Сьогодні важко уявити університет без репозитарію. Інституційний репозитарій став важливим інструментом у сучасній науковій спільноті, забезпечуючи доступ до наукової інформації та сприяючи її поширенню.
1 травня відбувся загальноуніверситетський практичний вебінар «Ключові аспекти оформлення навчальних матеріалів у репозитарії БДПУ», спікером якого була Галина Потапенко, провідна бібліотекарка, адміністраторка репозитарію.
Розпочала практичний вебінар Яна Сичікова, доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи. Пані Яна наголосила про рейтинги університету у Scopus, де цього року Бердянський державний педагогічний університет посів 93 місце, це на 17 позицій вище ніж в минулому році. Розповіла про відкриту науку, яка сприяє доступності, прозорості та спільному використанню наукових знань та ресурсів. Основна мета – зробити наукові дослідження, дані та результати доступними для всіх, незалежно від їхнього місця проживання, статусу або фінансових можливостей. Саме репозитарій є ключовим інструментом для реалізації принципів відкритої науки.
В першій частині вебінару пані Галина ознайомила викладачів зі складом команди електронного архіву та розкрила деталі роботи інституційного репозитарію, також учасники отримали важливу інформацію про його значення та переваги, а саме:
Збільшення видимості та впливу. Публікація наукових матеріалів у інституційному репозитарії дозволяє викладачам збільшити їхню видимість у науковому середовищі. Це може призвести до більшого цитування їхніх робіт, а також збільшення загального впливу їх досліджень.
Зручний та довготривалий доступ до досліджень. Репозитарій БДПУ надає викладачам зручний спосіб доступу до власних досліджень, що зберігаються та систематизуються на сайті. Це сприяє довготривалому збереженню та організації наукових матеріалів.
Підвищення цитування. Публікація матеріалів в інституційному електронному архіві може збільшити ймовірність цитувань у Google Scholar. Це може стати вагомим фактором для подальшого академічного розвитку.
Покращення рейтингів та репутації. Активне використання репозитарію може позитивно позначитися на рейтингах університету в міжнародному рейтингу Webometrics. Це може вплинути на рівень престижу та визнання в університетському середовищі.
В другій частині вебінару, викладачі-депозитори ознайомились з інструкцією реєстрації в електронному архіві. Пройшли навчання з внесення даних, заповнення полів та самостійного розміщення Навчальних програм (силабусів) до репозитарію.
В кінці зустрічі викладачі мали змогу поставити питання та отримати на них відповіді.
Щиро дякуємо всім учасникам практичного вебінару за їх активну участь та зацікавленість у заході.
З матеріалами та відео інструкціями можна ознайомитись на сайті бібліотеки БДПУ.
Провідна бібліотекарка,
адміністраторка репозитарію
Галина Потапенко