Кожен третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Головною ідеєю свята є флешмоб вишиванок у соцмережах і в повсякденному житті, який спрямований на об’єднання українців як цілісної нації.
П’ятнадцятий рік поспіль в Україні святкують День вишиванки. Цьогоріч свято припадає на 18 травня. Ще у 2006 році студентка Чернігівського національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала ідею флешмобу вишиванок, який підтримали викладачі та студенту ЗВО, а згодом і вся Україна.
Відтоді цього дня прийнято одягати вишиванку на роботу, у заклад освіти або просто в повсякденному житті. Популярними останнім часом стали флешмоби в соціальних мережах із різними хештегами. Мета подібних заходів – піднести українську культурну спадщину на світовий рівень, об’єднати націю не тільки всередині країни, а й поза її межами, популяризувати національне вбрання як бренд.
Бердянський державний педагогічний університет також не лишається осторонь, до повномасштабної війни цього дня здобувачі вищої освіти разом із викладачами традиційно влаштовували урочисті заходи, почасти під відкритим небом, наприклад біля орнаменту вишиванки на стіні одного із корпусів. Такі урочистості завжди запам’ятовувалися масштабністю та знаковістю. Сьогодні ми продовжуємо традицію: університетська родина святкує онлайн, проводить фотосесії у вишиванках, знімає відео в різних куточках України та навіть світу.
Сьогодні, у часи війни, вишиванка стала символом незламності та свободи, відтепер це не просто святковий одяг, це код нації. У єдності – наша сила!
Макар Ліана,
здобувачка вищої освіти