«ФОТОВИСТАВКОВИЙ СТРИБОК» СТУДЕНТА БДПУ

Світла і простора зала художнього музею ім. І. І. Бродського 5 грудня о 15.00 була заповнена небайдужими до художньої справи візитерами – усі зібралися, аби бути першими, хто побачить виставку робіт «Фотоальбом» магістранта Факультету освітніх інженерно-педагогічних технологій і web-дизайнера сайту БДПУ Дмитра Гуленка. Привітати автора фоторобіт прийшли старші наставники, друзі і колеги, зокрема ректор БДПУ, доктор філологічних наук, професор Вікторія Зарва та завідувач археологічною лабораторією, кандидат історичних наук, доцент Валентина Папанова.  Добрі слова підтримки промовила ректор Вікторія Зарва: «У Бердянського державного педагогічного університету давні стосунки з художнім музеєм ім. І. І. Бродського. Я щиро вдячна керівництву музею, особливо Марині Миколаївні, та колективу за те, що вони дають можливість нашим студентам і викладачам представляти свої роботи не тільки громаді нашого університету, а й мешканцям міста… Хочу сказати, що я пишаюся такими студентами як Дмитро Гуленок – не дарма ми йому запропонували працювати в університеті (посміхається). Через фотознімки відчуваєш, що автор бачить цей світ інакше, на відміну від тебе, хочеться навіть подискутувати з приводу деякий фотографій, адже є картини статичні, а я більше люблю, коли є рух, динаміка. Замислюєшся над тим, як би ти оформив те, що побачив…».

The bright hall of Art Museum I.I. Brodskogo(5 December at 15.00) was full of visitors – all gathered to be the first to see the exhibition ‘Photo Album’ by web-site designer of BSPU Dmitry Gaulenok. There were a lot of people who came to congratulate the photographer: friends and colleagues, including Rector of BSPU, Doctor of Philology, Professor Victoria Zarva, and Head of archaeological laboratory, Candidate of Historical Sciences Valentina Papanova.

Завідувач археологічною лабораторією Валентина Папанова поділилась з аудиторією теплими спогадами знайомства із митцем: «Для мене Дмитро став як рідний – я з ним познайомилася 3 роки назад. Мені для експедиції нашого університету терміново потрібен був фотограф і наш спільний знайомий – лаборант археологічної лабораторії Арсеній сказав, що у нього є друг, який дуже добре фотографує, і з цього моменту я не уявляю жодної експедиції без Дмитра…»

Не дивлячись на напружений графік заходу, нам вдалося поспілкуватися із автором персональної виставки «Фотоальбом» Дмитром Гуленком, який люб’язно відповів на кілька запитань…

– Скажіть, будь ласка, чи давно Ви займаєтесь фотозйомкою?

– Уже, мабуть, 10 років, адже займаюсь фотографією ще з шкільних років.

– Що підштовхнуло Вас до того, щоби розпочати знімати?

– Тут, на фотовиставці, окрім фотографій представлені фотоапарати з власної колекції, які почав збирати ще мій батько Олександр Едуардович до мого народження. Тому, можна сказати, що я ріс серед фотоапаратів, а колекція зараз налічує понад 120 екземплярів.

– На фотовиставці та в соціальних мережах у Ваших альбомах представлені серії постановочних світлин та динамічні фотографії з весіль. Що привабливіше знімати: статику, чи «життя у русі»?

– Це складне питання, адже всі фотографії робити цікаво. Більше мені подобається знімати природу, а складніше, звісно, знімати людей.

– Чи можна замовити у Вас фотозйомку і скільки це буде коштувати?

– Для мене фотозйомка – не комерційна справа, якщо я фотографую, то моделями, переважно, є друзі. У мене поки що не булок думок стосовно того, щоби брати гроші за фотографії, адже це справа – для душі.

– Це перша персональна фотовиставка? Хто підказав її організувати?

– Ініціатором можна вважати власне мене (посміхається). У стінах музею ім. І. І. Бродського нещодавно була фотовиставка студентів-журналістів з Інституту філології та соціальних комунікацій. На телеканалі «ЮГ» я побачив сюжет про цей захід і почув таку інформацію: «Якщо ви хочете провести виставку своїх робіт, звертайтеся до керівництва музею…». Тому я не зволікав і прийшов до музею… Ось, що з цього вийшло – перша персональна фотовиставка (дивіться світлини).

– Що Ви можете порадити фотографу-початківцю?

– Я думаю, що головне – це мати смак. Якщо людина має смак, то все прийде з часом саме собою. Звісно, почитати елементарну літературу, що стосується кадрування, експозиції тощо, ніколи не буде зайвим.

Бажаємо Дмитру успіхів у його подальшій творчій діяльності, а всіх запрошуємо до музею ім. І. І. Бродського, виставка «Фотоальбом» триватиме до 13 січня 2013 року.

 Ксенія Задворна,

кореспондент «Університетського Слова»

Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

5 Відповісти на “«ФОТОВИСТАВКОВИЙ СТРИБОК» СТУДЕНТА БДПУ”

  1. Дайте мне в руки хороший зеркальный фотоаппарат и я на щелкаю кадров таких огромное количество.

  2. Зачем хороший, хватит и как у него.

  3. Очень жаль, но к огромному сожалению самопровозглашенные (или уверенные в этом благодаря далеким от искусства друзьям) “фотографы” и “художники” устраивают выставки в художественном музее… Такими “видами” и “идеями” VK и другие социальные сети переполнены. Берут что всех подряд?

  4. Очень жаль, что мало тех, кто способен сделать выставку своих работ. Мне выставка понравилась. Успехов автору!

  5. А мені виставка сподобалась.
    Не думаю, що кожен зможе зробити такі чудові кадри.

Коментарі закриті.