Коли наші очолюють журі…

   23-24 лютого ц. р. на базі Запорізького січового колегіуму  пройшов ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання та технологій (технічні та обслуговуючі види праці) для учнів 9-х та 11-х класів. Вже 12 рік поспіль головою журі на обласній олімпіаді виступає к. п. н.,  старший викладач кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Таїсія Черемісіна.

 Олімпіада проходила в три тури: теоретичний, практичний та творчий.

 Це було справжнім святом, де в дружній атмосфері 83 учасники виготовили та презентували свої вироби декоративно-ужиткового мистецтва.

IMG_20190223_144921 IMG_20190224_084813

IMG_20190224_090838 received_756820691384341

«Університетське Слово»
Дмитро Вертипорох,
старший викладач кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій  

Світлини з архіву кафедри

Активна практика

26 лютого ц. р. в рамках проходження виробничої практики студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти Наталя Рибнікова, Альона Харченко та Альона Руденко організували та провели інтелектуально-розважальне шоу «Хто головний?» для вихованців Бердянського машинобудівного професійного ліцею.

Головна мета заходу – пропагування серед молоді гендерної рівності, створення позитивної та дружньої атмосфери, формування відповідальності та вміння працювати в команді. Формат шоу передбачав змагання команд юнаків та дівчат у кмітливості, дотепності, креативності та швидкості. «Запекла боротьба» тривала протягом п’яти раундів та завершилася результатом 13:0 на користь дівчат.

Хоч команда дівчат і перемогла, однак питання «Хто головний?» все ж залишається риторичним.

Виконання конкурсних завдань відбувалося у невимушеній, позитивній атмосфері та супроводжувалося веселими жартами. Команди вболівальників активно підтримували своїх фаворитів протягом всього заходу. І організатори, і учасники інтелектуально-розважального шоу отримали заряд бадьорості та гарного настрою на весь день.

 IMG_4314-min IMG_4302-min

IMG_4257-min 6

2 IMG_4255-min

 

Наталя Рибнікова,

студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Світлини автора

 

 

 

 

 

Багатогранність поглядів рідного краю

Сьогодні бібліотека БДПУ відкрила першу частину краєзнавчого циклу, присвячену 80-річчю Запорізької області, який  складається з трьох частин, що бібліотекарі проводитимуть  протягом року.

Сьогоднішня перша частина  – семінар «Запорізький край – багатогранність поглядів», де доповідачами були не лише бібліотекарі БДПУ, але й  університетські науковці: доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та філософії Ігор Лиман; кандидат історичних наук, доцент кафедри правознавства, завідувач археологічної лабораторії Валентина Папанова, доктор педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту та адміністрування Ірина Шумілова; кандидат біологічних наук, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології Віталій Гнатюк; а також завідувач довідково-інформаційним відділом бібліотеки Мирослава Харитонова.

На заході були присутні: гостя із Запоріжжя Ганна Мировська – головний методист бібліотеки ЗНТУ, декан гуманітарно-економічного факультету Тамара Макаренко, студенти 2-го та 3-го курсів ГЕФ, 2-го курсу ФППОМ.

В холі центрального корпусу БДПУ була представлена панорамна виставка-інсталяція з предметами, що демонстрували історію та побут Запорізького краю.

_DSC0016 студ _DSC0017

панорама

3 студ 1 студ

_DSC9999 _DSC9998

_DSC9984 стел _DSC9981 стел

_DSC0051 _DSC0044 общая

_DSC0038  _DSC0024

_DSC0025

 

Мирослава Харитонова,
завідувач довідково-інформаційним відділом бібліотеки

Світлини з архіву бібліотеки

Перевіряючи ґрунтовність знань…

Із 18 по 20 лютого 2019 ц. р. згідно з наказом Міністерства освіти та науки України на гуманітарно-економічному факультеті  був проведений І етап Всеукраїнських студентських олімпіад з навчальних дисциплін:

 – Історія України ;

 – Історія;

 – Правознавство;

 – Менеджмент

 – Економіка підприємства ;

 – Фінанси .

Студентські олімпіади дали можливість перевірити ґрунтовність знань здобувачів вищої освіти факультету, стимулювати та активізувати навчально-пізнавальну діяльність та творчий  потенціал студентів. Під час проведення олімпіад в аудиторіях панувала здорова конкуренція. Це справді допомагає краще засвоїти матеріал, більш того, вивчити щось нове самостійно, адже конкуренція, нехай і штучно створена між студентами, — рушійна сила розвитку.

За результатами І етапу Всеукраїнських студентських олімпіад переможцями стали студенти, які були рекомендовані для участі у ІІ етапі олімпіад:

 з історії України –  Божко Едуард (студент 3 курсу, група 3сі);

з історія  – Короткий Олексій (магістрант, група М1іс);

з правознавства – Рожнов Андрій (студент 3 курсу, група 3ПР) та Вареник Вадим (студент 2 курсу, група 2ПР);

з економіки підприємства – Мяло Вікторія (студентка 4 курсу, групи 4ЕП);

з фінансів – Георгінова Дар'я (студентка 4 курсу, групи 4ФС);

з менеджменту – Якимова Олена (студентка 4 курсу, групи 4МН).

Гуманітарно-економічний факультет пишається своїми студентами та бажає їм успіхів у наступних етапах олімпіад!

20190227_125901

«Університетське Слово»
Ірина Нагай,
заступник декана ГЕФ

«Багатослівний» експонат

Починаючи з 20 травня 2011 року, в університеті регулярно виходить газета «Університетське Слово». В січні ц. р. побачив світ ювілейний – 150-ий випуск газети.
По-своєму вирішив відзначити цю подію редактор газети, журналіст Степан Герилів. Під час відзначення Міжнародного  дня рідної мови, в малій актовій залі БДПУ, де проходило традиційне літературно-пісенно-танцювальне урочистя, організоване факультетом філології та соціальних комунікацій, він вручив організатору музею історії БДПУ, професору Ігорю Лиману новий музейний експонат – зібрані титульні сторінки всіх випусків газети, оформлені в вигляді оригінальної шкатулки (див світлину).      Виготовити його редактору допомагали провідні фахівці інформаційно-обчислювального центру Світлана Любченко та Анна Волканова.

_DSC9802

_DSC9808 _DSC9809

«Університетське Слово»

Світлини редакції

Булінгу – СТОП!

Проблема булінгу є актуальною не тільки в нашій державі, а й далеко за її межами.  Сьогодні Україна входить в першу десятку країн світу за поширеністю шкільного терору.  Так, за даними звіту фонду ЮНІСЕФ 2017 року приблизно 67%  наших юних співвітчизників стали або жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу, із них 24% учнів – жертви  цькувань у колі школярів.

Знайти шляхи подолання цієї проблеми намагалися студенти 21 групи ФППОМ на засіданні круглого столу «Булінгу – СТОП!», яке відбулося 25 лютого 2019 р. Разом зі своїм куратором Ладою Чемоніною  майбутні фахівці в галузі початкової освіти з’ясували сутність поняття булінг, обговорили його прояви і причини. Цікавим елементом засідання названого вище круглого столу стало проведення Л. Чемоніною вправи «Чому так сталося?», яка допомогла присутнім через рольову гру пояснити причини появи серед учнів агресорів, жертв і  пасивних спостерігачів. Своєрідним підсумком спільної роботи студентів і викладача стала низка порад і для дітей, і для дорослих щодо подолання булінгу.

1  3

2

За матеріалами кафедри

Із благодійної скрині

Не один рік функціонує в нашому університеті Благодійна Скриня «ДоброДій», на рахунку якої чимало добрих, щирих, безкорисливих справ. В основному поповнюють запаси цієї скрині наші американські друзі: засновниця Фонду ім. К. Ковшевич Христина Дурбак та головна ворнтерка церкви св. Івана Хрестителя м. Нюарку Ксеня Гапій.

Недавно засновник цієї благодійної організації, редактор газети БДПУ «Університетське Слово» Степан Герилів вручив асистенту кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Олені Савицькій та студентам дві коробки із різноманітним крамом, присланим пані Христиною. Це – десятки найменувань підручних матеріалів (нитки, відрізи тканин, голки, ґудзики тощо), які, безумовно, знадобляться під час практичних занять із студентами – майбутніми шкільними вчителями трудового навчання.

 

IMG_20190220_085627_resized_20190220_032659779 IMG_20190220_085724_resized_20190220_032701546

«Університетське Слово»

Світлини редакції

 

Enactus – у стінах БДПУ

Enactus – це міжнародна неприбуткова організація, що об’єднує студентів, викладачів та представників бізнесу, які використовують силу підприємницької дії для досягнення прогресу в усьому світі. Під керівництвом викладачів-наставників та представників бізнесу студенти Enactus по всьому світу створюють та втілюють в життя проекти, які розширюють можливості людей. Цей досвід не тільки змінює життя студентів, але й розвиває талант та потенціал до лідерства у складному та повному викликів світі. На додаток до соціального аспекту програми наші лідерські та кар’єрні ініціативи створюють великі можливості для навчання та обміну між поколіннями, а також допомагають студентам та випускникам зустрітися з компаніями, які шукають нові таланти.

22 лютого ц. р. студентки 2-го курсу ФМКТО спеціальності «Трудове навчання та технології» Євгенія Петриковець та Тетяна Мельник стали представниками БДПУ на всеукраїнський конференції Enactus Prototype Showcase, яка проходила в Києві. Ціллю цієї поїздки постало питання створення такої команди на платформі нашого університету.

Правила, які регулюють роботу команди є доволі гнучкими, що дозволяє кожній команді створювати організаційну структуру і вибудовувати свою діяльність так, щоб якнайкраще задовольняти потреби членів команди, адміністрації та викладачів свого вишу, а також суспільства, для якого вони працюють.

Тому всіх, хто бажає стати частиною організації, впливати на власне майбутнє і майбутнє України, ми запрошуємо до співпраці.

Наші контакти: Буянов Павло Георгійович: +380504547982, smallest@ukr.net;  Петриковець Євгенія: +380669338848,  evgensa.petrskovets@gmail.com; Мельник Тетяна: +380959036716; tanyamelnik@gmail.com

1 2

3 4

5 6

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Євгенії Петриковець)

Хто ж психолог?

Традиційно кафедра психології проводить урочистий захід, на якому студентів першого курсу приймають до Братства психологів та до дружньої родини факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

У цьому році Посвята пройшла у форматі гри «Хто ж психолог?», на якій відбувся надзвичайний двобій між студентами старших курсів та першачками.

Команда першого курсу з символічною назвою «Агенти 053» змагалася у розумових батлах із старшокурсниками, а також проявила свою креативність, логіку, швидку реакцію та жагу до перемоги. У свою чергу, команда «бувалих» – «О.К.». (обізнані та креативні) тримала першокурсників у стані «бойової готовності». Так, у конкурсі на знання психологічних термінів вони отримали безумовну перемогу, підкорили всіх впевненістю у власних силах, згуртованістю, міцністю командного духу та цікавими історіями з  життя.

Панною Справедливість стала завідувач кафедри психології Горецька Олена Віталіївна, яка була взірцем об’єктивності й прикладом неухильного дотримання всіх правил гри.

Цікаві конкурси «Ми не скажемо, а покажемо», «Де логіка?», «Історії з життя» та інші мали психологічну спрямованість: сприяли розкриттю не тільки знань з психології, а й умінь використовувати їх на практиці, тим паче в  ігровій гумористичній формі.

Команди підтримки не давали гравцям пасти духом та активно вболівали за «своїх» разом із викладачами кафедри психології та деканом факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Коваль Людмилою Вікторовною, яка привітала першокурсників з посвятою та побажала професійного й особистісного зростання.

Перемогу в грі чесно вибороли старшокурсники, сприраючись на власний досвід та обізнаність. Для першокурсників це стало поштовхом до пізнання себе, розкриття власних ресурсів; мотиватором до отримання знань, накопичення досвіду практичної работи; розумінням того, що професія психолога – це покликання та любов на все життя.

Зі словами привітання до групи першого курсу звернулася їх куратор – Колпакчи Олена Сергіївна, яка побажала «Агентам 053» цікавого студентського життя та невичерпної жаги до оволодіння майбутньою пофесією.

І як доказ того, що наші першокурсники гідні носити звання Психолога, Олена Віталіївна Горецька  нагородила кожного нагрудним значком «Я – психолог» і, на правах керівника всього колективу кафедри, «включила» їх до нашої великої дружньої сім’ї. А щоб свято було приємнішим і «солодшим», студенти-психологи були нагороджені смачними призами для відновлення енергії.

Тож, шановні психологи-першокурсники, бажаємо вам терпіння та наснаги. Нехай навчання приносить вам не тільки знання і досвід, але й задоволення! Пишайтеся обраною професією, адже бути психологом – означає мати багатогранне, наповнене різними фарбами життя!

  

 

 

 

Наталія Варбанська

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Бердянського державного педагогічного університету

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хореографії

21 лютого 2019 року на базі кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін  був проведений І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» під керівництвом зав. кафедри, к.п.н., доцента Мартиненко О.В. . Проведення Олімпіади передбачало виявлення і підтримку обдарованої студентської молоді, перевірку якості професійної підготовки студентів до педагогічної хореографічної діяльності, стимулювання та активізацію навчально-пізнавальної діяльності та творчого потенціалу студентів, пошук та розповсюдження нових педагогічних технологій.

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» передбачав участь конкурсантів у 3 номінаціях:

1 номінаціябазовий рівень фахових хореографічних компетентностей (студенти 1-3 років навчання);

2 номінаціявищій рівень фахових хореографічних компетентностей (студенти 4 року навчання бакалаврату і 1 року навчання магістратури);

3 номінація − «Хореографія у спорті − інтегральна компетентність хореографа» (спортивно-бальна хореографія, чирлідинг, хіп-хоп тощо).

Олімпіада включала два тури. Перший – «Хореографічно-виконавський:

«Художня картина світу засобами хореографії» (соло, мала форма до 4-х осіб), який передбачав виявлення рівня хореографічно-виконавської майстерності, художнього світогляду та образного мислення конкурсантів. Другий – «Композиційно-педагогічний: «Українська тема в хореографії: сучасна інтерпретація» і був спрямований на виявлення: композиційно-постановної майстерності конкурсантів; здатності до художньо-творчого втілення української теми в хореографії; сформованості методичної компетентності; здатності до організації роботи колективу. Завдання ІІ туру Олімпіади були окремими для кожної номінації.

Оцінювали учасників олімпіади викладачі спеціальності «Хореографія» кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ. Голова журі – завідувач кафедри, доцент, кандидат пед. наук, Заслужений працівник культури України Мартиненко О.В. Члени журі: к. пед. наук, доцент Сердюк Т.І., к. пед. наук, ст. викладач Тараненко Ю.П., ст. викладачі: Фурманова Т. І., Ємельянова О.Ю., викладач Павленко Р.В. Такий склад журі дозволив забезпечити об’єктивну оцінку теоретичних знань та хореографічних вмінь студентів.

В олімпіаді взяли участь п’ять студентів 1-4 курсів денної форми навчання.

За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з хореографії в І номінації 1 місце посіли Ярошенко Юлія (45-б група) і Олійник Людмила (45-б група), 2 місце – Коваленко Людмила (45-б група); в ІІ номінації 1 місце – Панькова Аліна (33-б група); в ІІІ номінації 3 місце – Бажаров Олег (23-б група).

Призери та переможці у номінаціях і за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з хореографії були нагороджені грамотами.

Переможці І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади  рекомендуються  до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбудеться 9-12 квітня 2019 року на базі ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського.

"УС" (за матеріалами кафедри)

 

Навчались протидіяти пропаганді та фейкам

23 лютого в університеті за підтримки Democracy Reporting International gGmbH (Німеччина) пройшов другий етап тренінгу з медіаграмотності «Не потони у морі інформації!». Учасниками заходу були студенти різних факультетів нашого навчального закладу.

Робота у рамках тренінгу була спрямована на формування навичок критичного мислення. Проаналізувавши приклади маніпуляцій та пропагандистських меседжів у медіа, учасники заглибилися в складні, але надзвичайно цікаві технології осмислення та критичного сприйняття інформації.

Здавалося б, відомі і непомітні речі відкривалися в новому ракурсі. Учасники навчалися протидіяти автоматизму сприйняття інформації. Отримали вичерпні знання того, чим є пропаганда та фейк, за яким маркерами їх можна віднайти у текстах ЗМІ, а головне – як вирізняти та протидіяти маніпулятивній інформації.

Студенти в ігровій формі вдосконалили набуті знання. Практичні вправи, ігрові форми знайомства з технологіями впливу ЗМІ, плідний обмін тренерським досвідом перемежовувалися з теоретичним навчанням, палкими та цікавими дискусіями, через які народжувалася істина медіаграмотності.

Час, який студенти присвятили участі в цілоденному тренінгу, пролетів непомітно завдяки приязній атмосфері та ефективній роботі тренерів – к.п.н., доц. Ольги Фролової та к.е.н., доц. Тетяни Несторенко.

1 20190223_111111

20190223_111521 20190223_111602

20190223_143510 20190223_145931

20190223_150129

 

Анна Волканова,

магістрантка факультету філології

та соціальних комунікацій

Світлини з архіву організаторів заходу