Голоси Приазовського степу звучали по всій Україні

Студентка 2 курсу спеціальності Дошкільна освіта факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти Крістіна Білоус взяла участь у десятиденній волонтерській поїздці по Україні у складі Творчої лабораторії степового розспіву «Євшан-зілля» ансамблю народної пісні і побутового танцю «Оксамит» (м. Запоріжжя). Від Закарпаття і Західної України до Києва і Дніпра розлого й багатоголосо зазвучав наш Приазовський степ. І в цьому розмаїтті дзвенів яскравий, сріблястий тембр солістки-виводчиці ансамблю Крістіни Білоус.

Крістіна мешкає в Енергодарі. В культурних колах її родина дуже відома, адже, починаючи з прабабусі, вже третє покоління збирає і популяризує автентичний степовий розспів – гуртовий спів, що характерний для нашого степового краю. Популяризатором степового розспіву в області одним із перших став народний фольклорний колектив «Надвечірря», яким керує бабуся Крістіни, і де вона виступала з дитинства.

Після окупації Енергодару Крістіна виїхала до Запоріжжя й провезла через всі блокпости найстаріші вишиванки, рушники, а також записи старовинних пісень.

Творча лабораторія степового розспіву «Євшан-зілля» з радістю запросила дівчину до свого складу. В цей складний час лабораторія не припиняє творчих пошуків, виступів, зустрічей, збагачуючи культурний простір нашої рідної землі нотами степового розспіву. А також активно займається волонтерською діяльністю, допомагаючи Збройним Силам України: збори від концертів перераховуються на потреби ЗСУ, а крім того дівчата-учасники ансамблю розписують народними орнаментами футляри з під мін для гранатометів і продають їх на концертах як сувеніри.

Пісні «Євша́н-зі́лля» повертають людям втрачену пам’ять, адже за легендою чудодійна трава-зілля євшан (степовий, запашний полин) зцілює від звиродніння. Доки звучатимуть степові пісні, доти буде жити незламний дух народу нашого степового краю.

Надія Кот – заступник декана ФДССО
з виховної роботи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print