«Багатослівний» експонат

Починаючи з 20 травня 2011 року, в університеті регулярно виходить газета «Університетське Слово». В січні ц. р. побачив світ ювілейний – 150-ий випуск газети.
По-своєму вирішив відзначити цю подію редактор газети, журналіст Степан Герилів. Під час відзначення Міжнародного  дня рідної мови, в малій актовій залі БДПУ, де проходило традиційне літературно-пісенно-танцювальне урочистя, організоване факультетом філології та соціальних комунікацій, він вручив організатору музею історії БДПУ, професору Ігорю Лиману новий музейний експонат – зібрані титульні сторінки всіх випусків газети, оформлені в вигляді оригінальної шкатулки (див світлину).      Виготовити його редактору допомагали провідні фахівці інформаційно-обчислювального центру Світлана Любченко та Анна Волканова.

_DSC9802

_DSC9808 _DSC9809

«Університетське Слово»

Світлини редакції

Булінгу – СТОП!

Проблема булінгу є актуальною не тільки в нашій державі, а й далеко за її межами.  Сьогодні Україна входить в першу десятку країн світу за поширеністю шкільного терору.  Так, за даними звіту фонду ЮНІСЕФ 2017 року приблизно 67%  наших юних співвітчизників стали або жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу, із них 24% учнів – жертви  цькувань у колі школярів.

Знайти шляхи подолання цієї проблеми намагалися студенти 21 групи ФППОМ на засіданні круглого столу «Булінгу – СТОП!», яке відбулося 25 лютого 2019 р. Разом зі своїм куратором Ладою Чемоніною  майбутні фахівці в галузі початкової освіти з’ясували сутність поняття булінг, обговорили його прояви і причини. Цікавим елементом засідання названого вище круглого столу стало проведення Л. Чемоніною вправи «Чому так сталося?», яка допомогла присутнім через рольову гру пояснити причини появи серед учнів агресорів, жертв і  пасивних спостерігачів. Своєрідним підсумком спільної роботи студентів і викладача стала низка порад і для дітей, і для дорослих щодо подолання булінгу.

1  3

2

За матеріалами кафедри

Із благодійної скрині

Не один рік функціонує в нашому університеті Благодійна Скриня «ДоброДій», на рахунку якої чимало добрих, щирих, безкорисливих справ. В основному поповнюють запаси цієї скрині наші американські друзі: засновниця Фонду ім. К. Ковшевич Христина Дурбак та головна ворнтерка церкви св. Івана Хрестителя м. Нюарку Ксеня Гапій.

Недавно засновник цієї благодійної організації, редактор газети БДПУ «Університетське Слово» Степан Герилів вручив асистенту кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Олені Савицькій та студентам дві коробки із різноманітним крамом, присланим пані Христиною. Це – десятки найменувань підручних матеріалів (нитки, відрізи тканин, голки, ґудзики тощо), які, безумовно, знадобляться під час практичних занять із студентами – майбутніми шкільними вчителями трудового навчання.

 

IMG_20190220_085627_resized_20190220_032659779 IMG_20190220_085724_resized_20190220_032701546

«Університетське Слово»

Світлини редакції

 

Enactus – у стінах БДПУ

Enactus – це міжнародна неприбуткова організація, що об’єднує студентів, викладачів та представників бізнесу, які використовують силу підприємницької дії для досягнення прогресу в усьому світі. Під керівництвом викладачів-наставників та представників бізнесу студенти Enactus по всьому світу створюють та втілюють в життя проекти, які розширюють можливості людей. Цей досвід не тільки змінює життя студентів, але й розвиває талант та потенціал до лідерства у складному та повному викликів світі. На додаток до соціального аспекту програми наші лідерські та кар’єрні ініціативи створюють великі можливості для навчання та обміну між поколіннями, а також допомагають студентам та випускникам зустрітися з компаніями, які шукають нові таланти.

22 лютого ц. р. студентки 2-го курсу ФМКТО спеціальності «Трудове навчання та технології» Євгенія Петриковець та Тетяна Мельник стали представниками БДПУ на всеукраїнський конференції Enactus Prototype Showcase, яка проходила в Києві. Ціллю цієї поїздки постало питання створення такої команди на платформі нашого університету.

Правила, які регулюють роботу команди є доволі гнучкими, що дозволяє кожній команді створювати організаційну структуру і вибудовувати свою діяльність так, щоб якнайкраще задовольняти потреби членів команди, адміністрації та викладачів свого вишу, а також суспільства, для якого вони працюють.

Тому всіх, хто бажає стати частиною організації, впливати на власне майбутнє і майбутнє України, ми запрошуємо до співпраці.

Наші контакти: Буянов Павло Георгійович: +380504547982, smallest@ukr.net;  Петриковець Євгенія: +380669338848,  evgensa.petrskovets@gmail.com; Мельник Тетяна: +380959036716; tanyamelnik@gmail.com

1 2

3 4

5 6

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Євгенії Петриковець)