Всесвітній день соціальної справедливості

Щорічно 20 лютого світовою спільнотою відзначається Всесвітній день соціальної справедливості. Метою цього свята є привернення уваги широкого кола громадськості, органів державного управління, організацій і підприємств до вирішення проблем соціальної справедливості на місцях.

Поява Всесвітнього дня соціальної справедливості пов'язана з рішенням Генеральної асамблеї ООН, яка 26 листопада 2007 р.  оголосила про запровадження цього міжнародного свята. 20 лютого було невипадково обрано датою для його святкування. Саме в цей день 1999 р. відбулася міжнародна зустріч у Копенгагені, на якій представники багатьох держав визначили основні принципи розвитку суспільства, серед яких особливе місце займає принцип соціальної справедливості. Вперше на міжнародному рівні офіційно це свято відзначили у 2009 р., в Ураїні ж воно було запроваджено 2011 р. за ініціативи Федерації профспілок України.

Студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти не стояли осторонь святкування цієї дати. Рибнікова Наталя, Харченко Альона та Руденко Альона в рамках проходження виробничої практики під керівництвом асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Михайленко Н.В. та спеціалістів Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели інтерактивну лекцію на тему соціальної справедливості для учнів    10-11 кл. Бердянського НВК № 1 «Мрія» (с. Нововасилівка).

В рамках проведення заходу учні мали змогу ознайомитися з історією запровадження свята, з’ясувати сутність понять соціальної справедливості й несправедливості, відкрито висловити власну точку зору стосовно даного питання. Розуміння отриманої інформації старшокласники продемонстрували шляхом програвання запропонованих проблемних ситуацій.

За погодженням дирекції освітнього закладу, після закінчення заходу з учнями було проведено профорієнтаційну роботу, під час якої вони мали змогу ознайомитися зі спеціальностями, за якими готує фахівців факультет, перспективами майбутнього працевлаштування, можливостями неформальної освіти й особистісного розвитку, які пропонує університет.

1

2 3

11 44

667 8888

 

Михайленко Н.В.,

асистент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти;

Рибнікова Н., студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти.

“Мови – це важливо!” –

цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови 

 

Мова – духовний  скарб  нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

 21 лютого  в Бердянському економіко – гуманітарному  коледжі  БДПУ проведено виховний захід до Дня рідної мови. Формат заходу – інтелектуальна мовна гра, квест, в якому дві команди груп КК-37 і КПД-6 показали мовні знання, креативне мислення, розвинуту логіку, почуття гумору тощо.

 Мета заходу: розширювати і збагачувати знання учнів, студентів про українську мову;  розвивати пізнавальні інтереси і здібності, потребу глибокого і творчого оволодіння знаннями, навички застосування знань рідної мови практично, вміння правильно висловлювати свої думки.

 У змаганні команд «синіх» і «жовтих» перемогла дружба. Нас об`єднала українська мова!

Цього ж дня студенти та учні коледжу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот-2019».

20190221_094533 20190221_094911

20190221_095319

 

 

Викладач  української мови та літератури

Майя  Варьєва

 

 

Яскраві картини від студентки-майстрині

Сьогодні, 21 лютого у другому корпусі БДПУ відкрилася виставка під назвою «Трудове навчання та технології». Тут представлені яскраві картини в стилі «лофт» від студентки 2 курсу ФФМКТО Анастасії Псьол. Майстриня створює свої об’ємні шедеври, під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Ольги Рогозіної.

Провідною темою барвистих полотен стали образи дівчаток в процесі трудової діяльності. Студентка представила присутнім різні трудові процеси: виготовлення кондитерських виробів, деревообробництво, мистецтво вишивки та інші.

На відкриття завітали декан ФФМКТО доктор педагогічних наук, професор Вікторія Жигірь, викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій і студенти. Декан привітала юну майстриню та керівника з успішним дебютом, а студенти побажали творчих успіхів та подальшого саморозвитку.

Всі охочі можуть завітати на виставку та написати свій відгук про творчість нашої талановитої студентки.

_DSC0051 _DSC0052

_DSC0060 _DSC0064

_DSC0076 _DSC0111

_DSC0142 _DSC0145

Юлія Барно

кореспондент «Університетського слова»

Світлини автора

Олімпійські змагання з педагогіки

20 лютого 2019 року викладачами кафедри педагогіки було організовано й проведено І тур Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка» серед студентів, які навчаються за спеціальностями 013 «Початкова освіта», 014 «Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)» та 015 «Професійна освіта».

У І турі брали участь 37 студентів з 2-их та 3-іх курсів п’яти факультетів: гуманітарно-економічного; психолого-педагогічної освіти та мистецтв, фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти, фізичного виховання, філології та соціальних комунікацій.

Завданням олімпіади є виявлення педагогічно обдарованих студентів, розвиток та реалізація їх професійних здібностей, а також стимулювання творчих пошуків. За умовами проведення олімпіади її учасники виконали тестові завдання різного рівня складності, що дозволило виявити їхні знання з усіх розділів педагогіки, уміння критично аналізувати сучасні тенденції в освіті.

За підсумками І етапу Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка» ІІ місце посіли Кривицька Владислава (2 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Математика)) та Цибулька Владислав (2 курс, ФФМКТО спеціальність 015 Професійна освіта (Комп’ютерні технології); ІІІ місце – Проценко Владислава (2 курс, ГЕФ спеціальність Середня освіта (Історія)), Кузьменко Вікторія (3 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Математика)), Закора Маргарита (2 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)).

Щиро вітаємо призерів та всіх учасників олімпіади й бажаємо в подальшому досягти нових наукових звершень, наполегливо працювати над підвищенням рівня педагогічної майстерності, зберігати й розвивати найкращі традиції Бердянського державного педагогічного університету .

1 2

3 4

5 6

Університетське слово

(за матеріалами кафедри педагогіки)

Фото з архіву кафедри соціальних комунікацій