Медіаграмотність у фокусі: навчаємось, щоб навчати

Зміцнити навички критичного сприйняття інформації для боротьби з дезінформацією та пропагандою, а також сформувати попит на якісну інформацію серед освітян та студентства шляхом інтеграції навичок інфомедійної грамотності в освітній процес – саме такою була мета навчання для викладачів. У зустрічі взяла участь Алла Мельничук, асистентка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, членкиня Національної спілки журналістів України в Школі медіаграмотності для викладачів ЗВО.

Навчання з медіаграмотності організувала та провела Академія української преси спільно з Internews.

Тренерами заходу були:

  • Тетяна Іванова, медіаекспертка, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету
  • Андрій Юричко, медіатренер, журналіст, кандидат філософських наук, викладач КНУ імені Тараса Шевченка
  • Павло Білоусов, експерт з питань цифрової безпеки в Nadiyno.org

Формування і розвиток медіакомпетентності студентів передбачає підвищення здатності здобувачів вищої освіти критично осмислювати контент, який вони отримують через соціальні медіа і через традиційні ЗМІ, а також, підвищення їхньої обізнаності про правдивість онлайн інформації, водночас сприяючи більш відповідальному використанню Інтернету, що є одним з важливих аспектів навчання.

Медіаграмотність як спроможність критичного розуміння та взаємодії зі ЗМІ є надзвичайно актуальною в сучасному суспільстві, надаючи можливість громадянам різного віку, зокрема здобувачам закладів вищої освіти орієнтуватися в сучасному новинному середовищі та приймати обґрунтовані рішення.

Тож, опанувавши нові знання, упевнено йдемо їх впроваджувати в освітній процес, щоб навчити студентів бути справжніми детективами інформаційного простору – критично аналізувати контент, відрізняти правду від фейків та вибирати якісні джерела.

Інтеграція отриманих знань в навчальну програму відбулось з врахуванням цілей сталого розвитку (ціль 4. Якісна освіта, ціль 16. Мир, справедливість та сильні інститути).


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print