Медіа, що змінюють нас

16 травня 2025 року на базі кафедри української мови та журналістики Бердянського державного педагогічного університету у дистанційному форматі відбулась VI Міжнародна наукова інтернет-конференція «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа». Захід уже вшосте об’єднав науковців, викладачів, студентів, освітян, журналістів, громадських діячів з України, Грузії, Польщі, Німеччини і Ізраїлю й став майданчиком для міждисциплінарного діалогу між фахівцями у галузях медіа, філології, педагогіки, комунікації та психології.

Співорганізаторами конференції виступили Аналітична платформа “New Geopolitics Research Network” (Грузія), Громадська ініціатива “Український Дім в Жешуві – Дім інтеграції міжнародної” (Польща), Грузинський міжнародний університет GIU, Грузинсько-український інститут мов та культур, Інститут слов’янських мов Академії Цхум-Абхазії (Грузія), кафедра журналістики Національного університету «Запорізька політехніка».

Тематичні секції були присвячені вивченню актуальних проблем сучасного медіапростору: функціювання блогів, подкастів, онлайн-медіа, репрезентацію екологічної проблематики, інформаційні практики воєнного часу (секція “Тренди сучасного медіадискурсу як відображення соціальних трансформацій”),  новітніх форми візуалізації навчального матеріалу, ролі відеопроєктів, сучасного кінематографа, штучного інтелекту, впливу розважального контенту (“Візуальне мистецтво в медіа: форми, функції та вплив на особистість”), інтеграції медіаграмотності в шкільну освіту, педагогічних інструментів протидії булінгу, мобінгу, формування інклюзивного світогляду (“Медіаграмотність як засіб критичного сприйняття медіаконтенту”).

Синтаксичні, стилістичні, лексичні особливості сучасних ЗМІ, вплив мови на емоційне сприйняття, особливості газетної публіцистики, інтернет-комунікації розглядались у межах секції “Мовні особливості медіаконтенту та їхній вплив на аудиторію”. Дослідженню медіапотенціалу літературних премій, поезій, графічних романів, сценаріїв, дитячої та юнацької літератури в умовах воєнного часу були присвячені доповіді секції “Літературні аспекти медіаконтенту: від наративу до художньої репрезентації”.

У секції “Професійні та етичні стандарти, права людини у медіаландшафті” обговорено формування правозахисного дискурсу, особливості репрезентації жінок у медіа, етичні виклики, проблеми безбар’єрності, адвокаційні підходи у журналістиці.

Учасники секції “Цифрові комунікації та штучний інтелект у глобальній медіакартині” вивчали інтеграцію нейромереж, використання цифрових платформ для виховання громадянських компетентностей.

У межах секції “Вплив медіа на емоційний інтелект особистості” презентовано результати досліджень щодо ролі медіа у формуванні емоційної регуляції, соціальної взаємодії, конфліктної поведінки, мотивації підлітків, капеланської підтримки тощо.

Наразі готується до публікації електронний збірник матеріалів конференції, який буде розміщено у відкритому доступі на сайті інституційного репозитарію БДПУ.

Оскільки конференція проводиться раз на два роки, чекаємо у 2027-му і наших постійних учасниць й учасників, і тих, хто тільки починає свої кроки у теоретичному дослідженні та практичному вирішенні нагальних проблем впливу медіа на особистість, її формування та виховання.

Юлія Мельнікова, завідувачка кафедри української мови та журналістики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print