Упродовж 1 – 19 липня 2024 року факультет правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) спільно з німецькою службою академічних обмінів (DAAD) проводив Літню школу «Право в Німеччині» (Summer School „Recht in Deutschland“).
У літній школі НаУКМА взяли участь 25 учасників із різних регіонів України. Бердянський державний педагогічний університет представляв доцент кафедри правознавства Володимир Мирошниченко. Прозора процедура відбору дала змогу запросити до участі найбільш конкурентоспроможних і мотивованих дослідників права.
Слід зауважити, що ця літня школа проводиться щорічно в Україні з 2007 року і розрахована на осіб, які зацікавлені у вивченні системи права Федеративної Республіки Німеччина. До участі в літній школі відбиралися викладачі, аспіранти та магістранти вищих юридичних навчальних закладів та юридичних факультетів ЗВО з достатнім рівнем знання німецької мови (Mittelstufe).
Протягом першого тижня учасникам було запропоновано курс вдосконалення німецької мови для правників. Наступні два тижні були присвячені власне вивченню німецького права (приватного і публічного) разом з кращими німецькими викладачами та практикуючими юристами. Загалом навчання тривало три тижні (90 годин (3 ECTS credits)). За умовами літньої школи по закінченню навчання і успішної здачі трьох іспитів видавався сертифікат. Навчання було досить складним і, на жаль, не всі учасники впоралися з його вимогами, однак наш Володимир Мирошниченко успішно склав усі екзамени і здобув відповідний документ про навчання.
Володимир Олександрович відзначив для себе високий рівень викладу матеріалу з приватного права Німеччини професора юридичного факультету Гейдельберзького університету Петера-Крістіана Мюллер-Граффа; професора європейського права Віденського університету Лени Хорнколь; радника з питань трудового права у King & Wood Mallesons доктора Йоганнеса Райцеля; молодшого професора Боннського університету з німецького та європейського адміністративного права Жаклін Лоренцен та ін. Набуті знання та вміння будуть використовуватися нашим доцентом під час викладання дисциплін «Європейська інтеграція», «Право Європейського Союзу» та курсів за вибором.
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету