Перше педагогічне випробовування студентів-філологів

Виховує все: люди, речі, явища,

але перш за все тадовше за все –люди.

З них на першомумісці – батьки і педагоги.

Антон Макаренко.

 

Дзвоник дзвенить, відчиняється клас, і жвавий потік дітлахів,розбігаючись врізнобіч шаленим водоспадом, заповнює шкільний коридор. Пронизливий галас у вухах й постійне мерехкотіння в очах… Так нічого не змінилося…Хоча ні!Тепер ми  – вчителі.

Ті, хто колись так боялисявиходити до дошки й відповідати, подорослішали,стали студентами Бердянського державного педагогічного університету і сповнені знаннями, натхненням та молодою енергією вирушили підкорювати педагогічнівершини.

Цілих шість тижнів (з 29 жовтня по 8 грудня) школи№2, 3, 6, 11, 20, гімназія № 3 «Сузір'я» та Бердянський муніципальний ліцей з радістю приймали студентів-філологів, серед яких були і випускники цих шкіл, на педагогічній практиці.І цілих шість тижнів студенти 4АМЛ групи спеціальності 6.020303 Філологія. Мова і література (англійська) дивували своїх же вчителів (і не тільки!) високим рівнем знань зфахових дисциплін.

Під керівництвом доцентівСпівак Ірини Едуардівни(кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства) та Ярової Олени Борисівни(кафедра іноземних мов і методики викладання) практика для молодих учителів стала справжнім задоволенням, оскільки всебічно підготовлені студенти з легкістю знайшли спільну мову з досвідченими вчителями, з учнями, змогли перевірити свої знання на практиці  та втілити креативні ідеї.

Отримана можливість проявити себе, набути досвіду та, хоч і ненадовго, стати частинкою великої шкільної родини, ні в якому разі не була згаяна. Абсолютно нові емоції та враження, а головне – набуті навички педагогічної діяльності – неоціненні!

Педагогічна практика дала можливість студентам-філологамзастосувати свої теоретичні знання з англійської мови та зарубіжної літератури, перевірити власну методичну підготовку, познайомитися з обов’язками та відчути відповідальність класного керівника.Педагогічна практика спонукала до творчої реалізації, до осмислення проблем сучасної школи на етапі реформування освіти.А головне – ми відчули себе творчими й окриленими, ми усвідомили себе вчителем!

Щиро дякуємо адміністраціям шкіл, у яких ми проходили практику, вчителям і нашим університетським викладачам.

Роздуми після практики

 

« – Я ніколи не думала, що бути вчителем так захопливо і важко водночас! – говорить студентка Вовк Аліна – Проте, це моя давня мрія, і я зроблю усе, щоб стати професіоналом своєї справи».

« – Я хочу дати дітям те, що колись дала мені моя вчителька зарубіжної літератури: вміння чути і відчувати  художнє Слово, формувати свій погляд на світ, творчо мислити,  бачити, щось більше, ніж просто шкільний предмет. Вона навчила мене бути  читачем» (Леся Леонова);

« – Моє завдання як педагога, перш за все, навчити учня. Дати дітямзнання, якими вони можутьскористатися у щоденномужитті і своїхмайбутніхдосягненнях»(Юлія Шевчук).

« – 7 груднязакінчився один ізнайважливіших,на мою думку, етапівнашогонавчання. Цілих 6 тижнів ми проходили педагогічну практику в школі. Моя відбуваласяумісті Волноваха, в моїйріднійшколі№7. Я ніби знов повернулася в ті безтурботні шкільні роки!. Однак тоді я чітко розуміла, шо я маю вже іншу місію: «Навчитися, щоб навчати». Робота вчителя є надзвичайно важливою, цінною та відповідальною! Я ще раз у цьому переконалася і знайшла підтвердження своїм словам, що справжнім вчителем може бути тільки професіонал своєї справи, який дуже любить дітей! Звичайно, інколибуловажко, через незнання того, як же правильно застосуватисвоїзнання на практиці, але в такімоменти на помічзавжди приходили моїмудрі та досвіченівчителіТетянаІванівна ,ЮліяВікторівна та Ольга Олександрівна. Я намагалася максимально перенятиїхнійдосвід. І теперможу з упевненістюсказати, що я отрималанадзвичайнукількістьемоцій та вражень. Івже точно переконалася, що я правильно обрала свою майбутнюпрофесію (Ірина Годлевська).

 

20181221_132052 image1

image2 image3

 

Марина Фірсова, студентка 4АМЛ групи

факультету філології та соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print