До ювілею Анатолія Дімарова

Конференція «Роман Анатолія Дімарова «І будуть люди»: інтермедіальний простір твору», присвячена ювілею Анатолія Дімарова, відбулася. 24 листопада 2022 року кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету спільно з Інститутом літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України вшанувала Анатолія Дімарова.

 Попри відсутність світла у багатьох учасників, попри все, була щира розмова про твір “І будуть люди” та його екранізацію, аспекти поетики й інтермедіальність, про письменника і його епоху.

Учасників конференції привітав директор Інституту літератури імені Т.Шевченка НАН України академік Микола Григорович Жулинський, який поділився спогадами про Анатолія Дімарова, відзначив необхідність перепрочитання української класики ХХс.

Надзвичайно емоційною і змістовною була доповідь Ігоря Павлюка “Поетика прозової трилогії Анатолія Дімарова «І будуть люди» як маркер світоглядних трансформацій автора”. Про повсякденність в романах Анатолія Дімарова та Івана Білика говорила Ольга Новик. Ганна Вусик охарактеризувала турбулентні етапи ХХ століття в екранізації саги А.Дімарова «І будуть люди». Софія Філоненко міркувала про простір радянської літератури та популярність письменників і серіалу.

В дискусії взяли участь Вікторія Зарва, Ольга Харлан, Ганна Александрова, Марина Богданова та інші учасники.

Бібліотека Бердянського державного педагогічного університету підготувала віртуальну виставку до конференції.

Відгуки учасників у соцмережах:

Софія Філоненко

1 д.  · Запоріжжя, Запорізька область  · 

#конференція #БДПУ #Анатолій_Дімаров #І_будуть_люди

Учора, попри всі перешкоди і проблеми зі світлом та зв”язком, наша кафедра провела Всеукраїнську наукову конференцію «І будуть люди»: інтермедіальний простір твору», яку ми присвятили 100-річчю Анатолія Дімарова. Ми планували цей захід у травні, на день народження класика, але через окупацію Бердянська місце і час зустрічі змінити таки довелося – і тому захід відбувся в Zoom у листопаді. Але ніщо не зупинить ідеї, час якої настав, – і вчора ми мали прекрасну можливість послухати спогади й роздуми академіка Миколи Жулинського, натхненну та емоційну доповідь Ігоря Павлюка Ігор Павлюк, глибокі міркування професорки Ольги Новик Ольга Новик, подискутувати про місце Анатолія Дімарова в літературі, про секрети успіху його роману і серіалу, про переоцінку радянської літератури, цензуру і стосунки митців із владою. Було тепло, було цікаво і радісно, що в нас навіть під час війни є такий привілей – читати і говорити про літературу. Величезна вдячність Інституту літератури НАНУ, спасибі всім колегам, хто долучився до нашої конференції.

Спасибі нашій чудовій університетській бібліотеці Ирина Филон, яка підготувала віртуальну виставку до нашої конференції https://library.bdpu.org.ua/…/tvorchiy-shlyakh…/… —у Бердянський державний педагогічний університет.

Ігор Павлюк

Рідкісно файна конференція.

Дяка організаторам, учасникам.

Царство Небесне Анатолію Дімарову (Гарасюті).

Будьмо і тримаймося, шановні Генератори.

Постать Анатолія Дімарова безумовно заслуговує на увагу дослідників та поглиблене прочитання його творчості.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print