Хто ж психолог?

Традиційно кафедра психології проводить урочистий захід, на якому студентів першого курсу приймають до Братства психологів та до дружньої родини факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

У цьому році Посвята пройшла у форматі гри «Хто ж психолог?», на якій відбувся надзвичайний двобій між студентами старших курсів та першачками.

Команда першого курсу з символічною назвою «Агенти 053» змагалася у розумових батлах із старшокурсниками, а також проявила свою креативність, логіку, швидку реакцію та жагу до перемоги. У свою чергу, команда «бувалих» – «О.К.». (обізнані та креативні) тримала першокурсників у стані «бойової готовності». Так, у конкурсі на знання психологічних термінів вони отримали безумовну перемогу, підкорили всіх впевненістю у власних силах, згуртованістю, міцністю командного духу та цікавими історіями з  життя.

Панною Справедливість стала завідувач кафедри психології Горецька Олена Віталіївна, яка була взірцем об’єктивності й прикладом неухильного дотримання всіх правил гри.

Цікаві конкурси «Ми не скажемо, а покажемо», «Де логіка?», «Історії з життя» та інші мали психологічну спрямованість: сприяли розкриттю не тільки знань з психології, а й умінь використовувати їх на практиці, тим паче в  ігровій гумористичній формі.

Команди підтримки не давали гравцям пасти духом та активно вболівали за «своїх» разом із викладачами кафедри психології та деканом факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Коваль Людмилою Вікторовною, яка привітала першокурсників з посвятою та побажала професійного й особистісного зростання.

Перемогу в грі чесно вибороли старшокурсники, сприраючись на власний досвід та обізнаність. Для першокурсників це стало поштовхом до пізнання себе, розкриття власних ресурсів; мотиватором до отримання знань, накопичення досвіду практичної работи; розумінням того, що професія психолога – це покликання та любов на все життя.

Зі словами привітання до групи першого курсу звернулася їх куратор – Колпакчи Олена Сергіївна, яка побажала «Агентам 053» цікавого студентського життя та невичерпної жаги до оволодіння майбутньою пофесією.

І як доказ того, що наші першокурсники гідні носити звання Психолога, Олена Віталіївна Горецька  нагородила кожного нагрудним значком «Я – психолог» і, на правах керівника всього колективу кафедри, «включила» їх до нашої великої дружньої сім’ї. А щоб свято було приємнішим і «солодшим», студенти-психологи були нагороджені смачними призами для відновлення енергії.

Тож, шановні психологи-першокурсники, бажаємо вам терпіння та наснаги. Нехай навчання приносить вам не тільки знання і досвід, але й задоволення! Пишайтеся обраною професією, адже бути психологом – означає мати багатогранне, наповнене різними фарбами життя!

  

 

 

 

Наталія Варбанська

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Бердянського державного педагогічного університету

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хореографії

21 лютого 2019 року на базі кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін  був проведений І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» під керівництвом зав. кафедри, к.п.н., доцента Мартиненко О.В. . Проведення Олімпіади передбачало виявлення і підтримку обдарованої студентської молоді, перевірку якості професійної підготовки студентів до педагогічної хореографічної діяльності, стимулювання та активізацію навчально-пізнавальної діяльності та творчого потенціалу студентів, пошук та розповсюдження нових педагогічних технологій.

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» передбачав участь конкурсантів у 3 номінаціях:

1 номінаціябазовий рівень фахових хореографічних компетентностей (студенти 1-3 років навчання);

2 номінаціявищій рівень фахових хореографічних компетентностей (студенти 4 року навчання бакалаврату і 1 року навчання магістратури);

3 номінація − «Хореографія у спорті − інтегральна компетентність хореографа» (спортивно-бальна хореографія, чирлідинг, хіп-хоп тощо).

Олімпіада включала два тури. Перший – «Хореографічно-виконавський:

«Художня картина світу засобами хореографії» (соло, мала форма до 4-х осіб), який передбачав виявлення рівня хореографічно-виконавської майстерності, художнього світогляду та образного мислення конкурсантів. Другий – «Композиційно-педагогічний: «Українська тема в хореографії: сучасна інтерпретація» і був спрямований на виявлення: композиційно-постановної майстерності конкурсантів; здатності до художньо-творчого втілення української теми в хореографії; сформованості методичної компетентності; здатності до організації роботи колективу. Завдання ІІ туру Олімпіади були окремими для кожної номінації.

Оцінювали учасників олімпіади викладачі спеціальності «Хореографія» кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ. Голова журі – завідувач кафедри, доцент, кандидат пед. наук, Заслужений працівник культури України Мартиненко О.В. Члени журі: к. пед. наук, доцент Сердюк Т.І., к. пед. наук, ст. викладач Тараненко Ю.П., ст. викладачі: Фурманова Т. І., Ємельянова О.Ю., викладач Павленко Р.В. Такий склад журі дозволив забезпечити об’єктивну оцінку теоретичних знань та хореографічних вмінь студентів.

В олімпіаді взяли участь п’ять студентів 1-4 курсів денної форми навчання.

За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з хореографії в І номінації 1 місце посіли Ярошенко Юлія (45-б група) і Олійник Людмила (45-б група), 2 місце – Коваленко Людмила (45-б група); в ІІ номінації 1 місце – Панькова Аліна (33-б група); в ІІІ номінації 3 місце – Бажаров Олег (23-б група).

Призери та переможці у номінаціях і за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з хореографії були нагороджені грамотами.

Переможці І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади  рекомендуються  до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбудеться 9-12 квітня 2019 року на базі ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського.

"УС" (за матеріалами кафедри)

 

Навчались протидіяти пропаганді та фейкам

23 лютого в університеті за підтримки Democracy Reporting International gGmbH (Німеччина) пройшов другий етап тренінгу з медіаграмотності «Не потони у морі інформації!». Учасниками заходу були студенти різних факультетів нашого навчального закладу.

Робота у рамках тренінгу була спрямована на формування навичок критичного мислення. Проаналізувавши приклади маніпуляцій та пропагандистських меседжів у медіа, учасники заглибилися в складні, але надзвичайно цікаві технології осмислення та критичного сприйняття інформації.

Здавалося б, відомі і непомітні речі відкривалися в новому ракурсі. Учасники навчалися протидіяти автоматизму сприйняття інформації. Отримали вичерпні знання того, чим є пропаганда та фейк, за яким маркерами їх можна віднайти у текстах ЗМІ, а головне – як вирізняти та протидіяти маніпулятивній інформації.

Студенти в ігровій формі вдосконалили набуті знання. Практичні вправи, ігрові форми знайомства з технологіями впливу ЗМІ, плідний обмін тренерським досвідом перемежовувалися з теоретичним навчанням, палкими та цікавими дискусіями, через які народжувалася істина медіаграмотності.

Час, який студенти присвятили участі в цілоденному тренінгу, пролетів непомітно завдяки приязній атмосфері та ефективній роботі тренерів – к.п.н., доц. Ольги Фролової та к.е.н., доц. Тетяни Несторенко.

1 20190223_111111

20190223_111521 20190223_111602

20190223_143510 20190223_145931

20190223_150129

 

Анна Волканова,

магістрантка факультету філології

та соціальних комунікацій

Світлини з архіву організаторів заходу

 

Вступивши до «Пласту»…

22 лютого до БДПУ завітала шановна гостя з Києва – Ксенія Дремлюженко – представниця всеукраїнського скаутського руху «Пласт». Завітала до нашого університету для того, щоб розказати, де на Півдні України діють осередки і чим у них можна займатися, вступивши до цього руху. Студенти та викладачі радо зустріли гостю, уважно слухавши та задававши питання.

Представники студентської ради влаштували нашій гості, екскурсію університетом та містом.

Пласт – українська скаутська організація, покликана сприяти всебічному патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були д-р. Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. В основі назви “Пласт” лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів – козаків-розвідників.

Для досягнення виховних цілей Пласт застосовує власну унікальну методу виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

На відміну від більшості скаутських організацій світу, де членство завершується із досягненням 25-ліття, членство в Пласті є пожиттєвим. Умовний віковий поділ передбачає 4 вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуні-сеньйори (від 35 років). Виховна та адміністративна праця в Пласті здійснюється старшими пластунами та пластунами-сеньйорами виключно на волонтерських засадах.

Пласт в Україні об’єднує майже вісім тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою молодіжною організацією України. Сьогодні 118 осередків Пласту діють у всіх областях України. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють знання та  вміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях. Серед найбільших заходів, котрі щороку проводяться Пластом на всеукраїнському рівні – інтелектуально-мистецький змаг Орликіада, фестиваль творчості День пластуна, спортивний змаг Спартакіада, передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва “Стежками героїв” та “Осінній рейд”. На місцевому рівні осередками Пласту постійно реалізується безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування.

Окрім України, Пласт офіційно існує у восьми країнах світу: Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США. Пластові організації із усіх дев’яти країн об’єднані в Конференцію українських пластових організацій.

_DSC9918 _DSC9920

_DSC9932 _DSC9972

photo5224602921746934310

Микола Оверченко,
заступник голови Студради,
кор. «УС»

Світлини з архіву автора

 

Одна поїздка – три зустрічі

  Минулої суботи, 23 лютого, університетські «нашоатлантівці» знову провідували захисників рідної землі у трьох підрозділах.  Розповідає Анетта Омельченко: «Відвезли три передачі від рідних і усе, що замовляли наші воїни. Зустріли наших бердянців, віддали їм буржуйку, яку зробив Олександр Шапошник і передали смачні пиріжки від п. Антоніни, маскувальну сітку та багато чого іншого. Нам дуже раділи, адже були для них рідними, з рідної землі. Як завжди, ми побажали усім їм повернутися в рідне місто живими і здоровими. Наступна зустріч була не менш хвилюючою, адже там нас чекали наші давні друзі. Я їх знаю вже більше двох років, усе передали, записали потреби. Домашні булочки від п. Ірини зразу були високо оцінені нашими захисниками.  На жаль, не все влізло в машину, тому те, що можна буде переслати «Новою поштою», будемо відправляти. Скільки слів подяки, скільки радості було від  наших бійців. Як завжди, потрібні маскувальні сітки, і хоч ми відвезли чотири сітки, але не закрили потреби в цих підрозділах. Не хотілось з ними розлучатися, але нам треба було їхати далі. Військовим медикам ми везли аптечки (дякую Віктору Римару, Роману Алтиніку, Олені Шишкіній, Олександру Гаращенку), великий пакет ліків (дякую колективу Бердянської  міської стоматологічної поліклініки), електрочайники (дякую Тетяні Подумей,  колективу БМСП, п. Зої, Людмилі Борисовій), одяг для поранених. Ми відвезли на замовлення  мішки (дякую Владу Дроздову, Людмилі Борисовій), варення (дякую Наталі Іванченко, п. Надії).  лимони, миючі засоби, чай, каву, консервацію, вручили передачу від студентів гуманітарно-економічного факультету БДПУ.  Дякую всім, хто допоміг нам фінансово!  Дай, Боже, здоров’я та  усіх благ кожній людині, яка допомагала збирати цей вантаж. І хоча погода була не дуже сприятливою, завдяки п. Володимиру ця поїздка відбулася!».

1  3 

2 4

5

НАШІ АТЛАНТИ

 

 

І-й тур Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури

20 грудня 2018 року на кафедрі теорії та методики фізичного виховання було створено олімпійську групу для підготовки студентів до І-го туру Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури під керівництвом ст. викл. Данило С.М.

20 лютого 2019 року був проведений І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури для студентів ІІ–ІV курсів  напряму підготовки й спеціальностей: 6.010201 Фізичне виховання, 014 Середня освіта (фізична культура), 017 Фізична культура і спорт та магістрантів спеціальності 017 Фізична культура і спорт.

В першому конкурсному завданні: «Домашнє завдання-презентація «Кросфіт вдома – програма тренувань у домашніх умовах» І місце посіла студентка групи м11фкс Шутова Л.  В номінації тестові завдання з теми: «Вплив фізичних вправ на організм тих, хто займається» І місце посів студент 31сфк групи Комарістов С. В номінації письмове завдання: «Оздоровче значення фізичних вправ» І місце посіла студентка  групи м11фкс Шутова Л.  В номінації творче завдання: «Сутність принципів методики фізичного виховання»   І місце здобув студент групи 32фкс Мацухов Д.

За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури студентка м11фкс групи факультету фізичного виховання Шутова Л. посіла І місце; ІІ місце посів Мацухов Д. студент 32фкс групи факультету фізичного виховання; ІІІ місце зайняв Комарістов С. студент 31сфк  групи факультету фізичного виховання.

Призери та переможці у номінаціях і за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з фізичного виховання були нагороджені пам’ятними подарунками, грамотами та солодкими призами.

Абсолютний переможець І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з  фізичної культури студентка факультету фізичного виховання м11фкс  групи Шутова Л.  рекомендується  до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичного виховання.

unnamed (1) unnamed (2)

unnamed (3) unnamed (4)

unnamed (5) unnamed

 

«Університетське Слово»

(за матеріалами та світлинами Вадима Самойленка, заступника декана з соціально-виховної роботи факультету фізичного виховання)

 

 

 

Вітаємо переможців олімпіади!

20 лютого відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з англійської мови для немовних спеціальностей. У олімпіаді взяли участь студенти 1-2 курсів усіх факультетів. Завдання були спрямовані на виявлення знань студентів з читання, письма, аудіювання та граматики. У складі конкурсного журі олімпіади були викладачі кафедри іноземних мов і методики викладання к.пед.н., доцент Халабузар О.А., к.філ.н., доц. Салюк Б.А. та к.пед.н., викладач Кондратьєва О.М.

Переможцями І етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови для немовних спеціальностей стали:

1 місце – Паценталюк Валерій, студент 1 курсу факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти

2 місце ‑ Сафонцев Олександр, студент 2 курсу гуманітарно економічного факультету

3 місце – Флінта Діана, студентка 1 курсу факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти

Переможці рекомендовані до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з англійської мови, який відбудеться в Національному університеті «Львівська політехніка».

На думку учасників «Олімпіадного марафону», захід пройшов успішно і залишив після себе яскраве різноманіття вражень. Не дивлячись на те, що олімпіада складалася з досить складних етапів, абсолютно всі учасники вважають набутий досвід корисним та цікавим і акцентують увагу на тому, що подібні заходи надзвичайно важливі для студентів.

IMG-503712cd302cb73661dddf27a0de6c1d-V IMG-ee48d719dea0020a2710f29097cf7075-V

IMG-fe6ef0dc65e1f6f34d0a9837dd49967a-V

За матеріалами кафедри іноземних мов

і методики викладання

 

 

Час і досі не загоїв рани, цей одвічний біль Афганістану…

15 лютого 2019 року  відзначалася  30 річниця виведення військ з Афганістану – місця, де відбулася одна з найтрагічніших війн другої половини ХХ століття.

Рішення ввести радянські війська до Афганістану ухвалено 12 грудня 1979 року. Офіційна мета введення була — запобігти загрозі іноземного військового втручання. Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).

Вшанування пам’яті загиблих героїв відбулося зі студентами спеціальності 053 Психологія, 013 Початкова освіта і напряму підготовки 6.030103 Практична психологія з метою вшанування загиблих земляків; патріотичного виховання сумлінних особистостей, формування ціннісного ставлення до Батьківщини; розширення знань студентів про події Єврореволюції та Афганської війни; усвідомлення цінності людського життя.

Куратором 11ПО групи Богдан Мариною Сергіївною було проведено кураторську годину на тему «Пам’ятаємо та пишаємося нашими земляками», приурочену 30-річю виведення військ з Афганістану. Під час кураторської години було переглянуто відеоролики-реквієми, присвячені вищезгаданим подіям; запалено свічки пам’яті та вшановано загиблих хвилиною мовчання.

Група 22П разом з їх куратором Фроловою Ольгою Василівною провели патріотичну бесіду "Час і досі не загоїв рани, цей одвічний біль Афганістану…», на якій студенти висвітлили минулі події у формі доповідей та роздумів на вищезгадану тему. Студенти 3 курсу 32П групи на чолі з Карапетровою Оленою Володимирівною провели кураторську годину «Афганістан – як це було» у формі вільних розповідей історій з життя родичів, що пам’ятають ці сумні події, а студенти 4 курсу 43ПП групи, під керівництвом куратора Сердюк Наталії Іванівни, вели диспут на тему «Афганістан – це подвиг», на якому розглянули факти та історичні відомості минулого військового конфлікту.

Зараз в Україні — понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях загинуло більш як 70 воїнів, серед яких і перший заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану,

Ця війна залишила довічний слід в історії та сім’ях загиблих, які, незважаючи ні на що, чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

DSC03454 DSC03467

DSC034481 IMG-61f215d40151cd786f3d14e452d7560f-V

 

Наталія Варбанська,

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Бердянського державного педагогічного університету

Наші успішні олімпіади

На кафедрі основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології, факультету фізичного виховання БДПУ 19 лютого 2019 року відбувся І-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Екологія» та спеціальності «227 Фізична терапія, ерготерапія» згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1313 від 28.11.2018 року «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2018/2019 навчальному році».

Метою проведення олімпіад було виявлення, відбір та підтримка обдарованої студентської молоді, розвиток і реалізація їх здібностей, стимулювання творчої праці та активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів.

В олімпіадах взяли участь 44 студенти із шести факультетів університету.  Оцінюванням відповідей, на запропоновані завдання олімпіад, займалося журі у складі Хатунцевої С.М., Гнатюка В.В., Осіпова В.М., Книш С.І., Кари С.І., Томіч Л.М., Пшеничної Н.С., Расторгуєвої І.С..

При вирішенні конкурсних питань олімпіади, всі учасники показали високий рівень підготовки та творчий характер опрацювання запропонованих завдань, які передбачали інтеграцію комплексу професійних знань, умінь та навичок з блоку фахових дисциплін спеціальності.

Призерами олімпіади з дисципліни «Екологія», за рішенням журі стали:

I місце – Барабаш Валерія, студентка 21 ПО групи ФППОМ; Богданова Мирослава, студентка 203СО групи ФДССО.

ІІ місце – Бесхлєбна Валерія, студентка 2СФК групи ФФВ; Кулик Яна, студентка 22 ПО групи ФППОМ.

ІІІ місце – Болотова Влада, студентка 22 ПО групи ФППОМ.

Призерами олімпіади зі спеціальності «227 Фізична терапія, ерготерапія», за рішенням журі стали:

I місце – Димова Анастасія, студентка ІІІ-ФР групи ФФВ; Тацій Катерина, студентка ІІІ-ФР групи ФФВ; Романенко Олена, студентка ІІІ-ФР групи ФФВ.

ІІ місце – Глущенко Ольга, студентка ІІІ-ФР групи ФФВ; Примак Євгенія, студентка ІІІ-ФР групи ФФВ; Буканова Юлія, студентка ІІІ-ФР групи ФФВ.

ІІІ місце – Драганова Наталя, студентка ІІІ-ФР групи ФФВ; Чірко Дмитро, студент ІІІ-ФР групи ФФВ.

                Переможці отримали грамоти, щирі привітання колективу кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології і рекомендації до участі у ІІ-му турі Всеукраїнської студентської олімпіади 2018-2019 навчального року з відповідних напрямків.

Дякуємо за участь усім студентам, хто випробував свої знання у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, та бажаємо їм подальших успіхів у навчанні.

unnamed (1) unnamed (2)

unnamed (3)

unnamed (4) unnamed (5) unnamed

 

 

Колектив кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології.

Світлини з архіву кафедри.