Глобальна кампанія, що об’єднує…

«Amnesty International» (також відома як Amnesty, AI, Міжнародна амністія) — неурядова організація, заснована у Великій Британії у 1961 році, що має на меті «проведення досліджень та дій, спрямованих на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також допомогу тим, чиї права вже були порушені»

Amnesty International — всесвітній рух понад 7 млн людей, що привертають увагу до порушення загальновизнаних прав кожної людини та виступають за дотримання міжнародних стандартів. До завдань організації входить мобілізація громадськості з метою чинення тиску на осіб, що порушують права людини. За свою роботу Amnesty International удостоєна Нобелівської премії миру, а також премії ООН в області прав людини.

Сьогоді, 10 грудня,  в холі першого корпусу  БДПУ старувала міжнародна правозахисна кампанія Amnesty International. Студентська рада гуманітарно-економічного факультету разом зі студентами спеціальності «Правознавство» також долучилася до марафону написання листів, героїнями якої є жінки-правозахисниці та активістки з 7 країн

“Однією з основних справ цьогорічного Марафону є вбивство Катерини Гандзюк. Ми маємо добитись належного розслідування, після якого не лише виконавці понесуть відповідальність, але і замовники. Безкарність в Україні залишається системною проблемою, ми не можемо допустити, щоб і зараз злочинцям все зійшло з рук”, – зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International-Україна.

Всі підписи з петиціями роздрукують та передадуть відповідним органам влади. Підписати петицію також можна тут: marathon.amnesty.org.ua/gandzuk

Крім Катерини Гандзюк, цьогоріч героїнями Марафону є: громадська активістка з Бразилії Маріелі Франку, чиє вбивство влада відмовляється розслідувати; українська ЛГБТКІ активістка Віталіна Коваль, яка зазнала нападів з боку радикальних угрупувань; Гульзар Дуйшенова, яка бореться за права людей з інвалідністю в Киргизстані; учасниця руху за соціальну справедливість у Марокко Навал Бенайсса; борчиня проти смертної кари в Ірані Атена Даемі; Геральдін Чакон з Венесуели, яку переслідують за активізм та жінки корінного народу Сенгвер, які боряться проти насильного виселення своїх родин з земель їх предків

Марафон написання листів – це глобальна та щорічна кампанія, що проводиться до Дня прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу.

Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватись.

Щороку в грудні протягом декількох тижнів сотні тисяч людей у всьому світі пишуть листи урядам з вимогами вжити заходи щодо окремих осіб, чиї права були порушені. Це дійсно глобальна кампанія, що об’єднує небайдужих людей з усього світу. Загалом, Марафон будується довкола написання традиційних листів, але не лише. Це можуть бути також твіти, пости в фейсбук, фото, листівки, флешмоби тощо.

_DSC7406

_DSC7409

Микола Оверченко,
студент БДПУ,
кор. «УС»

Світлини з архіву автора
 

Профорієнтаційна робота на гуманітарно-економічному факультеті триває…

Щоб допомогти випускникам шкіл зробити правильний вибір, декан гуманітарно-економічного факультету Тамара Петрівна Макаренко та викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів постійно організовують зустрічі зі школярами міста Бердянську та  ближніх районів. Цього року майбутні випускники теж не залишилися поза їхньою увагою.

Так, протягом жовтня-грудня завідувач кафедри економіки, підприємництва та фінансів професор Захарченко Павло Васильович, викладачі кафедри Жваненко Світлана Анатоліївна та Задворна Олена Василівна відвідали учнів 10-11 класів м. Бердянська, м. Оріхова, с. Преображенки (Оріхівського району), Осипенківської, Андріївської та Полтавької ЗЗСО.

Під час проведення зустрічей викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів ознайомили учнів зі спеціальностями, за якими здійснюється підготовка на гуманітарно-економічному факультеті. В цьому їм активно допомагали студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Економіка»: Дворецька Анастасія, Комарь Мар’яна, Лоцман Павло.

Школярі отримали вичерпну інформацію про спеціальності гуманітарно-економічного факультету, про умови навчання та відпочинку студентів БДПУ.

Особливу подяку слід висловити декану гуманітарно-економічного факультету Тамарі Макаренко, професору Павлу Захарченку, викладачам  Світлані Жваненко, Олені Задворній та нашим студентам, що організували такі результативні поїздки.

P81204-143955 P81204-143914

 

Світлана Жваненко, к.е.н.
ст. викладач кафедри економіки,
підприємництва та фінансів
Світлини з архіву кафедри

Із Пленуму ЦК Профспілки

5 грудня ц. р. відбувся пленум ЦК Профспілки  працівників освіти і науки України з основним питанням розгляду «Про роботу організаційних ланок щодо зміцнення первинних профспілкових організацій, як основи діяльності Профспілки».

Члени ЦК Профспілки з усіх куточків України, в т. ч. й голова комітету профспілки БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола (див. світлину), зібралися обговорити питання зміцнення організації, яка захищає права та гарантії освітян, допомагає розібратися у постійних змінах законодавства, надає юридичну допомогу та підтримку.

Відкриваючи роботу пленуму, Голова Профспілки Георгій Труханов поінформував, яким чином організація відстоювала видатки на освіту у головному кошторисі країни, що вдалося, а що потребує додаткових зусиль і спільних злагоджених дій усіх профспілкових організацій.

Позитивним є те, що у прийнятому 23 листопада Державному бюджеті на наступний рік є збільшення видатків: освітньої субвенції до 69,6 млрд. гривень, тобто на 7,9 млрд. гривень; для підвищення розмірів оплати праці науково-педагогічних працівників; на фінансове забезпечення та підтримку освітніх та наукових програм, підключення інтернету у сільських школах, придбання шкільних автобусів, будівництво спортивних споруд, басейнів. Передбачено видатки на оновлення матеріально-технічної бази закладів вищої освіти, виділено субвенцію на створення та ремонт спортивних комплексів тощо.

Проте існує низка викликів, з якими профспілкові організації мають навчитися справлятися через пошук нових шляхів посилення ефективності дій, спрямованих на захист прав членів профспілок, консолідацію профспілкового руху, збереження його єдності. Це вимагає об’єднання організаційного і фінансового потенціалу, консолідації і координації дій, інформаційного прориву, врахування як традиційних методів боротьби і впливу на соціальних партнерів, так і запровадження нових, неординарних заходів.

Після виступів та обговорення пленум прийняв постанову, у якій виклав подальші кроки щодо збереження та зміцнення первинних профспілкових організацій в закладах освіти, посилення їх ролі в захисті трудових, соціально-економічних прав та інтересів освітян та підсилення усіх напрямів діяльності.

лола лола1

\лола2

 


«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами сайту:

https://pon.org.ua/novyny/6760-plenum-ck-profsplki-zmcnennya-pervinki-zadlya-efektivnoyi-dyalnost-profsplki.html)   

Перше засідання Наглядової ради в БДПУ

У червні 2018 року згідно з наказом МОН України в нашому університеті створена Наглядова рада, метою діяльності якої є здійснення нагляду за управлінням майном університету та додержанням мети його створення.

До складу ради увійшли: Микола Шут (академік Національної академії педагогічних наук України, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики Фізико-математичного інституту Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова), Сергій Соболєв (Народний Депутат України), Наталія Власова (начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації), Сергій Валентиров (Народний Депутат України), Ігор Балуба (керівник експертної групи з питань освіти дорослих та педагогічної освіти Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України), Максим Міщенко (директор Бердянського закладу загальної середньої освіти №11, депутат Бердянської міської ради), Григорій Патей (депутат Бердянської міської ради), Володимир Чепурний (міський голова міста Бердянська), Микола Шостак (начальник відділу культури виконавчого комітету Бердянської міської ради).

7 грудня 2018 р. о 12.00 відбулося перше засідання Наглядової ради, на якому ректор Бердянського державного педагогічного університету, професор Ігор Богданов представив доповідь «Стратегія розвитку БДПУ: здобутки та перспективи розвитку».

Зазначимо, що Наглядова рада у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, Статутом Бердянського державного педагогічного університету і положенням (можна ознайомитись на сайті БДПУ). Основними принципами діяльності Наглядової ради є: колегіальність та максимальна відкритість у прийнятті рішень, прозорість діяльності, неупередженість і рівноправність членів наглядової ради, розмежування прав, повноважень і відповідальності між наглядовою радою та ректором Університету, незалежність від політичних партій, релігійних організацій, громадських об’єднань.

_DSC7378 _DSC7401

_DSC7386 _DSC7383

_DSC7380

«Університетське Слово»
(за матеріалами наукового відділу БДПУ)
Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)