У рамках Тижня педагогіки та з нагоди 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету здобувачі вищої освіти 21-ої групи спеціальності «Початкова освіта» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв представили в режимі онлайн театралізовану виставу «Будинок мого серця» у контексті вивчення дисципліни «Організація та режисура виховних заходів» (модератор – доцент кафедри педагогіки Олександр Голік).
Педагог, художник, композитор– це професія, вищою формою прояву якої є мистецтво. Вистави, виховні заходи, конференції, театралізовані уроки як форми педагогічного майстерності потребують знань та вмінь постановочної діяльності, успіх якої залежить від таланту вчителя.
Талановитий учитель, як досвідчений режисер, точно передає ідею, атмосферу сценарію та набуває авторського стилю, що позначається на розвитку мистецької індивідуальності учнів-артистів.
Творчий симбіоз педагогічної та режисерської діяльності покладено в основу дисципліни вільного виборустудентів «Організація та режисура виховних заходів», метою якої є формування готовності до постановки різноманітних виховних заходів і фрагментів театралізованих уроків в умовах нової української школи.
Набуті професійні вміння та навички з постановочної діяльності студенти продемонстрували під час створення власних авторських сценаріїв шкільних свят для учнів початкової школи: «День вишиванки», «День Святого Миколая», «День матері», «Свято Букваря», «Новий рік», «День знань», «Випускний бал» та організації колективної творчої роботи.
Метою театралізованої вистави за мотивами притчі Асі Котляр «Будинок мого серця», проведеної у форматі конкурсу педагогічної майстерності, було навчити дітей розрізняти позитивні й негативні почуття та емоції людей; не бути байдужими до проблем інших і з радістю допомагати кожному, виховувати в собі такі почуття, як віра, любов, доброта, натхнення та співчуття. Представлені у виставі персонажі, які є не звичайними людьми, а людськими почуттями, крім емоцій, наділені зовнішністю і рисами характеру, що дозволило в чуттєво-образній формі відобразити їхні позитивні та негативні прояви в різних життєвих ситуаціях.
Сценарій, музика, оформлення, образи, акторська та режисерська діяльність є результатами плідної співпраці студентів на всіх етапах підготовки цікавого, пізнавального, атмосферного заходу. Набутий здобувачами вищої освіти у процесі вивчення дисципліни «Організація та режисура виховних заходів» теоретичний і практичний досвід знадобиться в майбутній професійній діяльності та в процесі подальшого формування педагогічної майстерності першого вчителя.
Будинком нашого серця завжди був і залишається Бердянський державний педагогічний університет, який відзначає сьогодні 90-річчя з часу свого заснування. Щиросердно вітаючи рідний ЗВО з ювілеєм, сподіваємося і віримо, що найближчим часом повернемось у стіни своєї Alma mater, де завжди панує віра, надія, любов і творчість.
Софія Губанова, Людмила Литвиненко,
здобувачі рівня вищої освіти 21ПО групи
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв