День науки здобувачів спеціальності 231 Соціальна робота

У рамках Всеукраїнського фестивалю науки, традиційно, проходять Дні науки в Бердянському державному педагогічному університеті. 16 травня 2023р. відбулося секційне засідання здобувачів вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота «Актуальні проблеми соціальної роботи та соціальної педагогіки».

● Програма секційного засідання була надзвичайно насиченою: першокурсників та здобувачів, які більшу частину студентського життя навчалися онлайн, ознайомили з історією розвитку студентської науки, досягненнями здобувачів попередніх років.

● У розділі «Наукове сьогодення здобувачів» відзначили участь у міжнародному конкурсі здобувача першого (магістерського) рівня ВО Романа Романова, стипендіата програми «Міграція, переміщення та національна солідарність в Україні в глобальному контексті» від Центральноєвропейського університету (м.Будапешт, Угорщина) з темою дослідження: «Особливості соціально-психологічної адаптації внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій під час війни в Україні» (Науковий керівник доцентка Анастасія Попова).

● Достатньо плідною була публікаційна діяльність здобувачів. До збірника тез наукових доповідей здобувачів БДПУ було подано 8 тезіз різної соціальної проблематики під керівництвом викладачів кафедри.

● Родзинкою цього року була участь наших здобувачів у конкурсі студентських есе, ініційованого Міністерством соціальної політики під назвою «Як соціальна робота змінює світ?». Серед переможців конкурсу – здобувачки першого(магістерського) рівня Анастасія Сердюченко та Катерина Гапоненко.

● Написання курсових, бакалаврських, магістерських робіт, участь у роботі наукового гуртка, розробці проєктів – це перші сходинки здобувачів у сферу наукової діяльності. Й цьогорічні здобутки також були вагомими.

ІІ блок секційного засідання – презентація наукових робіт в рамках конкурсних, магістерських досліджень, участі у пілотних проєктах. Тематика досліджень наших здобувачів охоплює актуальні проблеми сьогодення:

Роман Романов, здобувач першого (магістерського) рівня виступив із доповіддю: «Соціально-психологічна адаптація ВПО з окупованих територій під час війни в Україні» (науковий керівник: доцентка Анастасія Попова).

Надія Шепель, здобувачка першого (магістерського) рівня презентувала результати проєкту в рамках своєї професійної діяльності: «Організація та функціонування Мобільної служби з догляду вдома та паліативного догляду у територіальних громадах: досвід участі у пілотному проєкті» (науковий керівник: доценткаКатерина Петровська). За результатами голосування здобувачів ця робота відзначена як практико-зорієнтована на допомогу людям у небезпечних ситуаціях, наближених до військових подій місцях.

Катерина Клюй, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти представила напрацювання щодо «Використання арттерапевтичних технологій у роботі з особами, постраждалими від насильства» (науковий керівник: асистент Наталя Мацейко). Робота також відзначена здобувачами як актуальна та цікава за вибором терапевтичних інструментів.

Відбулася й презентація наукової роботи здобувачок 304 групи Яни Липосавицької та Олени Кулянкової«Різновікове партнерство як засіб підтримки літніх осіб в контексті активного довголіття», яка пройшла у ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної роботи у 2022 році, але з об’єктивних причин її захист не відбувся (науковий керівник: доцентка Наталя Захарова). Учасники секції звернули увагу на інноваційні методи соціальної діагностики в умовах пандемій, соціальної ізоляції, кризи.

Вперше, на такому заході відбувся дебют першокурсників – здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 103 СР групи, які представили результати колективного експрес-дослідження, ініційованого в рамках діяльності наукового гуртка під керівництвом доцентки Наталі Захарової. У роботі під назвою «Соціальний простір без «павуків» майбутні соціальні педагоги, соціальні працівники висловили своє неприйняття ідей асоціальних неформальних угрупувань (типу «Редан») та необхідність своєчасної роз’яснювальної й соціально-профілактичної роботи з підлітками.

Звичайно цікавим був ІІІ блок секційного засідання: нагородження за результатами наукових досягнень здобувачів у 2022-2023р.р., активних учасників секційного засідання. Усі доповідачі отримали подяки від факультету. З метою визначення найкращих доповідачів та доповідей, здобувачам було запропоновано анкету для голосування. За її результатами – кращими науковими доповідями, які набрали однакову кількість голосів, були доповіді Романа Романова, Надії Шепель та Катерини Клюй. Кращі доповідачі отримали факультетські грамоти та подяки ректора.

Секційне засідання тривало дві з половиною години, але за цей час ніхто не втомився ставити питання та обговорювати цікаві та актуальні проблеми соціальної роботи та соціальної педагогіки, які підіймали здобувачі у своїх доповідях. А захід пройшов на одному диханні і дозволив зануритися у науки з головою.

З нагоди Днів науки щиро бажаємо усім здоров’я, миру, творчої наснаги, плідної праці та невичерпної віри у нашу перемогу.

Нехай всі Ваші знання і таланти слугують на благо України!

За матеріалами кафедри
соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print