Делегація високопосадовців Європейського Союзу відвідала БДПУ

31 січня 2019 р. Бердянський державний педагогічний університет відвідала делегація високопосадовців Європейського Союзу.

Делегацію очолив Петер Ваґнер, керівник Групи підтримки України при Єврокомісії. До складу делегації також увійшли представники низки департаментів Єврокомісії.

Візит до БДПУ став складовою поїздки місії ЄС Північним Приазов’ям, що має на меті оцінити ситуацію у зв’язку з ескалацією у Керченській протоці та Азовському морі, яка сталася 25 листопада 2018 року, та визначити механізми посилення підтримки регіону, ґрунтуючись на чинних програмах ЄС та європейських фінансових інституцій.

Відбулась зустріч делегації ЄС із керівництвом БДПУ, під час якої ректор Ігор Богданов познайомив гостей із досягненнями університету, а також із проблемами, що мають місце у зв’язку із ескалацією на Азовському морі та в цілому із бойовими діями на Сході. Була звернена увага на кілька проектів, зокрема, будівництво навчального корпусу загальною площею 8000 м2; проекту «Капітальний ремонт гуртожитку №1», включений до 3 пулу «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» за фінансування Європейського інвестиційного банку України; проектування та будівництво двох міні-котелень задля підвищення енерго- та теплоефективності використання навчальних приміщень і гуртожитку в опалювальний сезон, реалізація яких за підтримки ЄС могла б суттєво вплинути на покращення ситуації.

Крім того, в стінах БДПУ делегація ЄС провела зустріч із студентами університету та молоддю міста, під час якої відбулось відверте обговорення різноманітних соціальних і політичних питань.

Керівник Групи підтримки України при Єврокомісії Петер Ваґнер за результатами цієї зустрічі підкреслив, що на нього велике враження справили і сам БДПУ, і його студенти, які вражають своєю активністю, відкритістю та позитивним настроєм і є справжніми патріотами університету.

1 2

3 4

5

Ігор Лиман, координатор міжнародної діяльності БДПУ

Світлини Дмитра Бакарджиєва (Студклуб)

 

«Школа толерантності з питань гендерної рівності»

була організована Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» та проходила з 25 по 27 січня ц. р. в Запоріжжі.

   Тренінг був розрахований на діючих журналістів та журналісток, а також студентів та студенток відповідних факультетів старших курсів вищих навчальних закладів, у якому взяла участь і студентка третього курсу гуманітарно-економічного факультету Юлія Капустєнко (спеціальність «Середня освіта. Історія»).
   Триденна програма була насичена теоретичними та практичними частинами з таких тем:

Як проявляється сексизм у повсякденному житті та у ЗМІ?

Яку коректну лексику треба використовувати?

Гендерна дискримінація – це про що? Чому фраза «місце жінки на кухні» образлива?

Рух фемінізму, кого можна назвати феміністами/феміністками?

Яку шкоду наносить сексизм у ЗМІ?

Що треба знати про протидію гендерно-обумовленому насильству?

   Тренерами виступили психолог Олексій Ізотов, експертка з гендерної рівності Світлана Дубина та медіаекспертка Наталія Виговська.

   Учасники з усіх регіонів України проявляли неабияку майстерність у веденні дискусій та вміння порозумітися в командній роботі. Серед журналістів та журналісток виявилося чимало істориків за фахом. Ця Школа допомогла розібратися з основними гендерними поняттями, а також відпрацювати практичні навички щодо вживання коректної лексики.

50750994_250918952509430_43427874618736640_n 51050360_2219025291697112_7261796494938734592_n

51155475_440179903186656_5643560557060554752_n 51170917_1951505534899188_7225334146741043200_n

51286703_370229490478992_3819188385365360640_n

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами гуманітарно-економічного факультету)

 

Освітянська співдружність

Гарно пройде рік, коли він розпочинається із зустрічі друзів. 17 січня цього року в рамках методичного об’єднання вихователів закладів дошкільної освіти мені довелося поспілкуватися з колегами, які підтримують впровадження інклюзивної освіти в систему дитячих садочків. Тема методичного семінару «Психолого-педагогічні умови становлення ціннісних орієнтацій дитини в сучасному соціопросторі»  передбачала розгляд  питань теоретичного й практичного характеру.

Інклюзивна освіта, як реальність, узгоджується із засадами демократичного суспільства – «суспільства для всіх», в яке включені всі: держава, громада, сім’я, дитина з особливими потребами і, звичайно, педагог. Отже, перед педагогом, як провідником змін, постають нагальні питання: як самому бути готовим до прийняття місії інклюзії, як навчати дітей з особливими освітніми потребами, надавати їм якісну освіту, сприяти соціалізації. І ми разом шукали відповіді на ці питання.

Жвавий інтерес викликала запропонована тема педагогічної дискусії «Становлення основ соціального інтелекту», що відображувала актуальні завдання соціалізації дитини з особливими освітніми потребами, форми первинної інтеграції, такі як центр розвитку дитини, консультпункт, лекотека, традиційні та, особливо, інноваційні методи роботи з дітьми. Підтримку отримав і рекомендований алгоритм формування основ соціального інтелекту дитини як здатності орієнтуватися в соціальному просторі, комунікувати, включатися до гри.

Отже, від того, наскільки ми, дорослі, переймаємося проблемами кожної дитини, професійно і творчо підходимо до їх розв’язання, залежить ефективність процесу інклюзивної освіти, формування нової філософії сприйняття людини з особливими потребами, виховання нового покоління українців, для яких інклюзія стане частиною толерантного світогляду.

Від методичного семінару отримали задоволення всі учасники методоб’єднання: організатори, вихователі та я.

1 2

3

Наталя Захарова,
доцент кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти

Світлини з архіву автора

Новий семестр зустрічаючи…

   Сьогодні, 29 січня, ректор БДПУ, професор Ігор Богданов, перший проректор, професор Ольга Гуренко та проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич в університетській конференц-залі провели першу в цьому семестрі чергову  вівторкову нараду з керівниками факультетів, підрозділів, завідувачами кафедр.


   Ігор Тимофійович, зокрема, коротко зупинившись на минулих здобутках, накреслив орієнтири майбутньої роботи в усіх сферах діяльності керівництва та колективу університету.

1 3

 

«Університетське Слово»

Світлини редакції

Цікаві та корисні відвідини

   Наприкінці минулого тижня студенти нашого університету, які входять до молодіжної ради Бердянська, відвідали ️ПАТ "Бердянські жниварки" JOHN GREAVES" ®️ (див. світлини).  Їм провели екскурсію підприємством, розповіли про теперішнє його життя та перспективи розвитку, про здобутки колективу…
   Мета цих відвідин – не тільки знайомство з потужностями виробництва, а й розширення співпраці між молодіжної радою та молодіжним рухом, який  зароджуються на підприємстві.
   Масштаби виробництва вразили гостей, але найбільше їх здивувала кількість молодих співробітників і студентів-практикантів на  підприємстві.

IMG_9612 IMG_9614

IMG_9663

«Університетське Слово»
(за матеріалами Миколи Оверченка,
студента БДПУ, учасника екскурсії)

 

Ми – в десятці!

   Інформаційний ресурс "Освіта.ua" представив педагогічні виші, які зайняли найвищі місця в консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів України 2018 року.

Приємно констатувати, що наш – Бердянський державний педагогічний університет – в десятці найкращих!

Пишаймося, бо ми – того варті!

2017_06_20_042726_03

Image-1

«Університетське Слово»

Світлини з архіву редакції

У День соборності України

мешканці Запорізької та Донецької областей провели спільну акцію – ланцюг єдності. На кордоні двох регіонів патріоти утворили живий ланцюг і символічно об’єднали Донбас із рештою України.

Майже півтисячі чоловік із Донецької та Запорізької областей провели урочистий мітинг та акцію – ланцюг єдності. Серед них –  волонтери,  громадські діячі, політики; не залишилися осторонь такої акції й студенти Бердянського державного педагогічного університету на чолі з головою профспілкового комітету, депутатом Бердянської міської ради Віталієм Лолою.  

«Траса Бердянськ-Маріуполь є стратегічним об’єктом державної ваги, яка виконує, в тому числі і оборонні функції. До лінії розмежування з ворогами України – всього 50 кілометрів. І саме тут ми маємо продемонструвати їм наше незламне прагнення до єдності і відтворення соборності усіх українських земель» – зазначив один із організаторів живого ланцюга.

«Символічно, що в День соборності ми зібрались на кордоні Запорізької і Донецької областей. Саме тут, в 14-му році  окупанти планували завершити перший етап свого наступу і встановити лінію розмежування. Та завдяки патріотизму і мужності українських військових, плани агресора не здійснились. Тому сьогодні більша частина міст Донецької області є мирними і вільними! Сьогоднішньою акцією ми в черговий раз демонструємо, що Україна єдина і неподільна!» – наголосив, зокрема, в своєму виступі депутат Запорізької обласної ради Микола Ільїн.

На мітингу з нагоди Дня соборності також пригадали українських військовополонених та політичних в’язнів, які сьогодні утримуються у російських тюрмах. Виважена дипломатія українських політиків та тиск міжнародного співтовариства зможуть сприяти звільненню українців з полону. 

На ділянці між в’їздом до Запорізької і Донецької областей, учасники акції утворили живий ланцюг, продемонструвавши, що розколоти Україну не вдасться нікому. Висновки зі 100-річної історії зроблено. Україна вистоїть і буде єдиною та неподільною!

4 3

2 1

Микола Оверченко,
студент БДПУ
учасник акції
кор. «УС»

Світлини з архіву автора

 

Із власної волі – разом!

Сьогодні, 22 січня, відзначаємо сторіччя Дня Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР. З цієї нагоди містами та селами держави проходять різні святкові заходи. Акція національної єдності бердянців пройшла в полудень на площі  Єдності, в якій взяли активну участь також студенти та викладачі університету на чолі з ректором, професором Ігорем Богдановим, проректором з науково-педагогічної роботи Вікторією Ліпич, головою профкому, депутатом Бердянської міської ради Віталієм Лолою; учні, студенти та педагогічні працівники економіко-гуманітарного коледжу БДПУ (див. світлини).

Взявшись за руки, патріоти міста в черговий раз продемонстрували силу єдності в ділах і помислах, в боротьбі за вільну та щасливу Україну…  

Нехай розум, воля й любов

До рідного краю

Нас гуртують і єднають

У війні, що нині маєм,

Щоб не лилась дальше кров…

У єдності – наша сила,

Що вже ворога косила

Не раз і не двічі,

Єднаймося, аби сміло,

Чесно глянути зуміли

Дітям й внукам в вічі…

50335307_732517713796051_2553998827937857536_n 50338970_732517707129385_7020481150367825920_n

50542001_732517710462718_4136185597767188480_n  

 50956348_732517780462711_260928097979727872_n 50644068_732517783796044_8392354010346029056_n

50927213_732517790462710_7777524086099410944_n 51068806_732517840462705_1883245538984329216_n

«Університетське Слово»

Світлини редакції та з архіву коледжу


 

 

Для дітей захисників наших

   Напередодні Старого Нового року університетські «нашоатлантовці» Анетта Омельченко та Степан Герилів разом із Ветеранським братерством  і Академією ремесел  вітали дітей наших захисників із новорічно-різдвяними святами. Представники Академії ремесел Людмила Грабовська, Анастасія Зентищева і Наталія Траут розповіли про новорічні свята та провели майстер-клас із виготовлення новорічних віночків. Ветеранське братерство надало приміщення  (ЧП Колеснік Геннадій) і солодкі призи, а ГО "Наші Атланти" вручили дітям святкові подарунки: м'які іграшки, солодощі  та подарунками від двох американок із великими українськими серцями: п. Христини і п. Стефанії, які прислали дитячі шапочки і платтячка для дівчаток. Серед маленьких гостей була й іменниниця, яка отримала додаткові подарунки. Дякуємо всім, хто допоміг зібрати подарунки для дітей! Головне, що свято дуже сподобалось нашим дітям, бо вийшло щирим, теплим і зворушливим!

2 3

5 6

7 8

 12 17 

918

19


НАШІ АТЛАНТИ

 

Шановна Вікторіє Іванівно!

Прийміть наші сердечні вітання з ювілейним днем народження!

Бажаємо Вам міцного здоров’я та невичерпних сил! Нехай удача супроводжує Вас, а негаразди обходять стороною! Величезного щастя, реалізації всіх ідей і планів! Любові Вам – в усіх її проявах! Нехай посмішка не покидає вашого обличчя! Ваша праця допомагає багатьом людям здобувати знання і розвиватися як особистостям.

Завдяки Вам і Вашим співробітникам наш факультет завжди займає високу позицію і є одним із провідних в університеті! Ви вмієте вміло поєднувати навчальну програму з культурною. Завдяки вашим старанням – ми є великою родиною!

 Ми цінуємо і дякуємо Вам за все, що Ви для нас робите!

1  3

2 ЖИГІРЬ2

Із теплими та щирими вітаннями,
колектив факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти

«Нашоатлантівська» кутя – на передовій!

Уже четвертий Святий Вечір захисники наші отримують незвичний, але такий очікуваний, подарунок від університетської ВО «Наші Атланти». Незважаючи на будь-яку негоду, волонтери везуть хлопцям на фронт відерця з кутею.

Цьогорічного 6 січня  Анетта Омельченко, Степан Герилів, Микола Тюркеджі та Анна Волканова ще спозаранку відправились у нелегку дорогу – до воїнів 8-го батальйону УДА, щоби встигнути посвятити кутю (посвячення провів військовий капелан, отець Степан), вручити хлопцям на передовій, а ті, в свою чергу, розділили її між хлопцями на військових позиціях. Окрім куті, воїни також отримали лопати для відкидання снігу, чимало продуктів харчування, ліки тощо.

І солдати в окопах відчули справжній смак нинішнього Святого Вечора.

1 2

3 5


«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами «НАШИХ АТЛАНТІВ»)