22 травня 2025 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбулося традиційне свято вишиванки – захід, який навчальний заклад проводить ще з 2009 року.
Щороку ми робимо наше свято вишиванки тематичним, присвячуючи його творчим особистостям, які своєю діяльністю поширювали українську мову і культуру. Це люди, які попри заборони і перешкоди творили, писали, співали і плекали нашу культуру, зберігаючи її для майбутніх поколінь.
Цього року говорили про творчості відомого українського співака та патріота Назарія Яремчука. Учасники заходу мали змогу поглибити свої знання про життєвий шлях і творчий доробок легендарного артиста, чиї пісні й досі торкаються сердець мільйонів українців. Назарій Яремчук один із тих, хто забезпечив розвиток української культури, консолідував націю, коли її намагалися розчинити в радянському просторі. Його творчість – це символ культурного опору – коли зі сцени лунала чиста українська мова, автентичні мелодії й тексти, сповнені прихованої туги за свободою.
З нагоди свята всіх присутніх привітав ректор університету Ігор Богданов. Також учасники заходу отримали відеопривітання від заступника голови наглядової ради університету, народного депутата Сергія Соболєва.
Усі присутні прослухали пісні співка, а особливою родзинкою заходу стали хореографічні номери в автентичних українських костюмах, які продемонстрували талановиті студенти всіх факультетів університету.
Для переміщеного до Запоріжжя університету, який продовжує свою діяльність в умовах війни, що триває вже четвертий рік, проведення таких заходів має особливе значення. У прифронтовому місті, де щодня лунають тривоги, чутно обстріли, традиційне свято вишиванки стає символом незламності українського духу та прагнення зберегти національну ідентичність навіть у найскладніші часи.
Такі заходи зберігають культурні традиції, стверджують право українців на власну історію, мову та культуру попри всі випробування. Для студентів та викладачів, які змушені були залишити рідні домівки, такі зустрічі створюють відчуття єдності, нагадують про те, заради чого варто боротися.
















За матеріалами відділу соціально-гуманітарної та виховної роботи