякуємо House of Europe за можливість реалізовувати масштабні проєкти, Ігорю Богданову за підтримку, і всім друзям за високу оцінку нашого Наноарту.
Настав час побачити справжню красу науки!
Колектив кафедри фізики та методики навчання фізики