Інформаційна безпека – вимога часу!

У сучасному суспільстві людина стикається з величезним об’ємом інформації у соцмережах, на Інтернет сайтах, радіо, телебаченні та численних месенджерах. Одночасно з невпинним зростанням її кількості постійно збільшується число фейків та маніпуляцій.  Неправдиву інформацію поширюють для того, аби сформувати у нас хибну картину світу.

Нині в Україні це питання постає особливо гостро, оскільки наша країна – об’єкт агресії Росії. І не тільки у військовій, а й в інформаційній сфері. Саме тут ворог поширює величезну кількість шкідливої інформації про нашу державу. Він прагне дезінформувати, ослабити, обеззброїти нас.

Тому в перший тиждень навчання першокурсники факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти за ініціативи асистентки кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Алли Мельничук пройшли онлайн-курс «Інформаційна безпека» на освітній платформі PROMETHEUS.

Студенти дізналися про фейки, дезінформацію та маніпуляції – звідки вони походять, як поширюються та які наративи несуть; навчилися основних стратегій захисту від зловмисних інформаційних впливів; зрозуміли, як уникнути маніпуляцій у соцмережах; отримали практичні навички для розрізнення наукових знань та псевдонауки, об’єктивної статистики та псевдостатистики; удосконалили знання з цифрової безпеки, зокрема щодо безпечної комунікації та захисту гаджета а також отримали сертифікати.

За матеріалами факультету дошкільної,

спеціальної та соціальної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print