Академічна доброчесність у науковій діяльності ФФСК

Академічна доброчесність дозволяє нашому університету бути дієвою ланкою в системі освіти.

Факультет філології та соціальних комунікацій БДПУ дотримується основних принципів академічної доброчесності: чесності, довіри, поваги, відповідальності.

Нормативне регулювання академічної доброчесності здійснюється на факультеті згідно з Листом МОН України №1/11-8681 від 15.08.2018 р. (Рекомендації щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах), Методичними рекомендаціями для закладів вищої освіти з підтримки принципів академічної доброчесності, Розширеним глосарієм термінів та понять ст. 42 «Академічна доброчесність» Закону України «Про освіту» (від 5 вересня 2017 р.), Положенням про академічну доброчесність у Бердянському державному  педагогічному університеті

Плагіат можна поділити на три основні типи: копіювання чужої наукової роботи чи декількох робіт та оприлюднення результату під своїм іменем; створення суміші власного та запозиченого тексту без належного цитування джерел; рерайт (перефразування чужої праці без згадування оригінального автора). Цей тип плагіату, якщо він зроблений більш-менш досконало, на сьогодні важко виявити технічними засобами пошуку плагіату (програмами антиплагіату).

Перевірка на плагіат виконує кілька функцій: забезпечує допуск до захисту; виключає безвідповідальний підхід; захищає авторські права; надає науковій праці цінність і значимість.

28 квітня викладачі ФФСК мали можливість долучитися до загальноуніверситетського вебінару щодо перевірки наукових робіт на плагіат. Компанія «Плагіат» – офіційний представник європейської організації Plagiat.pl в Україні.

Міністерство освіти і науки України підписало Меморандум з компанією Plagiat.pl, що дає можливість українським вишам упродовж 5 років використовувати сучасну систему для виявлення плагіату.

Бердянський державний педагогічний університет використовує сучасну антиплагіатну систему «StrikePlagiarism», яка відповідає найвищим стандартам якості управління освітнім процесом.

У результаті такої співпраці здобувачі вищої освіти мають можливість перевірити наукові роботи на антиплагіат у медіацентрі університету, який розташований  у головному корпусі.

Факультет філології та соціальних комунікацій демонструє рішучість у своєму прагненні впроваджувати принципи академічної доброчесності, новітні інформаційні технології та захист прав інтелектуальної власності.

Ганна Вусик, заступник декана ФФСК


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print