У рамках профорієнтаційної роботи

 факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (ППОМ) і факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти (ФМКТО)  БДПУ пройшла  зустріч із учнями 9-11 класів сіл Андрівка та Трояни Бердянського району, яку організували та провели викладачі кафедр: психології – доцент Малихіна Т. П., педагогіки – доцент Малихін А. О. та комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики – асистент Малихін В. А. за сприянням директора Андрівського закладу загальної середньої освіти Гаврилова О. Ю., який, до речі, є випускником БДПУ.

Учні були поінформовані про спеціальності, які готують на факультетах, що є найстарішими факультетами з багаторічною та цікавої історією. Особливо підкреслювалась важливість професії вчителя – найдавнішої професії на землі, яка забезпечує розвиток людства. Велику увагу було приділено значущості першого вчителя в житті людини, бо це людина, яка може робити важкі речі легкими. Також наголошувалось на престижності в сучасних суспільних реаліях професій психолога та спеціаліста в галузі інформаційних технологій.

Зацікавленість майбутніх абітурієнтів викликала інформація про технічні напрями підготовки факультету фізико-математичної комп’ютерної та технологічної освіти, зокрема, можливість займатись у гуртках програмування та робототехніки. Було зроблено акцент на ролі фізико-математичної підготовки  у формуванні всебічно розвиненої особистості.

Неабиякий інтерес в учнів, а також і в їх вчителів, викликало проведення експрес-діагностик із метою визначення професійної спрямованості школярів. Для багатьох учнів результати діагностики стало відкриттям, бо з подібною формою роботи вони зіткнулися вперше, оскільки в цих школах в штаті відсутні професійні психологи.

Сподіваємося, що інформація та здобуті відомості про власні індивідуальні властивості та нахили будуть корисними при обранні майбутньої професії вчителя, адже ще Дейл Карнегі зазначав, що у житті людині доводиться робити, як мінімум, два вибори, що мають вплив на все її подальше життя: вибір професії та вибір супутника життя. І першим вибором випускника школи є вибір професії, яка б дозволила реалізувати власний потенціал та приносити задоволення.

DSC_3763 DSC_3769

DSC_3778 DSC_3779

DSC_3785 DSC_3786

Тетяна Малихіна,
доцент кафедри психології  

Світлини Володимира Малихіна

Випускниця БДПУ – декан престижного столичного університету

Минулого тижня на факультеті історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відбулися вибори декана. Ним стала випускниця соціально-гуманітарного факультету 2005 р. Тетяна Володимирівна Мелещенко. За результатами навчання і наукової діяльності була рекомендована факультетом до вступу в аспірантуру НПУ імені М.П.Драгоманова. У 2010 р. захистила наукове дисертаційне дослідження на тему «Вацлав Гавел і його роль у державотворчих процесах Чехословаччини»,  отримала диплом кандидата історичних наук, і з 2008 р. працює на кафедрі навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти.

Деканат та викладачі гуманітарно-економічного факультету щиросердно вітають нашу Тетяну та зичать їй наснаги та плідної праці на новій посаді.

48914961_133928750842157_1057323946438819840_n

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

«Хто головний?» — майбутні соціальні працівники креативлять!

Грудень – мабуть найважчий час для здобувачів вищої освіти, але викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та студенти спеціальності «Соціальна робота» вміють знайти час не тільки ґрунтовно готуватися до іспитів, а й влаштувати цікаве і пізнавальне дійство для всього факультету і головне у рамках навчального процесу!

За ініціативи доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасії Тургенєвої, здобувачі вищої освіти 303 групи спеціальності «соціальна робота» у рамках підсумкової роботи з дисципліни «Анімаційна діяльність соціального працівника» підготували, організували і провели інтерактивне шоу «Хто головний?» з веселими конкурсами, завданнями, жартами, змаганнями, призами та нагородами.

Мета заходу – пропагування серед студентської молоді гендерної рівності, створення позитивної та дружньої атмосфери, відповідальності та вміння працювати в команді і звісно ж відточування майстерності з опанованої дисципліни. Формат шоу передбачав змагання двох команд – хлопців і дівчат у їх кмітливості, дотепності, швидкості.

Ведучими заходу були здобувачі вищої освіти 303 групи зі спеціальності «соціальна робота» Наталя Рибнікова та Михайло Люсов, які наповнили конкурс невимушеними жартами та забезпечили надійну підтримку своїм командам.

Прекрасну половину людства представляли: Сердюченко Анастасія, Скорінова Ганна, Чванова Владислава (студентки 1 курсу спеціальності «Соціальна робота»), Піддубна Юлія та Карауланова Анастасія (студентки 2 курсу спеціальності «Соціальна робота»). Чоловічу команду презентували: Ус Андрій (студент 4 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка»), Романов Роман, Вареник Андрій, Біда Дмитро (студенти 1 курсу спеціальності «Соціальна робота»).

Запекла боротьба тривала протягом семи раундів, кожен з яких максимально оцінювався двома балами. Команда-переможець у кожному конкурсі могла поповнити свою скарбничку ще на 1 бал, відповівши на бонусне запитання. Команда, яка виграла в запеклому фіналі мала можливість подвоїти свої зароблені бали.

Для того, щоб усе було чесно – уважно спостерігав найсправедливіший суддя – Улюкаєв Сергій Герійович (доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, к.п.н.). Шоу носило розважально-змагальний характер і закінчилось з результатом 10:8. Хоча і хлопці, і дівчата показали себе спритними, розумними та вигадливими, але ми маємо своїх переможців. І це – дівчата!

Ми дякуємо хлопцям за таку насичену й напружену гру! Шоу «Хто головний?» на нашому факультеті відбулося вперше і пройшло на висоті. Хоч команда дівчат і перемогла, однак питання: «Хто головний» все одно залишається риторичним. А от веселий процес пошуку хочеться побачити знову. Незабутні емоції та хороший настрій був гарантований всім присутнім, учасники ж були нагороджені корисними призами То ж ми сподіваємося, що захід такого формату був далеко не останнім.

47382781_124889868436401_8787901295508848640_n 47443227_291612361460149_5408078907654012928_n

48391232_2182058582049779_8994092577921695744_n

 

Наталя Рибнікова,
студентка 3-го курсу спеціальності «соціальна робота»
Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
Cвітлини з архіву кафедри

Незважаючи на негоду…

   23 грудня ц. р. університетські «нашоатлантівці» знову відвідували мужніх захисників, вітавши їх з прийдешніми святами. Везли хлопцям передачі від родин, подарунки від навчальних закладів і від небайдужих жителів Бердянська, України та Латвії. Розповіла про це в ФБ Анетта Омельченко: «Я дуже скучила за своїм найдорожчим воїном і хотілося побачити всіх його друзів – наших захисників. Увесь день йшов дощ, але це не зіпсувало настрою під час зустрічей. Хлопців ми вітали подарунками від Анютки Прокопенко з Херсона. Смачні новорічні пряники, енергетичні набори та набори чаїв усім піднімали настрій. Оскільки дорога була далекою, тому завантажилися по повній: 8 буржуйок та труби до них, а за фінансову допомогу небайдужих людей (Тетяни Татаренкової, Тетяни Зінченко, Юлії Камінської, Інни Власової, Марії Греб, Sannija Jauce, Наталі Іванченко, Павла Порохні, Анни Української, Тетяни Шилової, Світлани Білокінь, Олени Білоног, Анни Волканової, Андрія Шевченка, Наталії Олейнік, Вероніки Піхоти та інших), ми купили: фольгоізол, парібар'єр, гідробар'єр, 100 м кабелю, ліки на замовлення, розетки, вилки, ізоляційні стрічки, степлер будівельний (скоби до нього), набори інструментів, сокири, тощо на суму 5 850 грн. А як смачно пахнули пиріжки від п. Антоніни, копчена тюлечка від родини Зінченків (щира подяка й п. Михайлу за посуд та смаколики), ковбаса від п. Олени; як раділи хлопці подарункам із навчальних закладів, смаколикам від п. Степана, солодощам від п. Таїс Афінської, сухарикам від п. Галини, тортикам від п. Світлани. Дякую Михайлу Долі, який, як завжди, допоміг із приборами для освітлення. 

Дуже чекали захисники на цифровий далекомір від наших латвійських друзів (SOS palīdzība Ukrainas armijai). Зразу хлопці почали його роздивлятися, і усі передавали слова подяки за таку необхідну річ на передовій (як завжди, передав Олег Назаренко). 
Хочу подякувати Павлу Порохні, Сергію Неділі, Степану Гериліву, які допомагали зібратися до цієї поїздки, Олегу Якуніну, який оплатив паливо для поїздки, Миколі Тюркеджи, який був надійним водієм усю подорож і привіз хлопцям багато потрібних речей.
Дякую усім своїм бджілкам, які передали хлопцям чотири великі маскувальні сітки. Але є велика потреба в білих маскувальних сітках. Чекаємо всіх, хто має бажання долучитися до допомоги нашим захисникам»!. 

ВО «Наші Атланти» й надалі продовжуватиме вітати наших хлопців зі святами, заплановані поїздки і відправлення посилок  нашим захисникам і до військового шпиталю.

Телефонуйте: 066-587-46-02 – Анетта; 099-977-71-74 – Наталя; 099-094-00-09 – Степан.

Картка в ПБ: 5168 7427 1730 9219 – Анетта Омельченко.

Дякуємо за допомогу і небайдужість!

Слава Україні!

Героям слава!

 2 3

4 5

 7 1

8 6

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Анетти Омельченко)