22 травня 2025 року в межах Фестивалю науки на кафедрі професійної освіти та технологій було представлено результати дослідження на тему: «Цілі сталого розвитку як вектор трансформації освіти: від Нової української школи до закладів вищої освіти».
У своїй доповіді докторка педагогічних наук, доцентка Кривильова Олена Анатоліївна та докторка філософії, старша викладачка Курило Ольга Юріївна акцентували увагу на стратегічній ролі освіти у досягненні Цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй. Зокрема, йшлося про вплив освітнього середовища на формування цінностей, необхідних для відповідального та сталого майбутнього.
Було наголошено, що Нова українська школа впроваджує ці ідеї через розвиток ключових компетентностей учнів, зокрема екологічної грамотності, громадянської активності, критичного мислення та підприємливості. Сучасні підходи, як-от проєктна діяльність, STEAM-освіта, ігрові та кейс-методи, створюють умови для активного залучення учнів до вирішення реальних соціальних та екологічних проблем. Важливим є також забезпечення інклюзивності та рівного доступу до якісної освіти для всіх дітей.
Особливу увагу доповідачки приділили ролі закладів вищої освіти які повинні забезпечувати тяглість цих змін на наступному рівні освітньої підготовки. В закладах вищої освіти має відбуватися не лише оновлення змісту навчальних дисциплін, а й створення умов для формування нової світоглядної парадигми серед молоді. Це включає активну участь здобувачів вищої освіти у волонтерських та екологічних ініціативах, інтеграцію тематики сталого розвитку в наукову роботу та міждисциплінарні освітні практики.
Окремо підкреслювалося, що успішна реалізація Цілей сталого розвитку вимагає постійного професійного зростання педагогів, підвищення їх цифрової та методичної компетентності, а також розвитку партнерств між усіма учасниками освітнього процесу.
У підсумку зазначалося, що синергія загальної середньої освіти та вищої освіти, об’єднана ідеями сталого розвитку, формує основу для якісних перетворень в освіті, суспільстві й майбутньому держави.
Щиро дякуємо за професійну та натхненну працю. Бажаємо подальших успіхів, творчих і наукових звершень!


За матеріалами кафедри професійної освіти та технологій ФФМКТО