Ідентичність, гендер, стать: школа толерантності для журналістів

Питання гендерної ідентичності у сучасному світі часто перебуває у фокусі медійного висвітлення. Проводиться чимало просвітницьких заходів, виходять фільми і серіали, покликані сформувати толерантне ставлення до ЛГБТ-спільноти. Все це стало частиною медіапростору і вже не дивує аудиторію.

20–21 березня у студії творчого розвитку «Інсайт» за підтримки Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер ЗЕД» відбувся тренінг під назвою «Школа толерантності з питань СОГІ».

Тренерками цього заходу стали викладачки БДПУ: Ольга Фролова, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології, Ольга Сербова, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри прикладної психології та логопедії та Олена Колпакчи, старша викладачка кафедри психології.

Серед учасників тренінгу були студенти-журналісти БДПУ разом із завідувачкою кафедри соціальних комунікацій Юлією Мельніковою, які з великим задоволенням відвідали захід, щоб навчитися коректно висвітлювати у ЗМІ інформацію про ЛГБТ.

Обидва дні тренінгу були надзвичайно насиченими та продуктивними. На початку першого дня учасники розповідали про себе, ділилися власними очікуваннями та пересторогами щодо тренінгу.

Приємним стартом стала гра «Таємний янгол»: учасникам необхідно було обрати одну людину із групи й упродовж тренінгу робити їй маленькі подарунки та приємності.

Цікавими виявились вправи для прийняття власної гендерної ідентичності та формування толерантного ставлення до представників ЛГБТ-спільноти. Однією із них була вправа «Зроби крок», на якій гості тренінгу змогли «приміряти» на себе різні соціальні ролі та описати емоції, які виникли у них під час перебування у своїх нових образах. За допомогою візуалізації у вигляді презентації тренерки доступно пояснили інформацію про міфи та стереотипи щодо представників ЛГБТ-спільноти та етапи прийняття ними своєї орієнтації.

Цікавим досвідом для учасників тренінгу стало спілкування з «живою книгою» – представником ЛГБТ-спільноти, який щиро відповів на усі запитання. Наприкінці першого дня учасники і тренерська команда поділилися своїми враженнями щодо отриманої інформації та нового досвіду.

Другий день розпочався з обговорення фільму «Молитви за Боббі», який учасники переглянули у якості домашнього завдання. Студенти та викладачі по-різному обґрунтували своє ставлення до головного героя та його родини, що у черговий раз довело доцільність поваги, терпимості, толерантності у будь-якій ситуації. «Ти можеш бути маленьким ззовні, але великим зсередини» – сказав один з учасників тренінгу. Це якнайкраще підкреслює, що сучасне суспільство повинно бачити у кожній людині, перш за все, особистість.

Оригінальна вправа з метафоричними картами допомогла студентам-журналістам розвинути свою фантазію та «прокачати» професійні навички з написання заміток. За підсумками цієї вправи було обрано найкращі матеріали, а їх авторам подарували символічні правозахисні плакати від «Гендер ЗЕД».

Допомогла майбутнім журналістам випробувати себе у професійній сфері і ситуаційно-рольова гра «Інтерв’ю». Учасники поринули в атмосферу телевізійного шоу, головною темою якого було дослідження проблем та дискримінації ЛГБТ-спільноти сучасним суспільством. Гості тренінгу поділилися на два табори: правозахисників та противників ЛГБТ-спільноти. Кожна команда пояснювала свою позицію, але врешті дійшли спільного висновку: ситуацію, яка зараз відбувається з представниками ЛГБТ-спільноти не можна замовчувати, що геї, лесбійки, бісексуальні та трансгендерні люди є повноцінними членами суспільства.

Останньою, але не менш важливою стала вправа «Сила неприязні», у якій учасники знову поділились на дві групи: тих, що толерантно ставляться до гомосексуальних людей, та гомофобів. Основною ідеєю було долання стереотипів щодо представників ЛГБТ-спільноти. Ця вправа допомогла студентам зрозуміти, як сильно може ранити неприязнь.

Після цікавих активностей учасники поділилися із тренерками міркуваннями щодо кроків, за допомогою яких вони можуть розповісти та донести інформацію про важливість розповсюдження коректної інформації, доцільність обговорення ставлення до ЛГБТіК в інформаційному просторі. Приємним завершенням стало вгадування Таємного янгола, який упродовж тренінгу радував кожного учасника приємними дрібничками. По закінченню тренінгу учасники отримали сертифікати участі.

Щиро дякуємо організаторкам за можливість відвідати тренінг та поглибити свої знання з теми толерантності до ЛГБТ-спільноти.

Дарина Тестова, студентка 2Ж групи

Фотографії: з архіву тренерської команди


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print