Курсова робота без плагіату: формуємо академічну доброчесність майбутніх учителів початкової школи

15 листопада 2021 року на платформі Zoom відбулася зустріч здобувачів першого рівня вищої освіти (41 ПО група, ОПП  Початкова освіта) з провідними викладачами катедри початкової освіти проф. Аллою Крамаренко, доц. Катериною Степанюк та Тетяною Ніконенко щодо обговорення питань написання курсових робіт в умовах Нової української школи, академічної доброчесності та перевірки досліджень здобувачів на наявність плагіату.

Завідувачка катедри початкової освіти, професорка Алла Крамаренко, наголосила на особливостях реалізації проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні (Srtengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP). Його мета застосовувати спільний досвід США і України для розробки та втілення плану заходів, зміст яких полягає в орієнтації та навчанні здобувачів вищої освіти практичної цінності та важливості академічної доброчесності, наданні ресурсів і плану дій задля їхнього тісного залучення до зміцнення академічної доброчесності в освітньому середовищі.

Алла Миколаївна зазначила важливість застосування під час проведення експериментальних досліджень нових засобів, форм та методів організації освітнього процесу відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Тетяна Ніконенко звернула увагу на те, що вважається порушенням академічної доброчесності згідно пункту 4 статті 42 Закону України «Про освіту» та підкреслила важливість дотримання академічної доброчесності здобувачами згідно з положеннями «Про академічну доброчесність у Бердянському державному педагогічному університеті» та «Про виявлення та запобігання академічного плагіату у Бердянському державному педагогічному університеті».

Катерина Степанюк зазначила, що в умовах сьогодення існує велика кількість електронних ресурсів, за допомогою яких можна перевірити текст на досконалість та оригінальність написання. Серед них безкоштовні сервіси Etxt Antiplagiat, Advego Plagiatus, а також ті, які можуть інтегруватися в електронні платформи закладів освіти, зокрема Strikeplagiarism.  Катерина Іванівна наголосила, що Бердянський державний педагогічний університет з 2020 року співпрацює з сервісом Strikeplagiarism , який дозволяє перевіряти текст на антиплагіат за різними пошуковим модулям, що містяться в її базі даних і отримати  детальний звіт подібності. До списку джерел сервісу входять бібліотеки більш ніж 500 найвідоміших університетів світу, а роботи перевіряються на 200 різних мовах.

Отже, катедра початкової освіти активно втілює принципи академічної доброчесності у освітньому процесі підготовки майбутніх учителів початкової школи, а постійні зустрічі та консультації з науковими керівниками мотивують здобувачів вищої освіти до самостійного проведення дослідницьких робіт.

За матеріалами катедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print