Досвід балетмейстерської діяльності в Німеччині

«Festliches Konzert/Serata Italiana». Таку назву мала концертна програма, яка відбулася 19 та 20 червня на одній із найбільших сцен під відкритим небом Німеччини, що має більш ніж сторічну традицію існування. Біля 4000 глядачів мали можливість насолоджуватися музикою італійських композиторів з опери, симфонії, балету Россіні, Верди, Доніцетті, Пуччіні та Респиги.

Один із концертних номерів на музику Доніцетті «Passo a tre» був поставлений доценткою кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Оленою Мартиненко, яка співпрацювала з однією з груп балету Volksschauspiele. Перший досвід сценічної практики в Німеччині показав, що в цій країні приділяється достатньо уваги залученню дітей, молоді та дорослих до балетного мистецтва. Хоча, як показує досвід, в Україні більш сильніша та якісніша методична база підготовки танцівників. Цікавим фактом є те, що в концертній програмі взяли участь танцівниці віком 18-40 років, більшість з яких займаються класичним танцем лише 3-5 років. Загалом доросла група нараховує 30 танцівниць, які чітко та достатньо технічно виконували танцювальну програму.

Новим для Олени Мартиненко була робота з симфонічним оркестром, у якому грають більш ніж 60 музикантів на чолі з диригентом Флорианом Ганцом. На співпрацю з оркестром було відведено три репетиції (у цілому приблизно 20 хвилин) і це було достатньо складно для танцівниць 9-13 років, які мають незначний досвід сценічної практики. Складним для балетмейстерки з України був мовний аспект, який обмежував можливість чітко пояснити дії танцівниць. Але досвід роботи допоміг виконати поставлене завдання на достатньо високому рівні.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print