Неможливо переоцінити внесок Тараса Григоровича Шевченка у розвиток та зміцнення нашої держави, нашої гідності та стійкості. Невимовної краси поезія і проза закарбували в собі душу та культурні традиції України.
Гортаючи сторінки Кобзаря, ми стаємо ніби глядачами-учасниками імерсивного театру цілого Всесвіту: блукаємо степами, роздивляємося зорі, слухаємо звабливі пташині співи, зачаровуємося казками русалок та поринаємо у події давніх часів під тиху музику кобзи… Чи із заплющеними очима пригадуємо рідний серцю куточок землі, щедро политий кров’ю своїх захисників у одвічній боротьбі за волю, за долю та правду святую…
Летять за обрій невблаганні роки, але творчість Тараса Шевченка і зараз знаходить відлуння у серцях сучасного покоління українців та українок, допомагаючи знайти сили та мужність для подальшої боротьби за нашу Перемогу.
Саме тому цей тиждень на кафедрі іноземних мов та методики викладання ФФСК БДПУ був насичений подіями та заходами, ініціаторами яких були і здобувачі вищої освіти. Так, студентська рада стала генератором ідеї щодо створення відеоматеріалу, до зйомок та монтажу якого долучилися студенти та викладачі БДПУ, серед яких і к.пед.н., доцентка Оксана Халабузар.
К.філол.н., доцентка Ірина Школа розробила та провела з академічною групою 4АМЛ гру «Jeopady game: Shevcheko as a father of the Ukrainian nation», під час якої студенти виявили обізнаність щодо постаті нашого видатного поета у контексті світової культури, адже Шевченкові твори перекладені багатьма мовами світу та є об’єктом досліджень як вітчизняних, так і закордонних науковців.
К.пед.н., доцентка Ірина Шиманович провела вікторину з академічною групою 4ГМЛА, під час якої акцентувала, що поет, прозаїк, мислитель, живописець, академік Імператорської академії мистецтв, гравер, етнограф Тарас Григорович упродовж усього життя мав патріотичну громадянську позицію, був діячем українського національного руху, членом Кирило-Мефодіївського братства.
Крім того, студенти-філологи разом із викладачкою німецької мови к.е.н. Іриною Ходикіною провели творчий вечір: обговорили цікаві факти біографії поета, прослухали найвідоміші вірші німецькою мовою, а в рамках майстер-класу із перекладу віршованих творів спробували власні сили.
Під час практичного заняття з англійської мови відбулась бесіда “Taras Shevchenko’ literary heritage as the foundation of modern Ukrainian literature” зі здобувачами, які навчаються на ОПП “Середня освіта (українська мова і література, англійська мова)”.
К.пед.н., доцентка Оксана Халабузар під час інтерактивної бесіди-презентації акцентувала увагу студентів групи 2ГМЛА на тому, що Т.Г. Шевченко є одним із найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Монументально-декоративний розпис та скульптура, станковий живопис, графіка, техніки акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером – усі вони підкорилися таланту Кобзаря.
Викладачами кафедри також було створено відео-альманах віршів Т.Г. Шевченка «І лине над землею Шевченкове слово» (модератор – к.філол.н., доцентка Богдана Салюк), до участі в якому долучилися студенти різних спеціальностей БДПУ, презентуючи декламування найвідоміших поезій Тараса Григоровича різними мовами світу. Ознайомитись із відео-альманахом можна на офіційних сторінках кафедри іноземних мов і методики викладання у Фейсбук та Інстаграм.
Кафедра іноземних мов і методики викладання вдячна викладачам та студентам за підтримку та єднання навколо постаті великого патріота нашої держави, творчість якого рефреном пронизують слова, що дарують надію та віру:
Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
Оксана Халабузар,
к.пед.н., доцент кафедри ІММВ БДПУ