Гурток робототехніки у БДПУ

У Бердянському державному педагогічному університеті на початку 2019–2020 навчального року на базі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти розпочав свою роботу гурток робототехніки, яким керує асистент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики  Володимир Лаврик. Під його наставництвом займається близько 50 вихованців – школярі віком від 11 до 16 років, а також здобувачі вищої освіти 1– 4 курсів. Завдяки керівництву університету гурток безкоштовний, адже весь необхідний матеріал для створення різноманітних моделей для студентів закуповує БДПУ.

На заняттях діти отримують та поглиблюють знання з математики, фізики, механіки, програмування, електроніки та енергетики. Вони вчаться аналізувати, активно шукати шляхи розв’язання проблемних ситуацій, успішно працювати в команді, розвивати творчі та конструкторські здібності, комунікативні навички. Робота гуртка проходить поетапно: спочатку студенти пишуть комп’ютерні програми, за допомогою яких потім вони разом зі школярами розробляють саму конструкцію та впроваджують її у життя. Першою створеною моделлю стала машинка, якою можна керувати за допомогою власного смартфона.

Студент 2 курсу Роман розповідає, що «почав цікавитись програмуванням ще 3 роки тому. Це спочатку було моїм хобі, але потім я зрозумів, що хочу робити це упродовж усього життя. Зараз ми з товаришем займаємося розробкою мобільних додатків, десктопних програм. Крім того, беремо участь у змаганнях, де займаємо призові місця».

Зараз під час занять дітей готують до міського фестивалю освітньої робототехніки «Роботех», який буде проходити у березні-квітні 2020 року у Бердянську. «Ми готуємо наших вихованців, не тільки для міських змагань, а й для Всеукраїнських, наприклад, до м. Харкова, куди нас уже запросили. Якщо там вони продемонструють свої гарні вміння та навички, тоді наступним етапом буде конкурс у  Білорусі. Робототехніка – це не лише фестивалі та змагання, а й взаємодія з різноманітними корпораціями. Так, БДПУ активно співпрацює з компанією John Greaves. Вони нас забезпечують необхідними деталями, а ми створюємо необхідні прототипи для роботи з комп’ютерними програмами, згодом студенти на їхній базі проходять практику, часто з подальшим працевлаштуванням» – ділиться керівник гуртка Володимир Лаврик.

 

Текст і фото – Дар’ї Демченко, кореспондентки «Університетського слова»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print