Заліковий Дизайн-проект «Фото-зона «Осінь, до побачення!!!»

   …Ось і останній день осені….

Починається заліково-екзаменаційна сесія, а позаду багато спогадів про навчання протягом семестру у лекційних та спеціалізованих лабораторіях для занять спеціальності «Технологічна освіта», в яких майбутні фахівці здобувають практичні навички з дизайн-освіти. (див. фото 1).

фото 1  фото3 

фото 2 фото4

   Навчальний процес на нашій спеціальності побудовано так, що студенти здобувають знання з різних технологій з першого по останній курси навчання, починаючи з найпростіших, і завершують своє навчання кваліфікованими спеціалістами не тільки в галузі педагогіки, а ще й стають професіоналами з виготовлення дизайнерських виробів. В цьому році, в якості експерименту, викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій поклали в основу навчального процесу ідею про розробку та виготовлення загального комплексного дизайн-проекту студентами всіх курсів зазначеної спеціальності.

фото 5 фото 6

фото 7 фото 8

   Так, на початку навчального року творча група, яку очолювали провідні фахівці з дизайн-освіти кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти к.п.н., доцент Ю.Ю. Бєлова, к.п.н., старший викладач Черемісіна Т.О. та асистент Савицька О.С. розробили ескіз майбутнього дизайн-проекту, розробили технологічні й інструкційні карти з виготовлення основних вузлів інсталяції, розподілили роботу між студентами різних курсів в межах навчальних програм професійно-орієнтованих дисциплін відповідних курсів та приступили до роботи.

фото 9  фото 12 

фото 11 фото10

   Протягом семестру створювалися окремі елементи загального комплексного дизайн-проекту (див. фото 1 та 2). Студенти першого курсу працювали над технологією художньої обробки паперу та виготовили елементи декору для дзеркальної рами та гірлянди (Бондаренко І., Скидан Г., Ніколаєнко Ж., Меджидова С., Єрьоменко Б., Кухарська А., Печенева І., Молодовський О.), а також втілили у проект свої накопичені вміння з художнього розпису по склу (А.Ігнатова), (див. фото 4 та 5).

    Студенти другого курсу виготовляли композиції з природного матеріалу та сувеніри у техніці пап’є-маше (Іванющенко С., Захаров М., Інтюк, Круглова О., Столяр С.), (див фото 6, 7).

  Студенти третього курсу вивчали технології виготовлення виробів у техніці макраме та в’язання гачком та виготовили плед та абажур для лампи (Міщенко Є., Койшибаєва Д., Анісімов О., Бажан В.), (див. фото 8).

   Студенти четвертого курсу, вивчаючи технології пошиття одягу та обробку текстильних матеріалів виготовили штори, а також освоїли техніку лозоплетіння і виготовили корзини з газетних трубочок (Корзун Н. та Рибалко Н.), (див. фото 9, 10).                                                                                         

   Студенти-магістранти денної (Джансиз О., Колесник Р., Місніков І., Картамишев В., Коврига А.) та заочної форм навчання  (Хохлов А., Пивоваров В., Тонкошкур В., Гапєєва І., Скидан О., Зайцева А., Куксова В., Болгова О.) виконали роботу над розробкою дизайнерських меблів для проекту (крісло та журнальний столик) та архітектурних елементів інтер’єру (камін та ліхтарі), (див. фото 11).

 фото14 фото15 

фото 13 фото16

   …І ось день заліку… З ранку кипить робота (див. фото 12, 13, 14).                                                       

Виготовлені вироби кожний курс з гордістю компанує відповідно до розробленого дизайн-проекту і отримуємо – фото-зону «Осінь, до побачення!!!» (див. фото 15).

   Усіх бажаючих запрошуємо сфотографуватися на фоні нашої фото-зони та помилуватися роботами студентів спеціальності «Трудове навчання», яка розташована у корпусі № 2 на першому поверсі. А наші талановиті дизайнери вже отримали залік з дизайн-дисциплін, сфотографувалися і пішли святкувати останній день осені і свій перший залік на цієї сесії!!!!

Хай їм щастить на професійній ниві!!! (див. фото 16, 17).

фото 17

 

Юлія Бєлова,

к. п. н., доцент кафедри ПОНТНТ

Світлини автора  

В БДПУ буде реалізовуватись проект «Модернізація взаємин університету зі школою в організації наукової діяльності: імплементація польського досвіду»

5-30 листопада 2018 р. у Варшавському та Ягеллонському університетах відбувся перший етап проекту «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа».

Головною ідеєю проекту є визначення та підготовка із когорти університетських менеджерів потенційних лідерів, спроможних до створення нових стратегій модернізації українських університетів і готових взяти на себе ініціативу та відповідальність.

Ініціатором та ідейним натхненником проекту є Тарас Фініков – Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики». Проект відбувається за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань. Його співорганізаторами виступили з польського боку – Варшавський університет, Ягеллонський університет, Фундація Artes Liberales, з українського – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.

Конкурс для участі в проекті становив 4,5 особи на місце. Серед інших, цей відбір пройшов професор Бердянського державного педагогічного університету Ігор Лиман.

Відбувся тренінг (2 тижні), а після його завершення – серія консультацій та індивідуалізованих зустрічей з представниками академічного менеджменту, органів державного управління, фондів, різноманітних навчальних закладів середньої та професійної освіти, мас-медіа та соціальних медіа, іншими стейкхолдерами (2 тижні).

30 листопада 2018 р. за участі Заступника Міністра освіти і науки України Юрія Рашкевича, Президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Тараса Фінікова і декана Artes Liberales Роберта Сухарського відбулась презентація розроблених учасниками програми мікро-проектів з удосконалення роботи своїх університетів, академічних центрів, або всієї системи вищої освіти України. Ігор Лиман представив проект «Модернізація взаємин університету зі школою в організації наукової діяльності: імплементація польського досвіду», який буде реалізовуватись на базі БДПУ.

Тарас Фініков підкреслив, що і він особисто, і представники проекту у МОН будуть сприяти тому, аби презентовані мікро-проекти були успішно реалізовані.

1 2

3 4

5 6 7

8 9

10 11

12 13

14 15

16 17

18 19

20

21 22

На світлинах:

1. Учасники проекту ««Інноваційний університет і лідерство»

2-3. Зустріч з Держсекретарем Міністерства науки і вищої освіти Польщі Пйотром Дарджінські

4-5. Зустріч з екс-послом Польщі у Малайзії Адамом Єльонеком

6. Зустріч з очільником кафедри українознавства Ягеллонського університету професором Володимиром Мокрим

7. Зустріч з програмними координаторами польсько-американського фонду Свободи

8. З Президентом Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Тарасом Фініковим

9. В Інституті національної пам’яті Польщі

10. В Національному центрі синхротронного випромінювання «Solaris»

11. З представником ректора Ягеллонського університету з якості освіти доктором Юстиною Бугай

12-13. Презентація проекту «Модернізація взаємин університету зі школою в організації наукової діяльності: імплементація польського досвіду»

14-22. У Варшавському та Ягеллонському університетах

 

Заслужене почесне звання

   Завжди приємно, коли в черговий раз, знайомлячись із указами глави держави щодо відзначення кращих з кращих, зустрічаєш  прізвище когось із свого трудового колективу. Так було й цього разу.

В УКАЗІ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №404/2018 від 1 грудня 2018 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року» читаємо:

«За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави,   вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю: присвоїти почесне звання:  "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ" КАЗАНЦЕВІЙ Ларисі Іванівні – деканові факультету Бердянського державного педагогічного університету, Запорізька область»!

Тішимося.

Пишаємося.

Вітаємо!!!

Казанцева DSC_2711 

DSC_2577  DSC_0225 

DSC_0246  IMG_3517

11_03_main dnz3

 

«Університетське Слово»

Світлини з архіву редакції

Окраса університетської події

Як ми вже розповідали, минулої суботи, 1-го грудня, двері головного корпусу БДПУ традиційно гостинно відчинилися для всіх зацікавлених – потенційних майбутніх абітурієнтів. Програма заходу передбачала знайомство з адміністрацією факультету та завідувачами кафедр, інформативні презентації відповідальних за організацію вступної кампанії, вичерпні поради та спілкування в форматі «питання-відповідь» із викладачами та студентами.

Викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій разом із студентами запропонували  новорічні приємності для всіх гостей та місцевих жителів БДПУ, адже святкові вогні, красуня-ялинка та неймовірні дива вже мчать до нас, аби подарувати незабутні миті радості та веселощів. Для цього студентки 41Т групи факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Наталя Корзун та Наталя Рибалка під керівництвом знаної майстрині Олени Савицької відкрили новорічну екпрес-майстерню, де кожен отримав можливість долучитись до творчості і власними руками створити новорічну іграшку, основою для якої слугували соснові шишки. Різнобарвні ідеї , нескінченний креатив принесли  святковий настрій і прикрасили університетську подію.

unnamed (1) unnamed (2)

unnamed (3) unnamed

unnamed (4)

 

«Університетське Слово»
(за кафедри професійної освіти,
трудового навчання та технологій)
Світлини з архіву кафедри

Зустріч доцента із школярами

      Доцент кафедри початкової освіти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ Лариса Попова 28 листопада ц. р.  зустрічалася з випускниками Бердянської ЗЗСО № 5. Школярі отримали вичерпну інформацію про спеціальності факультету, про умови навчання та відпочинку студентів БДПУ…

Кафедра початкової освіти дуже вдячна директору школи Вікторії Саютіній за гостинність.

Сподіваємося на плідну співпрацю.

IMG-86f947b19b54d24a44aab23a52dec37f-V

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри)
 

Від студента – до підприємця

   В університеті 28 листопада ц. р. відбулося засідання учасників круглого столу «Шлях від студента до підприємця: місце бізнес-інкубатора». Захід було присвячено проблемам розвитку підприємницьких здібностей молоді та визначенню місця бізнес-інкубатора в цьому процесі. До участі в круглому столі було запрошено студентів усіх факультетів БДПУ, викладачів університету, представників державних установ, що співпрацюють з молоддю, організацій, діяльність яких спрямована на підтримку бізнесу.

У вітальному слові учасникам круглого столу перший проректор університету, професор Ольга Гуренко підкреслила, що сьогодні важливим завданням, що стоїть перед університетом, є створення умов для формування та розвитку підприємницької компетентності у студентів, а також підготовка студентів до соціального та інноваційного підприємництва.

З інформативно насиченими доповідями щодо ролі бізнес-інкубатора в підтримці та розвитку підприємницьких ініціатив молоді виступили викладачі університету: к.е.н., доц. Тетяна Несторенко («Перспективи створення академічного бізнес-інкубатору на базі БДПУ»), к.псих.н., доц. Ольга Фролова («Психологічні основи підприємницької діяльності»), к.п.н., доц. Павло Буянов («Можливості реалізації творчих ідей студентської молоді»), к.е.н., доц. Ілона Ладунка («Тенденції розвитку бізнес-інкубаторів в Україні»).

Корисною інформацією щодо діючих державних та регіональних програм із розвитку підприємництва та програм з підтримки підприємницьких ініціатив молоді поділилися провідні фахівці з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Бердянського міськрайонного центру зайнятості Ольга Корнієко та Юлія Костенко («Можливості започаткування власної справи за підтримки Державної служби зайнятості»), директор Бердянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Світлана Пейчева («Соціально-психологічні проблеми мотивації сільської молоді до само зайнятості»), спеціаліст Бердянської торгово-промислової палати Тетяна Соколюк («Дієві інструменти створення та ефективного здійснення підтримки бізнесу в рамках надання послуг Бердянської ТПП»).

Цікаві виступи підготували студенти 2 курсу гуманітарно-економічного факультету: Кириченко Вікторія («Бізнес-інкубатори: можливі варіанти створення й розвитку»), Сафонцев Олександр («Бізнес-інкубатор – можливості для молоді») та Вареник Вадим («Порядок державної реєстрації приватного підприємства»).

В обговоренні проблеми створення академічного бізнес-інкубатора на базі БДПУ усі учасники круглого столу висловлювали спільну думку про необхідність реалізації цієї ініціативи в університеті. Під час неформального обговорення перспектив створення академічного бізнес-інкубатора студенти вже розподілили між собою деякі обов’язки щодо створення бізнес-інкубатора та супроводу його діяльності.

Круглий стіл проводився за активної участі ГО «Інститут дослідження просторового розвитку» та фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (Berlin) і Міністерства Закордонних Справ Німеччини в рамках проекту «Подолання кризи та розбудова України – Час діяти!», який реалізує ГО «Регіональне об’єднання молоді».

1 2

3 4

Exif_JPEG_420

Тетяна Несторенко,
кандидат економічних наук,
доцент ГЕФ

Світлини: Дмитра Бакарджиєва та автора

Щирі привітання із успішним захистом!

  На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.127.04 у Класичному приватному університеті м. Запоріжжя 29 листопада ц. р. відбувся успішний захист дисертації «Теоретичні та методичні засади формування у майбутніх учителів готовності до самовдосконалення у процесі індивідуалізації професійної підготовки» на здобуття наукового ступеню доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

На високому науковому рівні, під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Валентини Гриньової дисертаційну роботу підготувала кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології ФФВ БДПУ  Світлана Хатунцева.

Ми щиросердечно вітаємо Вас, Світлано Миколаївно, із захистом та бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках! Нехай підґрунтям щасливого особистого життя і плідної професійної діяльності буде лише міцне здоров’я та удача, натхненна думка й щирі почуття, підтримка родини та колег!

Захист Хатунцевої -1 Захист Хатунцевої -2 Захист Хатунцевої -4

 

Колектив факультету фізичного виховання
Світлини з архіву кафедри основ здоров’я,
фізичної реабілітації та екології

Наші – на Форумі

Наприкінці листопада студенти спеціальності «Право» гуманітарно-економічного факультету БДПУ Вадим Вареник та Олена Таран брали участь у Форумі молодих юристів України 2018, який був організований Координаційною радою України при Міністерстві юстицій України. Аудиторія Форуму це ˗ студенти-правники, практикуючі юристи, фахівці в галузі права. 

Форум було поділено на 3 тематичні секції. В першій секції практикуючі юристи розповідали про "Захист бізнесу в Україні". Були розглянуті теми: Закони "Маски шоу ˗ стоп 2", "Захист активів переданих в управління АРМА", "Кримінально-правові ризики при роботі з аутстаферами", "Акціонерна угода як інструмент захисту бізнесу", "Юрист майбутнього, знання та навички". Другий блок було присвячено темі "Захист інтелектуальної власності в Україні". Тема третьої секції ˗ "Проблемні питання вирішення сімейних спорів в Україні".

Протягом всього форуму студенти і практикуючі юристи задавали питання і висловлювал свої думки з приводу актуальних проблем. В перервах у невимущеній обстановці можно було поспілкуватися з найуспішнішими юристами, задати питання, які турбують, дізнатися думку фахівців. Для нас це безцінний досвід. Ми дуже вдячні завідувачу кафедри Дмитру Каменському за надану можливість та декану гуманітарно-економічного факультету Тамарі Макаренко за підтримку.

Форум 2 Форум

 

Вадим Вареник,
студент 2 курсу спеціальності «Право»

гуманітарно-економічного факультету

Світлини з архіву автора

 

 

І відчинилися гостинно двері…

  Минулої суботньої зустрічі під назвою «День відкритих дверей» із нетерпінням чекали в університеті всі – від ректора та проректорів до студентів, яким дуже вже кортіло познайомитися із потенційними претендентами на високе звання «Студент БДПУ-2019». Та й не тільки з ними, а й їхніми батьками, бабусями-дідусями, друзями, які, зазвичай, супроводжують на такі заходи своїх чад – випускників шкіл. Та чи не найбільш, мабуть,  хвилювалася завідувач університетського підготовчого відділення Людмила Костенко, на долю якої випала честь організовувати та проводити такі заходи в БДПУ.

…Уже з перших кроків до фойє головного університетського корпусу гості пірнали в атмосферу справжнього родинного тепла, доброзичливості, знайомилися із досягненнями ще, правда, не своїх, але таких омріяних факультетів…

Згодом в актовій залі проходила урочиста церемонія знайомства гостей із ректором БДПУ, професором Ігорем Богдановим, першим проректором, професором  Ольгою Гуренко, проректором з науково-педагогічної роботи, доцентом Вікторією Ліпич, головою комітету профспілки університету, депутатом Бердянської міської ради, доцентом Віталієм Лолою, деканами всіх шести факультетів: професорами – Людмилою Коваль (ФППОМ), Ларисою Казанцевою (ФДССО), Вікторією Жигірь (ФФМКТО), Іриною Глазковою (ФФСК),Сергієм Кушнірюком (ФФВ), доцентом Тамарою Макаренко (ГЕФ).

У вітальному слові Ігор Тимофійович, зокрема, зазначив, що дружній високопрофесійний професорсько-викладацький колектив університету робить все необхідне, щоб жоден студент ніколи не пошкодував, що вибрав саме БДПУ, бо навчатися у нас – престижно, цікаво, комфортно, адже не дарма БДПУ – в десятці найкращих педагогічних вишів України!

Відповідальний секретар приймальної комісії, кандидат філологічних  наук, доцент Іван Давиденко детально ознайомив гостей із засадами та нюансами майбутньої вступної кампанії, зупинився на окремих нововведеннях профільного міністерства…

Голова студентської ради БДПУ, магістрант гуманітарно-економічного факультету Дмитро Кіосов, до речі, який лише кілька днів тому впевнено виборов почесне звання «Містер БДПУ-2018»,    ознайомив майбутніх друзів-студентів із багатьма принадами цікавого студентського життя в нашому університеті.

Для гостей також підготували зворушливі сценічні виступи студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

На завершення цьогорічного Дня відкритих дверей керівники та представники факультетів запросили гостей до аудиторій, щоби більш глибше ознайомити їх із вже вибраними майбутніми спеціальностями, розповісти про все, що їх тільки цікавило…  

IMG_20181201_104514_resized_20181202_040534550 IMG_20181201_104701_resized_20181202_040535385

IMG_20181201_104910_resized_20181202_040536387 IMG_20181201_105249_resized_20181202_040538073 IMG_20181201_105819_1_resized_20181202_040539774

IMG_20181201_105219_resized_20181202_040537333 IMG_20181201_105707_resized_20181202_040538900   

IMG_20181201_111845_resized_20181202_040540525 IMG_20181201_111913_resized_20181202_040624031

IMG_20181201_112204_resized_20181202_040624624 IMG_20181201_112504_resized_20181202_040625399

IMG_20181201_112815_resized_20181202_040625962 IMG_20181201_113647_resized_20181202_040626329

IMG_20181201_114351_resized_20181202_040626779 IMG_20181201_114914_resized_20181202_040627203

IMG_20181201_115113_resized_20181202_040627570

«Університетське Слово»

Світлини редакції