До ювілею В. О. Сухомлинського
28 вересня 2013 року вся педагогічна спільнота відзначила 95-річчя від дня народження видатного українського педагога, члена-кореспондента Академії педагогічних наук України, вченого із світовим ім’ям, Героя Соціалістичної Праці Василя Олександровича Сухомлинського. Не залишилися осторонь цього свята і студенти та викладачі Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв. Так, упродовж минулого тижня проведено низку заходів: організовано наукову виставку «95 років з дня народження В. О. Сухомлинського», на якій працівниками бібліотеки БДПУ та викладачами кафедри педагогіки презентовано найважливіші публікації вченого; тематичні лекції викладачів кафедри педагогіки «Педагогічні ідеї Василя Олександровича Сухомлинського і сучасна початкова школа»; бесіди зі студентами ІППОМ про впровадження педагогічних ідей Василя Олександровича Сухомлинського в сучасну початкову школу; перегляд та обговорення з майбутніми вчителями початкової школи кінофільму «Школа під блакитним небом В. О. Сухомлинського». Фінальним акордом стало засідання круглого столу «Педагогічні ідеї В. О. Сухомлинського – живильне джерело сучасної початкової школи», на якому випускники ІППОМ поділилися з першокурсниками власним досвідом використання педагогічних технологій цього непересічного педагога в навчально-виховному процесі початкової освіти. Особливо жваве обговорення серед учасників викликали доповіді Надії Шутак «Формування якостей читання як методична проблема крізь призму спадщини В. О. Сухомлинського»; Яни Хомич та Анастасії Хохлової «Проблема охорони здоров’я школярів у педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського»; Вікторії Вівдич та Юлії Панкової «Погляди В. О. Сухомлинського на розвиток зв’язного мовлення молодших школярів. Загалом заслухано більше десяти доповідей з проблем, які відомий педагог розкривав у своїх працях.
Цікавим для студентів було і те, що В. О. Сухомлинський прожив неповних 52 роки (1918–1970), та встиг зробити чимало. Учителював, написав 48 книжок, понад 500 статей, 1600 казок, притч та новел для дітей. Найвідоміша його книжка — «Серце віддаю дітям», перекладена тридцятьма мовами світу і витримала 54 видання. Загалом твори Сухомлинського видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн. примірників. Студенти ІППОМ переконалися, що Сухомлинському вистачило мудрості й мужності обрати серед виховних орієнтирів вічні загальнолюдські цінності: добро, любов, щастя, радість для кожного, сформулювати принципи «виховання без покарання».
Сподіваємося, що кожен, хто взяв участь у ювілейних заходах, переконався: слова великого педагога-гуманіста «людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», можна віднести і до самого Василя Олександровича. Його педагогічна спадщина – це і є той «вічний слід», яким, як за дороговказом, ідуть освітяни різних країн і поколінь.
Викладачі кафедри педагогіки БДПУ
На фото із архіву кафедри: кілька моментів із ювілейних заходів