Не завадять нікому солодощі від профкому
У ці передсвяткові дні в університеті тривають традиційні передноворічні профспілкові привітання. Як і кожного року, голова комітету профспілки БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола разом із Дідом Морозом та Снігуронькою увінчує кожне завершення року відвідинами колективів факультетів, кафедр, виробничих підрозділів.
Разом із привітаннями та побажаннями миру, злагоди, успіхів, здоров`я, керівники БДПУ, викладачі та працівники університету отримують до святкового чаювання оригінальні, неперевершені профспілкові солодощі (див. світлини).
«Університетське Слово»
Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)
Вітаємо призерів обласного етапу ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
22 грудня 2018 року в Запоріжжі відбувся обласний етап ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.
Основна мета Конкурсу – затвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культурних традицій українського народу.
У Конкурсі філологічний напрям представляла магістрантка факультету філології та соціальних комунікацій Гречко Наталія Миколаївна (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови та славістики Греб М. М.), а нефілологічний напрям – студентка Неліпа Ольга Вікторівна (науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та славістики Крижко О. А.). З гордістю повідомляємо, що наші дівчата виявили високий рівень знань і посіли відповідно друге та третє місце в обласному етапі Конкурсу.
Кафедра української мови та славістики щиро вдячна за допомогу і підтримку ректорові університету, професорові Богданову І. Т., деканові факультету філології та соціальних комунікацій, професору Глазковій І. Я.
Щиро вітаємо наших студенток з високим результатом та бажаємо успіхів у загальнонаціональному етапі Конкурсу!
Кафедра української мови та славістики
Можемо чудово матися, бо є чим пишатися!
Сьогодні, 27 грудня, в актовій залі головного корпусу університету із третім річним звітом на посаді ректора БДПУ виступав професор Ігор Богданов під час конференції колективу університету в рамках умов трудового контракту з Міністерством освіти і науки України. Доповідь Ігоря Тимофійовича перед представниками факультетів, студентства, інших університетських структурних підрозділів за регламентом вмістила все, чим може по-праву пишатися колектив БДПУ в цілому, а також кожен його представник, зокрема.
Під час звітного виступу ректор детально висвітлив досягнення в усіх сферах діяльності вишу та його керівника, систематично підтверджуючи сказане показаними на екрані десятками світлин, криптограм тощо. Окрім того, в доповіді немало було сказано й про перспективи розвитку БДПУ. А також І. Т. Богданов щиро вітав усіх із Новим роком і Різдвом Христовим, бажаючи здоров’я, творчого натхнення, нових вражень і досягнень, поваги один до одного, гармонії в сім’ї та трудових колективах, миру та злагоди в рідній Україні…
Конференцію колективу БДПУ традиційно вів голова комітету профспілки БДПУ, доцент кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола.
Учасники конференції також затвердили нову редакцію колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією БДПУ.
…Із звітною доповіддю ректора на конференції колективу університету можна буде ознайомитися в перших числах січня наступного року на офіційних сайтах БДПУ та газети.
«Університетське Слово»
Світлини редакції
Плоди спільної праці
Викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти вітають магістрантів денної форми навчання групи м2т із успішним захистом випускних магістерських робіт. Із тринадцять магістрантів одинадцять захистили свої роботи на «відмінно», автори двох робіт отримали «добре». Магістранти Є. Бунчук, Г. Чупрій, А. Лукянчіков, Д. Марков, С. Шелухін отримали дипломи з відзнакою. Молодці!!!
Пройдено останній етап навчання і успішно подолано найскладніший бар’єр. Це – ще один крок до досягнення успіху, який також довів і магістрантам, і нам, викладачам, що наша спільна праця виявилася плідною, а знання та увага, передані магістрантам, працюють і будуть працювати на їх користь в досягненні цілей!
Бажаємо магістратам творчого натхнення, наполегливості, невичерпної енергії, життєвої мудрості та професійних успіхів!
Людмила Даннік,
доцент кафедри професійної освіти,
трудового навчання та технологій
Світлини автора
У рамках профорієнтаційної роботи
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (ППОМ) і факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти (ФМКТО) БДПУ пройшла зустріч із учнями 9-11 класів сіл Андрівка та Трояни Бердянського району, яку організували та провели викладачі кафедр: психології – доцент Малихіна Т. П., педагогіки – доцент Малихін А. О. та комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики – асистент Малихін В. А. за сприянням директора Андрівського закладу загальної середньої освіти Гаврилова О. Ю., який, до речі, є випускником БДПУ.
Учні були поінформовані про спеціальності, які готують на факультетах, що є найстарішими факультетами з багаторічною та цікавої історією. Особливо підкреслювалась важливість професії вчителя – найдавнішої професії на землі, яка забезпечує розвиток людства. Велику увагу було приділено значущості першого вчителя в житті людини, бо це людина, яка може робити важкі речі легкими. Також наголошувалось на престижності в сучасних суспільних реаліях професій психолога та спеціаліста в галузі інформаційних технологій.
Зацікавленість майбутніх абітурієнтів викликала інформація про технічні напрями підготовки факультету фізико-математичної комп’ютерної та технологічної освіти, зокрема, можливість займатись у гуртках програмування та робототехніки. Було зроблено акцент на ролі фізико-математичної підготовки у формуванні всебічно розвиненої особистості.
Неабиякий інтерес в учнів, а також і в їх вчителів, викликало проведення експрес-діагностик із метою визначення професійної спрямованості школярів. Для багатьох учнів результати діагностики стало відкриттям, бо з подібною формою роботи вони зіткнулися вперше, оскільки в цих школах в штаті відсутні професійні психологи.
Сподіваємося, що інформація та здобуті відомості про власні індивідуальні властивості та нахили будуть корисними при обранні майбутньої професії вчителя, адже ще Дейл Карнегі зазначав, що у житті людині доводиться робити, як мінімум, два вибори, що мають вплив на все її подальше життя: вибір професії та вибір супутника життя. І першим вибором випускника школи є вибір професії, яка б дозволила реалізувати власний потенціал та приносити задоволення.
Тетяна Малихіна,
доцент кафедри психології
Світлини Володимира Малихіна
Випускниця БДПУ – декан престижного столичного університету
Минулого тижня на факультеті історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відбулися вибори декана. Ним стала випускниця соціально-гуманітарного факультету 2005 р. Тетяна Володимирівна Мелещенко. За результатами навчання і наукової діяльності була рекомендована факультетом до вступу в аспірантуру НПУ імені М.П.Драгоманова. У 2010 р. захистила наукове дисертаційне дослідження на тему «Вацлав Гавел і його роль у державотворчих процесах Чехословаччини», отримала диплом кандидата історичних наук, і з 2008 р. працює на кафедрі навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти.
Деканат та викладачі гуманітарно-економічного факультету щиросердно вітають нашу Тетяну та зичать їй наснаги та плідної праці на новій посаді.
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету
«Хто головний?» — майбутні соціальні працівники креативлять!
Грудень – мабуть найважчий час для здобувачів вищої освіти, але викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та студенти спеціальності «Соціальна робота» вміють знайти час не тільки ґрунтовно готуватися до іспитів, а й влаштувати цікаве і пізнавальне дійство для всього факультету і головне у рамках навчального процесу!
За ініціативи доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасії Тургенєвої, здобувачі вищої освіти 303 групи спеціальності «соціальна робота» у рамках підсумкової роботи з дисципліни «Анімаційна діяльність соціального працівника» підготували, організували і провели інтерактивне шоу «Хто головний?» з веселими конкурсами, завданнями, жартами, змаганнями, призами та нагородами.
Мета заходу – пропагування серед студентської молоді гендерної рівності, створення позитивної та дружньої атмосфери, відповідальності та вміння працювати в команді і звісно ж відточування майстерності з опанованої дисципліни. Формат шоу передбачав змагання двох команд – хлопців і дівчат у їх кмітливості, дотепності, швидкості.
Ведучими заходу були здобувачі вищої освіти 303 групи зі спеціальності «соціальна робота» Наталя Рибнікова та Михайло Люсов, які наповнили конкурс невимушеними жартами та забезпечили надійну підтримку своїм командам.
Прекрасну половину людства представляли: Сердюченко Анастасія, Скорінова Ганна, Чванова Владислава (студентки 1 курсу спеціальності «Соціальна робота»), Піддубна Юлія та Карауланова Анастасія (студентки 2 курсу спеціальності «Соціальна робота»). Чоловічу команду презентували: Ус Андрій (студент 4 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка»), Романов Роман, Вареник Андрій, Біда Дмитро (студенти 1 курсу спеціальності «Соціальна робота»).
Запекла боротьба тривала протягом семи раундів, кожен з яких максимально оцінювався двома балами. Команда-переможець у кожному конкурсі могла поповнити свою скарбничку ще на 1 бал, відповівши на бонусне запитання. Команда, яка виграла в запеклому фіналі мала можливість подвоїти свої зароблені бали.
Для того, щоб усе було чесно – уважно спостерігав найсправедливіший суддя – Улюкаєв Сергій Герійович (доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, к.п.н.). Шоу носило розважально-змагальний характер і закінчилось з результатом 10:8. Хоча і хлопці, і дівчата показали себе спритними, розумними та вигадливими, але ми маємо своїх переможців. І це – дівчата!
Ми дякуємо хлопцям за таку насичену й напружену гру! Шоу «Хто головний?» на нашому факультеті відбулося вперше і пройшло на висоті. Хоч команда дівчат і перемогла, однак питання: «Хто головний» все одно залишається риторичним. А от веселий процес пошуку хочеться побачити знову. Незабутні емоції та хороший настрій був гарантований всім присутнім, учасники ж були нагороджені корисними призами То ж ми сподіваємося, що захід такого формату був далеко не останнім.
Наталя Рибнікова,
студентка 3-го курсу спеціальності «соціальна робота»
Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
Cвітлини з архіву кафедри
Незважаючи на негоду…
23 грудня ц. р. університетські «нашоатлантівці» знову відвідували мужніх захисників, вітавши їх з прийдешніми святами. Везли хлопцям передачі від родин, подарунки від навчальних закладів і від небайдужих жителів Бердянська, України та Латвії. Розповіла про це в ФБ Анетта Омельченко: «Я дуже скучила за своїм найдорожчим воїном і хотілося побачити всіх його друзів – наших захисників. Увесь день йшов дощ, але це не зіпсувало настрою під час зустрічей. Хлопців ми вітали подарунками від Анютки Прокопенко з Херсона. Смачні новорічні пряники, енергетичні набори та набори чаїв усім піднімали настрій. Оскільки дорога була далекою, тому завантажилися по повній: 8 буржуйок та труби до них, а за фінансову допомогу небайдужих людей (Тетяни Татаренкової, Тетяни Зінченко, Юлії Камінської, Інни Власової, Марії Греб, Sannija Jauce, Наталі Іванченко, Павла Порохні, Анни Української, Тетяни Шилової, Світлани Білокінь, Олени Білоног, Анни Волканової, Андрія Шевченка, Наталії Олейнік, Вероніки Піхоти та інших), ми купили: фольгоізол, парібар'єр, гідробар'єр, 100 м кабелю, ліки на замовлення, розетки, вилки, ізоляційні стрічки, степлер будівельний (скоби до нього), набори інструментів, сокири, тощо на суму 5 850 грн. А як смачно пахнули пиріжки від п. Антоніни, копчена тюлечка від родини Зінченків (щира подяка й п. Михайлу за посуд та смаколики), ковбаса від п. Олени; як раділи хлопці подарункам із навчальних закладів, смаколикам від п. Степана, солодощам від п. Таїс Афінської, сухарикам від п. Галини, тортикам від п. Світлани. Дякую Михайлу Долі, який, як завжди, допоміг із приборами для освітлення.
Дуже чекали захисники на цифровий далекомір від наших латвійських друзів (SOS palīdzība Ukrainas armijai). Зразу хлопці почали його роздивлятися, і усі передавали слова подяки за таку необхідну річ на передовій (як завжди, передав Олег Назаренко).
Хочу подякувати Павлу Порохні, Сергію Неділі, Степану Гериліву, які допомагали зібратися до цієї поїздки, Олегу Якуніну, який оплатив паливо для поїздки, Миколі Тюркеджи, який був надійним водієм усю подорож і привіз хлопцям багато потрібних речей.
Дякую усім своїм бджілкам, які передали хлопцям чотири великі маскувальні сітки. Але є велика потреба в білих маскувальних сітках. Чекаємо всіх, хто має бажання долучитися до допомоги нашим захисникам»!.
ВО «Наші Атланти» й надалі продовжуватиме вітати наших хлопців зі святами, заплановані поїздки і відправлення посилок нашим захисникам і до військового шпиталю.
Телефонуйте: 066-587-46-02 – Анетта; 099-977-71-74 – Наталя; 099-094-00-09 – Степан.
Картка в ПБ: 5168 7427 1730 9219 – Анетта Омельченко.
Дякуємо за допомогу і небайдужість!
Слава Україні!
Героям слава!
«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Анетти Омельченко)
Перше педагогічне випробовування студентів-філологів
Виховує все: люди, речі, явища,
але перш за все тадовше за все –люди.
З них на першомумісці – батьки і педагоги.
Антон Макаренко.
Дзвоник дзвенить, відчиняється клас, і жвавий потік дітлахів,розбігаючись врізнобіч шаленим водоспадом, заповнює шкільний коридор. Пронизливий галас у вухах й постійне мерехкотіння в очах… Так нічого не змінилося…Хоча ні!Тепер ми – вчителі.
Ті, хто колись так боялисявиходити до дошки й відповідати, подорослішали,стали студентами Бердянського державного педагогічного університету і сповнені знаннями, натхненням та молодою енергією вирушили підкорювати педагогічнівершини.
Цілих шість тижнів (з 29 жовтня по 8 грудня) школи№2, 3, 6, 11, 20, гімназія № 3 «Сузір'я» та Бердянський муніципальний ліцей з радістю приймали студентів-філологів, серед яких були і випускники цих шкіл, на педагогічній практиці.І цілих шість тижнів студенти 4АМЛ групи спеціальності 6.020303 Філологія. Мова і література (англійська) дивували своїх же вчителів (і не тільки!) високим рівнем знань зфахових дисциплін.
Під керівництвом доцентівСпівак Ірини Едуардівни(кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства) та Ярової Олени Борисівни(кафедра іноземних мов і методики викладання) практика для молодих учителів стала справжнім задоволенням, оскільки всебічно підготовлені студенти з легкістю знайшли спільну мову з досвідченими вчителями, з учнями, змогли перевірити свої знання на практиці та втілити креативні ідеї.
Отримана можливість проявити себе, набути досвіду та, хоч і ненадовго, стати частинкою великої шкільної родини, ні в якому разі не була згаяна. Абсолютно нові емоції та враження, а головне – набуті навички педагогічної діяльності – неоціненні!
Педагогічна практика дала можливість студентам-філологамзастосувати свої теоретичні знання з англійської мови та зарубіжної літератури, перевірити власну методичну підготовку, познайомитися з обов’язками та відчути відповідальність класного керівника.Педагогічна практика спонукала до творчої реалізації, до осмислення проблем сучасної школи на етапі реформування освіти.А головне – ми відчули себе творчими й окриленими, ми усвідомили себе вчителем!
Щиро дякуємо адміністраціям шкіл, у яких ми проходили практику, вчителям і нашим університетським викладачам.
Роздуми після практики
« – Я ніколи не думала, що бути вчителем так захопливо і важко водночас! – говорить студентка Вовк Аліна – Проте, це моя давня мрія, і я зроблю усе, щоб стати професіоналом своєї справи».
« – Я хочу дати дітям те, що колись дала мені моя вчителька зарубіжної літератури: вміння чути і відчувати художнє Слово, формувати свій погляд на світ, творчо мислити, бачити, щось більше, ніж просто шкільний предмет. Вона навчила мене бути читачем» (Леся Леонова);
« – Моє завдання як педагога, перш за все, навчити учня. Дати дітямзнання, якими вони можутьскористатися у щоденномужитті і своїхмайбутніхдосягненнях»(Юлія Шевчук).
« – 7 груднязакінчився один ізнайважливіших,на мою думку, етапівнашогонавчання. Цілих 6 тижнів ми проходили педагогічну практику в школі. Моя відбуваласяумісті Волноваха, в моїйріднійшколі№7. Я ніби знов повернулася в ті безтурботні шкільні роки!. Однак тоді я чітко розуміла, шо я маю вже іншу місію: «Навчитися, щоб навчати». Робота вчителя є надзвичайно важливою, цінною та відповідальною! Я ще раз у цьому переконалася і знайшла підтвердження своїм словам, що справжнім вчителем може бути тільки професіонал своєї справи, який дуже любить дітей! Звичайно, інколибуловажко, через незнання того, як же правильно застосуватисвоїзнання на практиці, але в такімоменти на помічзавжди приходили моїмудрі та досвіченівчителіТетянаІванівна ,ЮліяВікторівна та Ольга Олександрівна. Я намагалася максимально перенятиїхнійдосвід. І теперможу з упевненістюсказати, що я отрималанадзвичайнукількістьемоцій та вражень. Івже точно переконалася, що я правильно обрала свою майбутнюпрофесію (Ірина Годлевська).
Марина Фірсова, студентка 4АМЛ групи
факультету філології та соціальних комунікацій
Christmas’ний інтерактив
20 грудня кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри іноземних мов та методики викладання ФФСК Оксаною Халабузар і студентами групи 3АМЛ було проведено відкрите інтерактивне заняття «Christmas is coming…».
Під час перегляду та обговорення онлайн-контенту та мульти-медійних презентацій учасники заходу проаналізували лінгво-країнозначий аспект Різдвяних традицій, що панують серед сучасної генерації англомовної та україномовної молоді.
Різноманітні конкурси, робота з онлайн-платформами Kahoot, Memrise, EngVid, LBooks, переклад уривків українських та англійських пісень, складання римованих жартівливих побажань, розв’язання цікавих лексико-граматичних завдань, і, звичайно, солодкі смаколики, сприяли зануренню у позитивну, невимушену, святкову різдвяну і передноворічну атмосферу.
Бажаємо щастя, здоров’я, веселощів, а чудовий настрій Ви гарантовано знайдете за нашим Qr-codeJ
«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Богдани Салюк)
Про «рostcards», які «працюють»…
Протягом багатьох років засновниця американського Фонду ім. К. Ковшевич Христина Дурбак, готуючи посилки до Бердянська (для університетської Благодійної Скрині «ДоброДій»), поруч із усяким добром вкладаєте й десятки різних тематичних листівок (postcards) та календарів на черговий новий рік. І не раз я «сушив собі голову», що маю і з тим добром робити? Правда, я їх не викидав (боронь, Боже), а час-від-часу виставляв на прилавках книжкових ярмарків, трохи роздавав студентам, але в мене їх вже було зібралося чимало. От і спала мені на думку чергова ідея: у нас в університеті є ж кафедра іноземних мов і методики їх викладання, де, звичайно, вивчають і англійську мову, а також регулярно працюють курси для поглибленого вивчення англійської мови як для наших студентів, так і для учнів старших класів шкіл міста та пенсіонерів. То чому б і це «добро» від пані Христини не залучити до цього навчального процесу?
Ось і вчора, 20 грудня, в нашому БДПУ ми з викладачами університету та проекту Access Іриною Школою та Богданою Салюк разом із студентами провели акцію «Різдвяні вітання». Учасники проекту Access підписали англійською й українською мовами та розіслали літним людям більше 20 святкових листівок із теплими вітаннями та побажаннями гарних свят. Головна мета акції – принести новорічний і різдвяний настрій людям похилого віку, теплими і щирими словами висловити їм свою вдячність і повагу за важку працю, виховання і життєві поради, показати, що ми їх пам’ятаємо і любимо, що існує той невидимий зв'язок поколінь, який допомагає самоідентифікуватися в суспільстві і пам’ятати своє українське коріння. Одне з таких привітань, отримуєте й Ви!
…Ми з викладачами вже спланували, що й в майбутньому маємо робити з американськими «postcards» та календарями, щоби вони й далі продовжували «працювати»!
Степан Герилів,
журналіст, регіональний директор
Фонду ім. К. Ковшевич (США)
Світлини Богдани Салюк